Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

1 yildir cozum bulamadim...

tiybek

Öne çıkan mesajlar

Tiybek, sorunun nedenini bulabilmek için, diğer arkadaşlarında söylediği gibi öncelikle başka bir PC ile evdeki bağlantı üzerinden oyunu oynamalısınız.

Eğer diğer PC'de de sorun devam ediyorsa Muhtemelen Modem ya da SNR değerini bozan ve Loss'a yol açan bir sorununuz var. Dalaran ne kadar kalabalık olsa da 5 man instance'larda bile bazen çok daha fazla paket alıp gönderilmesi gerekebiliyor.

Örneğin Telefon hattı ya da modemin kablolarının yanından uydu ya da kablo tv kabloları geçiyorsa kalitesiz kablolama SNR değerlerini düşürebiliyor.

Diğer seçenekler ise RAM ve Ekran kartı, özellikle aşırı ısınma durumları benzer gecikmelere yol açabiliyor. Oyun oynarken bir yandan da PC'nin sıcaklık değerlerine bakarsanız belki bir faydası olabilir.

Ayrıca çok önemli bir diğer konuda IP'nizin statik veya dinamik olması ile ilgili. Örneğin bazen Türkiye'deki bir IP bloğu Avrupa üzerinden geçerken oldukça kötü Router'ları kullanıyor. Bu durum büyük miktarda paket aktarımı söz konusu olduğunda ciddi Loss'a sebep olabiliyor.

Eğer Dinamik IP kullanıyorsanız IP'nizi değiştirerek bu durumu takip edebilirsiniz.

Ne yazıkki sorunu ancak deneme yanılma ile çözebilirsiniz.

Başarılar.
Sosyal ağlarda paylaş

Benim pcyi karsi komsumuzun netinde denedim. Instanceda yine ayni sorun ve benim eski pcyi cikarip benim net de denedim ayni sonuc... Gerci benim eski pc name ve acc yazdigimiz screende bile acayip donuyodu mouse u oynatamiyosun o derece eski bundan dolayi da olabilir mi bilmiyorum ama sonuclar boyle : /
Sosyal ağlarda paylaş

Exceed said:

Nvidia ekran kartları ile alakalı bir sorun bu.
Paticik.com'da çözümü sunulmuştu eski bir topic'de. aramadım ama bulamadım. eski konulara bir gözat. çözümü var. Aynısı bende de vardı ve çözdüm o işlemleri yaparak.

( Wow topic'lerinde vardı yani)

Beyler bu Exceed arkadasimizin dedigi cozum yolunu eger bu forumda veya baska bi yerde bulan varsa yazarsa buraya veya link verirse sevinirim. Sorunun bundan kaynaklandigini pek sanmiyorum gerci ama artik mousedan bile olabilir seviyesine geldim yani :x
Sosyal ağlarda paylaş

bu arada bastan soyliyim ne yaparsan yap cozulemiycek bu sorun cunku hicbir sekilde senden kaynaklanan bisey degil.

Gecen sene ayni sey butun turkiye ve bazi dogu avrupa ulkelerinde de vardi.Onlarca thread acildi, sayfalarca surdu bu, sonra 1 gun hersey duzeldi,

Simdi tekrar basladi, 3 ay once falan.

O zamanlar daha yeni progress yapiyoruz SSC'de, hersey cok guzel, morogrim'e girdik benim ping 140'dan 16k'ya firladi, dediler 50k dmg'in var boss'a ne ayak falan, ben de lag var dedim ciktim bastim hs'i shat'a ping oldu yine 140.

Bu serefsiz bliz ve telia hepimizi oyaliyo boyle

Ya da alcan yf account onla gircen baska care yok
Sosyal ağlarda paylaş

InneR_ChaoS said:

bu arada bastan soyliyim ne yaparsan yap cozulemiycek bu sorun cunku hicbir sekilde senden kaynaklanan bisey degil.

Gecen sene ayni sey butun turkiye ve bazi dogu avrupa ulkelerinde de vardi.Onlarca thread acildi, sayfalarca surdu bu, sonra 1 gun hersey duzeldi,

Simdi tekrar basladi, 3 ay once falan.

O zamanlar daha yeni progress yapiyoruz SSC'de, hersey cok guzel, morogrim'e girdik benim ping 140'dan 16k'ya firladi, dediler 50k dmg'in var boss'a ne ayak falan, ben de lag var dedim ciktim bastim hs'i shat'a ping oldu yine 140.

Bu serefsiz bliz ve telia hepimizi oyaliyo boyle

Ya da alcan yf account onla gircen baska care yok

YF ile de denedim. Herhangi bi instance a girdigimde deeprun tram bile olsun yani pingim 100 civari oldugu halde hep 1 snlik delayler var... Ki yf kullanmama gerek yok genelde hep 80-140 arasi pingim var :P.
Sosyal ağlarda paylaş

neydi hatırlayamadım tam şimdi, bi fare hızlandırıcı mı ne bişi ayarı vardı. onla bi oyna.

bi kere arkadaşın bilgisayarında girmiştim oyuna, adam artık kanıksamış farkında bile değil ama ping normal, pc güzel ama oyun aşırı geç tepki veriyor tıklamalara falan. o ayarı bi tıkladıydım düzeldiydi.

gerçi senin anlattıklarından çıkan sonuş, asla gerçek sebebini bilemeyeceğimiz bir gizemö olarak kalacağı ama bi dene onu.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...