Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Bandwith nedir ?

Hollow-Man

Öne çıkan mesajlar

bandwith download upload hızını etkiler. bandwith(band genişliği) örneğin dialuplarda az iken 256k ADSL'de daha yüksektir. bu da internetinin hızını gösterir.[signature][hline]Darkness is falling in to me
If you are trying to save me
Left me there
And run away
No chance left to win you again

AHYAAAAAKKKKK!!!
Sosyal ağlarda paylaş

bandwidth toplam indirebilecegin seydir
yani mesela bir siteden 30 kb indirdigin zaman bandwidth inden 30 kb yemis olursun
tabi bu genis olucna indirmek kolaylasir.

Mesela CMu nun yaz okulundayken wireless dan bandwdth limitin 250 mb ken, ben bir haftada 14 GB bandwidth yiyerek uyari almayi basarmistim hehe[signature][hline]Yattım, ağladım, uyuyakaldım
Ama once bu foruma baktim!
Sosyal ağlarda paylaş

koray.

bandwith çift yönlü upload ve download olarak veri yoludur.

yukarda arkadaşların anlattıı gibin işte,

30 kb maksimum bandwith in var ise, 20 ile download ediyosan, 10 ile de maksimum upload edersin.

böle bişidir işte bandwith.[signature][hline]all fired up
Sosyal ağlarda paylaş

said:
abuzittin, 08 Haziran 2004 20:48 tarihinde demiş ki:
Mesela foruma msj atmak yada forum kullanmak bandwithi etkilermi vs.. ? ne yaparsam cok bw ihtiyac olur ?

Bu tamamen senin sistemine bagli birsey. Mesela Kazaa gibi bir programdan birseyler download ediyorsan, ve eger download/upload icin bir limit koymadiysan veya kazaa disinda bir programla o an calisan programlar/servisler arasinda bandwith paylasimi yapmadiysan(netlimiter gibi bir program mesela) kazaa butun bandwith ini somurmeye calisacaktir(hakli olarak, hizli olmasini istiyoruz degil mi?). Zira Windows' da bandwith bolusturmek gibi bir secenek yok sanirim. Bunun disinda eger download yapmazsan, websitelerine ulasmaya calismanin baglantini fazla yavaslatacagini sanmam. Tabiki ayni anda 10 tane websitesine baglanmaya calisirsan, veya baglantinin paylasildigi bir ortamda 10 kisi ayni anda baglanmaya calisirsa yavaslama olacaktir. Cunku sonucta web sitesi dedigin seyde dosyalardan olusuyor (mesela index.html :b) ve internet explorer da bunlari download ediyor. Ama bunlarin boyutlari gozardi edilebilecek kadar kucuktur. Icerisinde 5mblik bir bmp image i olan bi site acmaya calisirsan, tabiki gene bariz bir yavaslama hissedersin.

Sonuc olarak bu senin baglantinla alakali birsey. Eger dial-up ile baglaniyorsan. 2 3 tane web sitesine ayni anda ulasmaya calisman butun baglantini kitleyebilir. Veya tam tersi, kazaa acikken, hicbir websitesini acamayabilirsin. Tamamen programin yapisina kalmis birsey(ki gordugum kadariyla Kazaa > Internet Explrorer :b).

akari.
Sosyal ağlarda paylaş

e peki simdi bende sole oluyor..bir siteden vs bi si indirmeye basladigimda 50 k filan geliyor ama flashget yada download manager gibi bisi kullandigimda bu 1000 k lari goruyor ortalama yaklasik 700 800 k filan ...

sayki sevki ve benim bandwith im nedir ne degildir..bilenler bilmeyenlere*bana* anlatabilirmi acaba??
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Volfied, 09 Haziran 2004 11:22 tarihinde demiş ki:
cunku sen dosyayi tek parca hgalinde indirisin IE ile
ama flash get
dosyanin farkli parcalarini ayni anda indiriyo
bandwidthini daha fazla harciyo, ama dosya daha hizli indigi icin senin umrunda olmuyo

de esas problem bandwith normalde gelenmidir abaninca cikabildigimi?
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...