Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Apple iPhone

MrLevie

Öne çıkan mesajlar

199 dolara aleti alip 2 sene data plani iceren bir kontrat imzaliyorsun burada. kontrat sana kalmis, elinden telefonu indirmeyen biriysen unlimited alirsin, benim gibi normal konusan biriysen giris planini alirsin.

3-5 dakika demissin de, benim en basic plan bu:
450 dakika haftaici gunduz (bitiremezsen bir sonraki aya kaliyor buradan artan dakikalar bu arada, benim binlerce dakikam var ekstra su an)
5000 dakika haftaici gece ve haftasonu
tum AT&T lere sinirsiz konusma
bu plan 39 dolar. uzerine 5 dolar 200 mesaj icin, 30 dolar da data icin veriyorum, data da gercek anlamda sinirsiz. vergi ekleyince 85 dolar civarina geliyor iste.

zaten normal telefon alsan, ATT hat ve 3G'n olsun istesen bu parayi vereceksin, iphone icin ekstra bir odeme yapmiyorsun. 1800 kusur dolara da gelmis olmuyor yani bu yuzden telefon, eger telefonu alip evde masanin uzerine bust kurup oraya koymayacaksan bu her telefon icin odemen gereken bir meblag.

ha ATT degil verizon, t-mobile falan alirsin daha ucuza gelir tabi, o ayri. ATT daha pahali, ama iste cevremde cogunluk ATT oldugu icin onlarla konusmak sinirsiz falan
Sosyal ağlarda paylaş

Babam iPhone istedi, simdi AT&T ile konustum bu unlocked olayiniz nasil, baska carrier ile kullanabilir degil mi diye, meger ayakta seyyapiyolarmis insanlari uncommitted diye.
zira, baska servis saglayici ile arama yapmak mumkunmus fakat internet access i olmuyormus, data planiniz olsa dahi, yani ne browser calisiyor ne app store vs.
Illa jailbreak gerekiyor yani gorunuse gore.
Sosyal ağlarda paylaş

Ahaha internetsiz iphone da naapcan abi sürgüyü çeker çeker bırakırsın anca. Wireless da mı çalışmıyo yoksa.
Ben de 1 ay jb yapıp tatilde türkiyede kullanıp sonra geri dönüşte restore etmeyi düşündüm ama çok da emin olamadım daha 5. ayında bişey olur da patlarsa diye
Sosyal ağlarda paylaş

Penthesilea said:

3-5 dakika demissin de, benim en basic plan bu:
450 dakika haftaici gunduz (bitiremezsen bir sonraki aya kaliyor buradan artan dakikalar bu arada, benim binlerce dakikam var ekstra su an)
5000 dakika haftaici gece ve haftasonu
tum AT&T lere sinirsiz konusma
bu plan 39 dolar. uzerine 5 dolar 200 mesaj icin, 30 dolar da data icin veriyorum, data da gercek anlamda sinirsiz. vergi ekleyince 85 dolar civarina geliyor iste.

uc-bes'i hollanda'daki plandan yola cikarak soyledim, ordan kuyruk acim oldugu icin. gorunuse gore sizinki cok daha iyiymis.. geysa t-mobile minimum pakette aylik sadece 150 dakika veriyor. diger alternatifler de 300 ve 500'du. simdi 3gs ile birlikte 1000'lik paket cikardi t-mobile. galiba tek 1000 dakikalik paket.

gerci hollanda'daki tum konusma paketleri bu sekilde. kulturel birsey sanirim. yaygin olarak en buyuk paket aylik 500 dakika ve hicbir zaman biriken dakikalar paketin dakika sayisini gecemiyor. yani 3 ay hic konusmasan, 500 biriken, 500 yeni aydan gelen, toplam 1000 dakikan oluyor. kimse de bu durumdan sikayetci degil. herkes 100-150 dakikalik paket kullaniyor.

tabii iyi yanlari da var. ornegin hangi telefon olursa olsun 2 yillik sozlesmeyle 15-30 euro arasi paketlerle almak mumkun. hepsinde de sinirsiz data plani oluyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Larva said:

...
Ben de 1 ay jb yapıp tatilde türkiyede kullanıp sonra geri dönüşte restore etmeyi düşündüm ama çok da emin olamadım daha 5. ayında bişey olur da patlarsa diye

O nedemek ya JB nin garantiyi bozduğunu falan mı düşünüyosun? yada herhangi bir dez avantıjı olduğunu? yada orda (nerde yaşıyosan) JB yaparsan "hmm senin telefonun JBli" diye tespitmi edicekler :)
Sosyal ağlarda paylaş

illa sözleşme mi lazım ki, misal ben peşin para hiçbir sözleşme olmadan amerikadan bu aleti kaça alabilirim? atıyorum 1 milyara geldi ondan sonra da burda jb yaptırdıktan sonra istediğim hat ile istediğim programları kurararak sorunsuz olarak kullanmam mümkün mü?

ve misal apple'ın garantisi tüm ülkeleri kapsayan bir yapıdaydı, bu mantıkla alet faka basarsa restore ile aleti orjinal gibi götürüp ücretsiz tamir ettirebilir miyiz?
Sosyal ağlarda paylaş

Churel said:

Larva said:

...

O nedemek ya JB nin garantiyi bozduğunu falan mı düşünüyosun? yada herhangi bir dez avantıjı olduğunu? yada orda (nerde yaşıyosan) JB yaparsan "hmm senin telefonun JBli" diye tespitmi edicekler :)

Öyle düşünmedim de jbli durumda ben bişeyler yaparım kesin mesela düşürürüm açılmaz sonra restore da edemem garantiye de gidemez falan.
Bu arada tam olarak emin değilim ama iphone un kendi kullandığı datayla tethering datasını ayırt edebiliyolar diye de bi iddia var. Amerikada hala tethering gelmedi sadece jb le olabiliyor şuan.
Sosyal ağlarda paylaş

neyse becerdim. 3. de nerde hata yaptığımı anladım filmin korumasını yapıştırmaya çalışıyormuşum. ulan çift taraflı koruma koymuşlar ne alakaysa. ortada kalan kısım gelecekmiş esas. tabi bunu anlamam 2 filmin çöp olmasına sebep oldu. 3. deneme biraz başarılı olsada baloncuklar üzdü. 4. de mükemmelleştim artık :D 4. mat olanı kaldı ama olsun. güneşte ekran parlamıyo en azından artık.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...