Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

tdk neferleri

soulberry

Öne çıkan mesajlar

sizduzgunyazmayicabenokuyamiyorumhelebirdeiyerineIkullananlarvaryaonlarbeniolduruyorboyledeliriyorumkaldikicokbasitseyleribiledogruduzgunyazmamakyaacizlikyadabildiginartizlikvelhasilbildiginizgibiherikisindendebolcamevcutsizsizolunkayirinkendinizicokzordegilmumkunmertebeduzgunyazacaksinizolacakbitecek
Sosyal ağlarda paylaş

Bu arada konu cok sacma olmus. Olmasi gerekene inat surekli bildigin gibi yazip, sonra karisanlara TDK neferi demek yuzsuzlugun onde gideni.

Ha oyle duzeltilmesi gereken cok yanlisim yok, bilerek inat ederek yazmiyorum diyorsan ne diye gocunuyorsun diye sormak isterim.
Sosyal ağlarda paylaş

Özellikle bazen noktalama işaretleri öyle bi gerekli oluyor ki. Adam yazmış cümleyi, virgül yok hiç, ama çok gerekli yani. E özne tümlece girmiş, zarf tümleci nesneye atlamış, yüklem birdirbir oynuyor. Nasıl anlayabilirim ki ne anlatmak istediğini. "Oku baban gibi, eşek olma." muhabbeti oluyor yani.
Sosyal ağlarda paylaş

di said:

Bu arada konu cok sacma olmus. Olmasi gerekene inat surekli bildigin gibi yazip, sonra karisanlara TDK neferi demek yuzsuzlugun onde gideni.

Ha oyle duzeltilmesi gereken cok yanlisim yok, bilerek inat ederek yazmiyorum diyorsan ne diye gocunuyorsun diye sormak isterim.

benimkinden bile agresif bi mesaj olmuş. inat minat yok, her nasıl yazıyosam öyle yazıyorum. bi şeye inat olsun vs diye değil. ya da yazarken "acaba kurallara dikkat ettim mi?" diye kontrol etmiyorum. doğrusunu biliyorum, ama inadına eksik yazıyorum anlamına gelmez bu.
Sosyal ağlarda paylaş

neyse, tekrar alıntı yapıp bırakıyorum. umarım anlaşılır artık demek istediğim, çok açık ve net aslında da.. başka saçma yönlere çekmeye gerek yok. "chocux" türkçesini savunduğumu filan da sanmayın.

soulberry said:

"de" mevzusuna hakimim zaten. cümlelerini doğru dürüst yazana bi şey de demiyorum, ama kalkıp bana "yozlaşmış, çürümüş, ingilizce propagandası yapıyo" vs diyecek kadar uçmuş tipler de çıktı karşıma.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...