Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Atatürk'ün saraya damat olma arzusu

Masquerade

Öne çıkan mesajlar

iyide mustafa kemal bayag capkin adammis yani ne varki bunda

Soulbringer said:

Sacmalamayin biraz sayginiz olsun bazi degerlere M.Kemal Ataturk bu tip meselerle ugrasmayacak kadar buyuk planlari olan buyuk degerdir bizim icin kimsenin karalamasinada izin vermeyecegiz bu Turk Gencliginin Asli Gorevidir.
Sosyal ağlarda paylaş

Soulbringer said:

Sacmalamayin biraz sayginiz olsun bazi degerlere M.Kemal Ataturk bu tip meselerle ugrasmayacak kadar buyuk planlari olan buyuk degerdir bizim icin kimsenin karalamasinada izin vermeyecegiz bu Turk Gencliginin Asli Gorevidir.

Gönül bu dostum. Ota da konar, boka da. Atatürk'te sonuç ta bir insandı. Bunda utanılacak bir durum yok :D
Sosyal ağlarda paylaş

Bazı insanlar Ataturk'un de bir "insan" oldugunu anlamak istemiyorlar bence. Ataturk'u boyle ilahlastırmak putlastırmak belki de ona ve yaptıgı devrimlere karsı islenen en buyuk suctur bana kalırsa. Daima ileriye gitmeyi ögutlemis , pozitif bilimleri yuceltmis , halkin beynine yerlesmis putları teker teker kırmıs bir lidere yapılabilcek en buyuk kotuluk bu olsa gerek.
Sosyal ağlarda paylaş

• 1 ay sonra ...
  • 2 hafta sonra ...
Türkiye'de Atatürk'ü ve Cumhuriyeti sindiremeyen liboşların, numaralı cumhuriyetcilerin, halifecilerin, bölücülerin, Kütüğü! ingilterede şurda burda olup burda medya patronluğu yapanların, arap hayranlarının ve aklıma gelmeyen iki yüzlü hilekar okur-cahil insanların en çok yaptığı şeydir bu yazının yazarının yaptığı. Madem kendisine ve eserlerine zarar veremiyoruz bunca paraya, insana, teşviğe ve hileye rağmen onu silemiyoruz yüreklerden o zaman olduğumuz gibi yapalım ve ikiyüzlülükle temel taşların altını oyalım.Neden ; çünkü biz taş koyduk yüzyıllarca kara insanları kıtalarca sürükleyip çiftliklerde yakanların, ellerine kitap verip muzunu alanların, kendileri hariç bütün dünyaya din veya renk gözetmeksizin ikinci sınıf insan gözüyle bakanların.Tabiki yapacaklar yaptıracaklar.
Eminim evinde age of empires oynayan orta üç öğrencisine bilgisayarın başında bu ülkeyi yönet deselerdi çok daha başarılı olurdu.A monk geliyo haşaşımla alıyım dur şunu(misyonerler ve çok sevgili dostları fettoş), bak peze.. benim fabrikamı satın almak istiyo .. al sana (şlak(telekom ve diğerleri), ne diyo lan bu vergisini kendi toplıcakmış ..azlettim(baydemir vs. )...
Daha neler göreceksiniz neler.. ama ben sadece duyacağım çünkü her şeye rağmen mücadele etme azmini yüreğimde kaybettiğim gün Fazıl Sayın yanından bi bilet aldım.Hani bi kız vardır çok güzeldir alımlıdır sıcaktır ama vefa yoktur hayırsızdır umursamaz başına gelecekleri bilmez orda burda hovardalık yapar.Sizde aynen öylesiniz...
Sosyal ağlarda paylaş

............................................________........................
....................................,.-‘”...................``~.,..................
.............................,.-”...................................“-.,............
.........................,/...............................................”:,........
.....................,?......................................................,.....
.................../...........................................................,}....
................./......................................................,:`^`..}....
.............../...................................................,:”........./.....
..............?.....__.........................................:`.........../.....
............./__.(.....“~-,_..............................,:`........../........
.........../(_....”~,_........“~,_....................,:`........_/...........
..........{.._$;_......”=,_.......“-,_.......,.-~-,},.~”;/....}...........
...........((.....*~_.......”=-._......“;,,./`..../”............../............
...,,,___.`~,......“~.,....................`.....}............../.............
............(....`=-,,.......`........................(......;_,,-”...............
............/.`~,......`-...................................../...................
.............`~.*-,.....................................|,./.....,__...........
,,_..........}.>-._...................................|..............`=~-,....
.....`=~-,__......`,.........................................................
...................`=~-,,.,......................................................
................................`:,,...........................`..............__..
.....................................`=-,...................,%`>--==``.......
........................................_..........._,-%.......`...............
...................................,<`.._|_,-&``................`..............
Sosyal ağlarda paylaş

calimero said:

atatürkçülük nedir birisi bana açıklayabilir mi acaba? cidden çok merak ediyorum.

Bu ülke kurulurken kurucuların koydukları temellerdir, ama sen çok zeki olduğun için bunları eminim çoktandır biliyorsun.Ama yine de çok fazla merakına rağmen hani olmazya azcıkta olsa anlamadığın hususlar varsa bu konuda çoktan yazılmış kitaplar var.Mesela Anayasa gibi fln..
Sosyal ağlarda paylaş

Değiştirilemez ve değiştirilmesi teklif edilemez maddelerdir.

I. Devletin şekli
MADDE 1. Türkiye Devleti bir Cumhuriyettir.

II. Cumhuriyetin nitelikleri
MADDE 2. Türkiye Cumhuriyeti, toplumun huzuru, millî dayanışma ve adalet anlayışı içinde, insan haklarına saygılı, Atatürk milliyetçiliğine bağlı, başlangıçta belirtilen temel ilkelere dayanan, demokratik, lâik ve sosyal bir hukuk Devletidir.

III. Devletin bütünlüğü, resmî dili, bayrağı, millî marşı ve başkenti
MADDE 3. Türkiye Devleti, ülkesi ve milletiyle bölünmez bir bütündür. Dili Türkçedir.
Bayrağı, şekli kanununda belirtilen, beyaz ay yıldızlı al bayraktır.
Millî marşı "istiklal Marşı"dır.
Başkenti Ankaradır.
Şimdi gazetelerde yazılanları oku sonra gel.Polemik bitmiştir benim için okuduklarını kendi arkasından görme yeteneği ile malesef mücadele etme kabiliyetim yok.
Sosyal ağlarda paylaş

yok ole bisey

said:
Ben, manevi miras olarak hiçbir ayet, hiçbir dogma, hiçbir donmuş ve kalıplaşmış kural bırakmıyorum. Benim manevi mirasım ilim ve akıldır. Beden sonrakiler, bizim aşmak zorunda olduğumuz çetin ve köklü zorluklar karşısında, belki gayelere tamamen eremediğimizi, fakat asla taviz vermediğimizi, akıl ve ilmi rehber edindiğimizi tasdik edeceklerdir. Zaman süratle ilerliyor. Milletlerin, toplumların. Kişilerin mutluluk ve mutsuzluk anlayışları bile değişiyor. Böyle bir dünyada, asla değişmeyecek hükümler getirdiğini iddia etmek, aklın ve ilmin gelişimini inkar etmek olur. Benim Türk milleti için yapmak istediklerim ve başarmaya çalıştıklarım ortadadır. Benden sonra beni benimsemek isteyenler, bu temel mihver üzerinde akıl ve ilmin rehberliğini kabul ederlerse, manevi mirasçılarım olurlar.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...