Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Sigara içenler GG

ohyeah

Öne çıkan mesajlar

DoGMeaT said:

sigara,esrar,bağımlılık yapıcı maddelermi? elbette
ama sırf bağımlılık yapıyorlar diye kullanımımlarının keyif verici olmadıpını atıp tutmayın.
son derece hoşuma gidiyor sigara içmek,kesinlikle bağımlıyımda
ama olmasaydımda biradan aldığım zevki,sabah kahvaltısının tamamlayıcızını,ve benzeri çok durumda bana bol bol keyif bahşeden sigaramı arardım.

Vereceği maddi manevi sıkıntı ve problemler bağımlılığının verdiği geçici bikaç dakkalık rahatlama hissinden kat kat fazla.

Bilmiyorum hayatınızda kaç kere yoğun bakım servisine gittiniz ya da onkoloji bölümünü ziyaret ettiniz. Oraları gördükten sonra her şeyin başının sağlık olduğunu daha iyi anlıyosunuz. Lafta klişe kalmıyo öyle yani. Hele hele hayatı boyunca "her şeyin başı sağlık" lafını gereksiz klişe bulup kanser olduğunu öğrenince girdiği psikolojik evrelerde harcanan insanları görmek insana daha yüksek bilinç ve deneyim katıyor, bağımlılığın ucuz anlık rahatlama hissinin cazibesi de uçup gidiyor yalan oluyor bi anda.
Sosyal ağlarda paylaş

sigara içmeyi bile cahillik, enayilik, çük kafalılık olarak algılayıp tartışan insanların arasındayız EY AHALİ!!!!!

dünden beri kafamın yeterince iyi olmasını bekleim bunları yazmak için.

cahil, okumamış ya da bir konuda bilgisi olmayan demek. ikinci sınıf vatandaşı zaten tartışmaya bile açmıyorum. ne yani sihara içiyorum diye bvenden 2 katı vergi mi alacaksın, attığım oyu görmezden mi geleceksin?

seviyorum, içiyorum. fast food yemiyorum ama, kola içmiyorum. öğlen yemeği diye salata hazırlıyorum kendime. sabahları bildiğin 2 dilim kızarmış ekmek, oeyni domatesle kahvaltı ediyorum, yatmadan önce çorba içiyorum.

sağlıksız mı yaşıyorum? e sana ne?

barda şurda burda siara içmek yasaklanmış... olabilir, çok da tınn. bunca yıl kahrımızı çeken mekancı abilerimiz, ablalarımız düşünsün. bir sigara içmek için ükapının önüne çıkmayı kendine yedirenler düşünsün.

kimin ne kadar akıllı olduğu tartışılır tabii de, sigara üzerinden prim toplamaya çalışan hıyar ağlarınadır bu sözüm: sen git dumansız hava sahanlığında mide, barsak kanseri yapan, beyin ve karaciğer hüclerlerini öldüren alkolünü iç.

tutup da bana cahil, zart zurt deme. de hadi kim ne bok yemeye gidiyorsa gitsin. öbür tarafta görüşürüz.
Sosyal ağlarda paylaş

Absolut said:

Temmuz ayında başlayacak olan yasa keşke bütün Türkiye sınırlarında sigara satılması ve içilmesini yasaklayan bir yasa olsaydı.

valla super olurdu abso
ne karaborsa girerdim varya off aslan gibi para gelirdi
bence de yasaklansin sigara satislari turkiyede
Sosyal ağlarda paylaş

Ben lisede başladım, 14 sene kullandım. Günde 1 paket. O dönem boyunca bırakmaya hiç yeltenmedim, çünki istemedim. 3.5 sene kadar önce bir gece artık istemediğime kanaat getirip bıraktım. O zamandan beri kullanmıyorum. Aramıyorum da doğrusu. Doya doya içmişim demek ki. Kilo da almadım aksine 10 kilo verdim, çünki sporuma daha fazla ağırlık verdim. (literally :)) Ciğerlerim açılmaya başladığıdan daha uzun kardiyolara kavuştum.

Sadete gelirsek, iki tarafın ruh halini bilen biri olarak, daha evvel de Pati'deki başka sigara konularına mesaj olarak attığım mesajı yineliyorum:

Sigara içmeyin, ama içene de dokunmayın.
Sosyal ağlarda paylaş

aquila said:

abi konserde dip dibeyken acik havadayiz diye sigara icenler var diyorum.

evet, ben bile sigara ictigim halde rahatsiz oluyorum dibimde sigara icilmesinden.
benim canim ne kadar sigara cekse de icemem ben o kalabalikta, insanlara ayip olmasin diye.
icenler de saygisizlik etmis olur.
Sosyal ağlarda paylaş

yaklaşık 4 yıldır sigara kullanıyorum ve çok keyif alıyorum.bilgisayarımda oyun oynarken,msn de chatleşirken film,dizi seyrederken içtiğim sigaradan aldığım zevki hayatta çok az şeyden alıyorum.

geçenlerde full sağlık raporu lazımdı bir iş başvurusu için.doktora gittim raporda (tam olarak nasıl ifade edilir bilmiyorum) domuz gibidir taşı sıksa suyunu çıkarır demedikleri kalmıştı.basketbol oynamayı bıraktığımda artan kemik ağrılarım yüzünden 5 yıldır düzenli spor yapıyorum.babamın kolestrol sorunu yüzünden kendimi bildim bileli evde sağlıklı yiyecekler yenir.

bu yüzden kullanmıyanların nefretini anlayamıyorum.her içeni bilinçsiz ne yaptığını bilmeyen iradesiz biri olarak görmemek lazım.suyun bile fazlası zararlıdır.otobüslerin arasında dolaşmak şehir hayatı trafikte arabanızla geçirilen 1+ saat bunların sigara kadar zararlı.doğu anadoluda günde 2 paket en kalitesiz sigaradan içtiği halde 90 yaşında uykusunda ölenler var.çocukluğundan beri spor yaptığı ve sigara kullanmadığı halde halısaha maçında kalp krizinden ölende,yine kullanmadığı halde akciğer kanseri olanda.sigarayı yasaklıyacaksak stresi,şehir hayatını,arabalarıda yasaklıyalım :)

içmeyenlerin rahatsız olmaması için kapalı mekanlarda yasaklanabilir/yasaklansın ama zamla olacak şeyler değil bunlar.5.50 olmuş keşke 10 olsaydı da kaçakcılık başlasaydı 2 gün önce 5 liraya aldığımı 4 liraya alsaydım.ayrıca zam kullanılan sigaranın kalitesinide düşürüyor.5.50 lira yerine 4.5 veriyim diyen daha kalitesiz sigara kullanıcak.bu da kullananlar için çok daha kötü birşey.

devlet insanların kullanmasını engellemek istiyorsa nasıl bırakabileceğini gösteren çalışmalar yapsın.yol göstersin.bir tanıdığın oğlu okuldan eve gelip annesine anne sen beni öldürmeye mi çalışıyorsun ölmemi mi istiyorsun tarzı şeyler demiş sonra yemiş dayağı :)böyle komik çabaların kimseye yararı olmuyor.misal biri 20-30 yıldır kullanıyor sen bu adamın kullandığı sigaraya zam yaparak onun bırakmasını sağlamıyorsun aksine çok büyük ceza veriyorsun.

bu yüzden malsınız,aptalsınız YASAKLIYALIM! tarzı yazılar yerine isteyenler daha yapıcı örnekler verilebilir.ne biliyim psikolojik destek yerleri önerme(hangi ihtiyacı karşılamak için kullandığını öğrenmek),bırakmayı sağlayacak kaliteli alternatif tıp merkezleri vs gibi.şahsen aptal olduğumu düşünmüyorum.hatta bunları yazanlardan çok daha sağlıklı bilinçli olduğumu düşünüyorum :)bilinçsizi var mı?var ama onları eğitmek benim görevim değil.kullananları cezalandırmakta devletin görevi değil.birşey yapılacaksa her 2 tarafında iyiliği için bir çalışma yapılmalı.

wall of text oldu kusura bakmayın ama yinede okumanızı öneriyorum :P
Sosyal ağlarda paylaş

Breakfast said:

geçenlerde full sağlık raporu lazımdı bir iş başvurusu için.doktora gittim raporda (tam olarak nasıl ifade edilir bilmiyorum) domuz gibidir taşı sıksa suyunu çıkarır demedikleri kalmıştı.

en son doktora 4 sene önce gitmiştim ciğerlerinin %40 ı bi boka yaramıyo gibi bişi demişti bana.
hani şu lafınla sigaranın zararı yok demeye getiriyosun resmen
öyle bişi yok ki zararlarını herkes biliyo ve içmeye devam ediyo.
kolay bırakılan bişi değil sonuçta.
zararlı ama herkesin kendi bileceği iş.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...