Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Final Fantasy 14 online

Kanuni

Öne çıkan mesajlar

epey kasıyor oyun benim makineyi,optimizasyon rezalet.betadan mı bilemiyorm.şuan maintenance'a girdi,birkaç saat oynadım bugün.biraz daha oynayınca daha detaylı bişeyler yazarım ama şimdilik gördüklerim bildiklerimden pek fazla olmasa da yazıyım bişeler.

FF'den beklendiği gibi atmosfer,müzikler harika olmuş.3 farklı starting zone var,üçü de farklı cinematicler ve eventlerle farklı şehirlerde başlıyor.oyuna instance bölgelerde başlıyosunuz.bu instance zone'larda yaptıgınız görevlerde cinematic cutsceneler de var bol bol.şehirler epey büyük.hava değişiklikleri çok tatlı olmuş.bazen yağmur oluyor,bazen kum fırtınası filan geliyor.

aynı karenin bi güneşli bi kum fırtınalı SS'i :p

http://img826.imageshack.us/img826/7158/asdasdx.jpg
http://img84.imageshack.us/img84/1889/asdasd2h.jpg

ha bir de physix özelliği açık olunca karakterinizin üstündeki bel çantasının,sırtınızdaki belinizdeki silahın koşarken sallanışından tutun da ağaçların dallarının rüzgarla hareket etmesine kadar çeşitli güzel detaylar ekleniyor.güzel oldugu kadar da kasıyo tabi :p

karakter dış görünüşü yaratma ekranı söylenildiği gibi aşırı detaylı değil ama tatmin edici.yalnız doğum tarihi , guardian vs seçme gibi güzel özellikler var ki oyun içinde de guardian's favor alarak sanırım seçtiğiniz guardian'a göre farklı bufflar edinebiliyorsunuz.

oyunun level sistemi biraz farklı.physical level ve class rank olmak üzere iki farklı level var. phys. levelı experience puanlarıyla, class rankı da combatlardan edindiğiniz skill pointlerle atlıyosunuz. phys level atladıgınızda attribute puanları geliyor,str dex int vs gibi genel statlarınızı ve elemental resistancelarınızı arttırıyosunuz. class rank atlayınca da tahmin edebilceginiz üzere yeni skill'lere erişebiliosunuz.

yalnız, eğer bir yanlışım yoksa oyunun skill öğrenme kısmı biraz farklı. henüz gezip dolaşmaktan skill'le levella pek işim olmadığından fazla detaylı bilmiyorum ama şöyle ki bütün classların guildleri var.bu guildlerde trainerlar skill'leri guild pointlerle satıyorlar.ancak dediğim gibi henüz ne bi guilde girdim,ne de guild pointlerin nasıl edinildiğini biliyorum,ilerde yazarım bununla ilgili.ayrıca farklı factionların da guildleri var.

player guildlerinin de levelları var,sanırım lineage 2deki gibi playerlerdan sağlanıyor bu guild levellarına artış. üç tip guild experience tipi var; battlecraft , landcraft , handcraft. bu da classlarla alakalı işte, path of war ve magic seçenler battlecrafta , path of land seçenler landcrafta , path of hand seçenler ise handcrafta artış sağlayacaklar.

oyunun pcyi kasmasının yanı sıra bir de arayüzden şikayetçiyim ben.konsol versiyonunda olması gereken gamepad kullanımına yatkın menüleri pc versiyonunda da kullanmışlar. inanılmaz derecede hantal ve kullanışsız,konsollarda single oynadıgımız JRPG'lerdeki gibi liste ve tablardan oluşan menü tipi.pc versiyonuna mouse ile rahatça kullanılan doğru düzgün bi menü yapmalarını beklerdim. ayrıca map te inanılmaz derecede kullanışsız,ne zoom in/out yapılıyor,ne sağa sola kaydırılıyor,sadece sabit şekilde bulundugunuz lokasyonun çapında bi kısmı görebiliyorsunuz.zone seçme var sadece ama o da üşendiriyor,pek bi halta yaramıyor.interact da çok saçma olmuş, objelere (kapı vs) sağ tuş filan tıklamak varken konsol usulü yanına yaklaşıp,menüyü açıp,ordan interact diyerek yapıyoruz...

şuan aklımda başka şeyler de var yazabileceğim ama çok fazla emin olmadıgım için yazmak istemiyorum,yanlış bilgi vermek istemem.biraz daha inceledikten sonra yarın daha detaylı şeyler yazarım.
Sosyal ağlarda paylaş

Anubisath said:

moriQ said:

betaya kayıt olduk ama beta sitesine giremiyoruz. kafadan eksi.

beta sitesini mailde yanlış yazmışlar bu arada, https://dev-na.ffxiv.com/ a girmeye çalışıosan eğer north america bu. uzantıdaki na kısmını eu yapıp denemeyi akıl ettim ben,tıkır tıkır girdi :)

hehe oldu saol.
Sosyal ağlarda paylaş

eylülde çıkacağını duyunca sevinmiştim guild wars'a kadar oyalar diye ama almayacağım oyunu.çekilecek çile değil.arayüzün rezaletliği,oyunun konsol versiyonunun pcye çıkarılmış olması ve optimizasyonun çok kötü olması başlı etkenler. öğrenmesi de çok zor oyunu lakin tutorial gibi yardımcı öğeler yok oyunda aquilanın dediği gibi.madem bu kadar komplike bi oyun yapıcaksın bari anlat. başım ağrıdı bişeylere anlam vermek için etrafta koşuşturmaktan.wow gibisi yok arkadaş :p
Sosyal ağlarda paylaş

Anubisath said:

eylülde çıkacağını duyunca sevinmiştim guild wars'a kadar oyalar diye ama almayacağım oyunu.çekilecek çile değil.arayüzün rezaletliği,oyunun konsol versiyonunun pcye çıkarılmış olması ve optimizasyonun çok kötü olması başlı etkenler. öğrenmesi de çok zor oyunu lakin tutorial gibi yardımcı öğeler yok oyunda aquilanın dediği gibi.madem bu kadar komplike bi oyun yapıcaksın bari anlat. başım ağrıdı bişeylere anlam vermek için etrafta koşuşturmaktan.wow gibisi yok arkadaş :p

adamların yeni oyuncuya ihtiyacı yok mevcut veya daha önce oynamış bu oyunun hastaları zaten bir çok şey alışkın olduğu için problem görmüyor.

Ama daha önce hiç bir serisini oynamamış ben ve bizim gibiler için oynaması eziyet bir oyun.
Sosyal ağlarda paylaş

ben de oynadım FF'nin diğer oyunlarını konsollarda.bunda daha farklı pek çok şey doğal olarak.zaten combat,tabiki de mmo olduğu için sıra tabanlı filan değil.aşırı sıkıcı bi combatı var bu arada onu belirtmemişim sanırım önceki mesajlarımda.

benim son yorumum; bu mmo da patladı diyorum.en azından pc versiyonu.ps3e çıkınca tabiki de epey ilgi çekecektir tek mmo olması açısından,orası ayrı.
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
Oynuyorum ben, offgamers'dan key olarak aldım.
Sunucular NA, EU veya JP olsun hepsi Japonya'da olduğu için 300-350ms seviyelerinde latency var. Kötü olan ise konsol tabanlı bir UI olması sebebiyle cidden çok yorucu bir oyun ama FFXI'den sonra craft sistemi ve daha solo-friendly oyun olması şu an oynatıyor. Ancak cidden craft-synthesis ömür törpüsü, bir yandan oynayıp bir yandan dizi izleyince anca vakit geçiyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...