Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Sorular sorunlar

Breakfast

Öne çıkan mesajlar

okul yüzünden bırakmak zorunda olduğum wow a mezun olduğum için geri döndüm.askere gidene kadarda oynamayı düşünüyorum.

şimdi şöyle sorularım var yardımcı olursanız gerçekten çok sevinirim.

(bu soruları lvl 80 druid sahibi biri soruyor)

1- gold kasmak benim için her zaman sorun oldu prof larla hiç bir zaman alakam olmadı npc e gidip öğrenmedim bile :) .solo instance yaparak gold kasabilir miyim?en iyi yer neresidir.6-7 dk da strat yapılıyor ama para kazanamıyorum.

epic flight form olmadan wotlk de görev yapmak inanılmaz sıkıcı ve zor.zaman sorunum yok ama +%60 hızla giden kuş a dakikalarca bakamıyorum.lvl kasarken yeteri kadar baktım :)bu yüzden x yerine/instance git 1 saatte xx gold kasarsın gibi önerilere ihtiyacım var.2 saat kadar önce onyxia a bile gittim instance serverlarında hata olduğu için giremedim :D öldürebilir miydim acaba? :P

2-item olarak çok kötü durumdayım.hiç bir gruba/raid e giremiyorum.karakteri nasıl geliştirebilirim.para kastıktan sonra honor itemlarına yöneliyim sonra yavaş yavaş instance lara girebilirim diye düşündüm?

3-düşündüğüm şey doğruysa kendime honorla alınan bir set alabilmek için ortalama kaç gün/hafta uğraşmam gerekir?

oyuna tekrar başlamamın sebebi yeni yerleri görebilmek olduğu için ne kadar kısa sürede amacıma ulaşırsam daha çok yer görme olasılığım artar.bu forumda yeni olduğumun farkındayım ama zaman harcayıp sorularıma yanıt verebilirseniz gerçekten çok sevinirim.
Sosyal ağlarda paylaş

Selamlar,

1- Hellfire Ramparts yapmayı deneyebilirsin. Clothlar, çöpler derken bir run'da ortalama 60 gold falan alırsın. Saatte 300 gold yapar.

Itemların kötüyse Onyxia dövebilir seni. Ama yine de druid mekaniklerini bilmiyorum pek. Bir druid cevaplarsa sorunu daha iyi olur.

2- Craft setlerden 1-2 epic yaptır, 1-2 tane pvp epic al ve kolay instancelara başlayarak badge topla derim.

3- Birazda battlegroundları kazanma oranına bağlı. %50 üzeri kazanma oranı ile 1 hafta hardcore playing ile baya bir set parçası toplarsın. (günde 4-5 saat pvp)
Sosyal ağlarda paylaş

Para=JC, JC=Para

450'ledik JC'yi, bir kaç tane de kritik recipe aldık. 1k'da sermaye varsa para için hazırız.

Piyasaya yeni giriyoruz ya, yavaş yavaş başlıycaz. 300g saronite alıp kırıyoruz. Eğer şansınız normalsa 20% profit çalışıyor yaklaşık olarak. Şans bayağı farkediyor ama 200g üzeri yatırımla hiçbir zaman zararlı çıkmadım

Hergün Icy Prism yapıyoruz, 40g frozen orba gidiyor ama bir keresinde 3 tane scarlet ruby çıkmışlığı var bana : )

JC questini yapıyoruz, 80-90g dragon's eyedan.

10gündür para kasıyorum JC'le. Başladığımda 1.5k goldum vardı, şu anda 4k'ya dayandık. 10tane de Dragon's Eye duruyor bankada, satmıyorum.

WOTLK başında kasanlar tabi bir tarafına koydular paranın. 200-300k gold normaldir yani
Sosyal ağlarda paylaş

Wispy abi hangi servermış orası.. 300 golda ne kadar saronite alınabiliyor, kırılıyor da 10da 1den fazla profit çıkıyor?

Onu geçtim hangi serverda insanlar 40-50 gold rubylere falan veriyor her türlü emblemin 10 tanesiyle bedavaya gem alabilecekken, bir WGden 20k honor gelip de 10k honora her çeşit gem varken, etraf ham gemi hayrına kesicek guildielerle kaynıyorken?

Dragon's Eye'ı JClerin kendilerinden başka kimler kullanabiliyor da 80-90 golda ilk postlayışında gidiyorlar? Kimse bakmıyor bile artık titanium spellshock necklacemış earthguardmış hedeymiş osden ulduara herşey puglanırken.

No offense ama ütopik olmuş biraz :P
Sosyal ağlarda paylaş

Gelelim Breakfastin problemlerine..

1-Icecrowna uçuyorsun, crusaderların mekana giriyorsun "abi selamın aleyküm-aleyküm selam, beni thunder blufftan runetotem abi yolladı" diyosun başlıyorsun daily questleri yapmaya. Sen yaptıkça daha çok açılıyor, aksatmadan devam edersen alırsın 2 haftaya falan naxx10 seviyesinde epic asanı.

O gün ordaki işler bitince atlıyosun wyverne ver elini storm peaks. Gidiyorsun hodirin oğullarının mekanına onlar yine sana söylüyorlar şu yağlancak bu silincek şu üflencek diye. Ha tabi storm peaksdaki questline'ı bitirmediysen önce onu bitirmen gerekir yoksa suratına bakmazlar, o questlinedan da iyi para gelir hem de brunhildar villagedeki hatunlar bir iki daily verir sana, bulursun yolunu. Net, basit ve en rahat yöntem, her bir quest ortalama 15 gold verir hepsini bitirmen 1 saatini almaz, en azından başlangıçta, sonradan icecrowndaki mekanda yeni dailyler açıldıkça canın istedikçe yaparsın.

2-Normal dungeonlara gir, kimse bakmaz normal moda girerken gearına. Fena da maviler düşmez. Ondan sonra da direk heroicler, alıcaksın bir tabard zaten sonunda exalted olunca kendi kendine geliyor epicler.

İnstancelardan sıkıldığın/grup bulamadığın zaman da dal battlegrounda, WGye, yine çok uğraşmadan alırsın üstüne başına uygun birşeyler.

3-O kısmı or1onun dediği gibi, tamamen kazanmana bağlı çünkü kazanınca aldığın madalyonları honora çeviriyorsun.
Sosyal ağlarda paylaş

cevaplarınız için teşekkür ederim.

bende de 3.5k gold var şimdilik hedeflerim

1- 5k olduğunda koşarak epic flight form almak
2-dual talent olayıyla feral build le gold farm resto build ile instance.

jc ı biliyorum tbc zamanında da çok büyük paralar kazandırdı ama daha önce hiç prof kasmadığım için çok zorlanırım diye düşünüyorum.

benim istediğim misal şimdi 3.5k varsa 6k olsun yukarda yazdıklarımı yapabileyim.daha sonrasında honor kasarım gylp e gem lere para veririm 5-6 ay güle oynaya oyunumu oynarım :)

mantıklı olan prof kasıp öyle gold kasmaya çalışmak ama epic flight form takıntım tbc de de vardı şimdide var.1.5 k gold kalmışken elim gitmiyor jc kasmak için 100lerce gold harcamaya :D

neyse ben bi ramparts ı deniyim.%90 ihtimal hüsranla sonuçlanıcak :P

rikkie

%100 questing ile lvl kastığım için her bölgedeki görevleri yaptım sayılır.yine çok görev vardır daily lerde var ama +%60 hızlı flying mount la yapamıyorum inanılmaz bayıyor.epic olsa 2 dk da yaparım ama olmuyor işte.

item için normal instancelarımı denesem yoksa direk bg lere mi saldırsam.günde 4-5 saat vakit harcayabilecek kadar zamanım var şu anda :)

bi dehonor sistemimi değişti?artık mark of honorlardan mı honor kazanıyoruz?
Sosyal ağlarda paylaş

Wispy sen geç kalmışsın JC olayında.

İlk dönemde kaymağını yiyen kısmındaydım ben. :P

Haftada 10.000 gold çıkarttığım bir dönem vardı ki çok fazla ilgilenemiyordum. Sonra zaten kokusu bir çıktı, AH'de gem sayısı fırladı, arz & talep dengeleri bozdu olayı. :P
Sosyal ağlarda paylaş

bende ins'den parayı kaldırıyorum mis gibi, 10 stack lichorn mu ne war ondan alıyorum 18-19 den. Onları bir güzel milliyorum çıkıyorum 8-9 tane snowfall ink. satıyorum 23-24gden direk herb masrafı çıkıyor. Kalan 50ye yakın ink of the sea ilede ah'deki yüksek ve çabuk satılan glhyp yapıyorum günde 350-400g geliyor 5 dakka ayırarak :)
Sosyal ağlarda paylaş

Rikkie said:

Wispy abi hangi servermış orası.. 300 golda ne kadar saronite alınabiliyor, kırılıyor da 10da 1den fazla profit çıkıyor?

Onu geçtim hangi serverda insanlar 40-50 gold rubylere falan veriyor her türlü emblemin 10 tanesiyle bedavaya gem alabilecekken, bir WGden 20k honor gelip de 10k honora her çeşit gem varken, etraf ham gemi hayrına kesicek guildielerle kaynıyorken?

Dragon's Eye'ı JClerin kendilerinden başka kimler kullanabiliyor da 80-90 golda ilk postlayışında gidiyorlar? Kimse bakmıyor bile artık titanium spellshock necklacemış earthguardmış hedeymiş osden ulduara herşey puglanırken.

Ütopikmiş..Yahu biraz insanların söylediğine güvenin be. Herkes kıçından sallıyor evet

Ortalama 20g saronite'ın stacki Frostwhisperda, toplam 15 stack 60 tane prospect demek.

Scarlet Ruby'ler 80+g
Purple'lar 50+g
Orange'lar 40+g
Yellow'lar 30+g

8-9 tane düşse rare gem, her birinden 2 tane olsa scarlet ruby'den 1 tane olsa yaklaşık 370g ediyor toplam.

Üşenmiyorsan gir FW AH'Sine de bak.

Hayret birşey
Sosyal ağlarda paylaş

ben sadece siren's tear farmlayarak kalan matları ah'den alıp sıradan birine deatchill cloak yaptırarak bi haftada 5k kasmıştım. yöntem çok yani wow da para kazanmak için tek önemli şey günde 20-30 dakika ayırıp belli zamanlarda ah'yi incelemek sadece ucuza al pahalıya satla bile bi ton para kazanabilirsiniz. mesela bizim serverda gemler 60g a kadar düşüp 90-100 e çıkıyodu bi ara. hemen koymamak lazım ah'ye.
Sosyal ağlarda paylaş

eskiden ben de uyuz olurdum gold farma. hatta her türlü farma. farmdan tiksiniyorum resmen. sonra alchemy kasmıştım chara, bi de herb.. bu ikisini kasmak hatta herb kasmak ölüm zaten...

neyse her gece 1 saat herb topluyodum gathererla falan. ve bu topladıım herbleri direk bırakıyodum alche. yapılan elixirleri basıodum ah ye biraz fiyat kırarak. sabah kalkıodum mailde 2-3k para var..

bi de şey vardı o zmanlar. bazı ixirler, lcl 60 ixirlerine çok yakındı. 70ken gidip über bi çiçek almak çok tehlikeli olabiliyo, lvl72 elit bişi gelip tecavüz edebilio. ama lvl 70 ken lvl 62 elitlerin bulunduu yerlerde çiçek toplamak okadr da zor olmuyo. hal böleyken lvl 60 ın en baba ixirlerini kolayca yapabiliyodum. zaten kimse o çiçekleri toplamaya tenezzül bile etmiyo. ve yaptıım ixirleri ah ye lvl 70 ixirlerden daha az paraya koyyodum. şöleki misal örnek: lvl 60 ixir +10 bişi resistansı veriove 10g 5 tanesi. lvl 70 ixir +13 bişi resitansı verio ve 22g 5 tanesi. lvl 60 ixir deli gibi gidiyo, özellikle de boss deneme aşamasında olan guild üyeleri için.. bu şekilde deli para yaptıımı hatırlıyorum. şimdi lvl 80 çiçekleri yerine lvl 70 çiçekleri toplayıp, über ixirlerini kolayca yapıp satabilirsin. gider bence. iyi de para elir fln..
Sosyal ağlarda paylaş

dragonmax yok o kadar kızma alchemy/herb'e, alchemy/herb en kolay kasılan profflardan. 2-3 çeşit herb gerekiyor, inciği cinciği yok. Alchemy sonrası BS ve başka chara LW kastım da ordan biliyom :)

Bir de Icecrown'da tepedeki zeplin daily questlerini al. Onlar da yerlerini öğrendikten sonra gearına göre 20-45 dk sürüyor. Ayrıca Alchemy/Herb olursa güzel herbler oluyor quest yerlerine giderken onları alıp flask yapıp satabilirsin. Flask garanti satan bişi kesin öneririm :) (Alchemy'de Elixir Mastery mi ne ondan olması lazım bi de. Proclayınca daha fazla flask üretiyosun aynı miktar malzemeden.) Alchemynin bi güzelliği de para harcatmaması :) Çünkü flasklar 1 saat etkiliyken, Alchemy olursan 2 saat duruyor etkisi.
Sosyal ağlarda paylaş

prof kasma önerileriniz çok iyi bunları bende düşünmüştüm ama sorunumu anlatamadım sanırım.

daily quest diyoruz.epic flight form olsa 1 saatte hepsini yapar para sorunum olmazdı.hatta kalan normal q leri yapsam bile 500+ gold gelir heralde.

yine eff(kısaltma yaptım :D) olsa herb,alch kasar günde 1-2 saat herb toplayıp bunları flask vs yapıp ah de satabilirdim ama sizde bu oyunu oynuyorsunuz +%60 mount la bunları yapabilmenin imkanı var mı?

solo ramparts denedim çok basit günde 2-3 saat kasarak 1 haftada istediğimi alabilecek seviyeye gelirim heralde.

honor kasmak çok kolay gibi geldi. set toplamda 210k honor istiyor ama av i kaybettiğimde bile 900 honor kazandım.günde 30k+ ı hedefliyerek 1.5 haftada alınabilecek herşeyi alırım diye düşünüyorum.gruba girmek için yalvarmak item,arch linkleme gibi komik şeylerden de kurtulurum böyle birşey yaparak.
Sosyal ağlarda paylaş

Wispy said:

Rikkie said:

Ütopikmiş..Yahu biraz insanların söylediğine güvenin be. Herkes kıçından sallıyor evet

Ortalama 20g saronite'ın stacki Frostwhisperda, toplam 15 stack 60 tane prospect demek.

Scarlet Ruby'ler 80+g
Purple'lar 50+g
Orange'lar 40+g
Yellow'lar 30+g

8-9 tane düşse rare gem, her birinden 2 tane olsa scarlet ruby'den 1 tane olsa yaklaşık 370g ediyor toplam.

Üşenmiyorsan gir FW AH'Sine de bak.

Hayret birşey

Ne diyim abi, hayır benden sonra da yazılmış 3-4 ay öncesi olsaydı tamam da hala 80-90 gold verip de scarlet rubyleri AHden alan adamlar bulabiliyorsan ne deyim, iyiymiş frostwhisperda ortamlar, adam hemen atar yaptı ya xD

/strokes wispy's e-peen

Usta bilemedik, nasıl diyorsan öyledir, saygılar :(
Sosyal ağlarda paylaş

Wispy said:

Scarlet Ruby'ler 80+g
Purple'lar 50+g
Orange'lar 40+g
Yellow'lar 30+g

abi niye benim serverim böyle değil =(

20saronite = 16g iyi güzel ucuz da işte

auctioneer infosu bugünün:
scarlet ruby 181% satış fiyatı 79gold
purle ortalaması 40gold
orange ortalama 20-30gold
yellow ortalama 20-30gold

ve AH de ağzına kadar gem dolu =(

sıçim kalabalık servera asdfsdf
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...