Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Marvel Ultimate Alliance (yeniden)

Bone

Öne çıkan mesajlar

MUA2'nin çıkmasını beklerken, tekrardan MUA oynayayım dedim.
Deadpool - Wolverine - Silver Surfer - Ghost Rider ile bir takım hazırladım.

Yalnız, wiki'ye baktığımda:
http://en.wikipedia.org/wiki/Marvel_ultimate_alliance
Cyclops, Nightcrawler, Hawkeye, Hulk, Dr. Doom, Magneto, Venom, Sabretooth gibi karakterlerin X-Box'ta oynanabilir olduğunu gördüm.

http://marvelmods.com/forum/index.php?topic=399.0
Mod olayı varmış oyunun, karakterleri mod olarak ekliyebiliyormuşuz.
Ancak bu tarz modlarda hep şüpheyle yaklaşırım. Ses dosyaları eksik, başka karakterlerin modellerinden aşırılmış, yanlış özelliklere sahip, abuk sabuk şeyler çıkar ortaya.
Ondan dolayı çekindim modları yüklemeye (biraz da üşendim).
Acaba hiç deniyen görmüş etmiş olan var mı...

Sanki X-box'tan alınmış gibiler, güzel gözüküyorlar. Oynamak lazım.
Eğer öyleyse bir Juggernaut - Hulk - Apocalypse - Thor ekibi çıkarmak isterim :D
Sosyal ağlarda paylaş

Daha yeni oynadım modla.Su iki modu kesin yükle.
- X-men legend 2 chars.
- Offical char beta v4(final versiyonu 1 aya cıkar diyorlar.Bunlar marvel in x-box icin cıkarttıgı villian charlar)
Once offical char beta yı kurup üstüne x-men legends modu ekliceksin ki bunun nası yapıldıgını marvel mods da uzun uzun yazıyor.Bir de tek tek ahzırlanmıs karakterler var punisher falan.Onları da oyuna nasıl eklenecegi konusunda bi you tube videosu var onu da veriyim.

Bu iki modda 1tane bug ve eksik bulabilirsin ki onları soyle hallediceksin.Eger offical chardaki magneto ile oynarsan oyun bi yerde buglanıyor takılıyor.Onun yerine DArk_mark ın magnetosunu kullan o fixlemis bu sorunu.Diger sorun da dr. doom a sound eklememisler ki final versiyonda halledicekler.Diger charlarda hic sorun yok rahat ol.
Ben ghost rider,human torch,blade,magneto oynadım bu arada.Magnetosuz zevki olmaz en zevkli charlardan.
Sosyal ağlarda paylaş

Bone said:
peki bu durumda lastik adamın scrapper olması pek mantıklı gelmiyor bana, wolverine'den daha iyi scrapper olur bence.

gerçi denemedim hiç lastik adamı ama kılım adama.
bu kadar övüldüğünden dolayı merak etmiyorum değil.

Melee de bir süre sonra bi power'ı açılıyo, ismini unuttum. Bekle bi bakiim de söyliim dur.

***game faq's açar, okur***

Buldum direk paste edeyim buraya

*Fantastic Fists

Type: Boost/Player only
Rating: 11
Hints: Absolutely his best skill. Max this skill as soon as you can, and keep
it running constantly. With this skill, Mr. Fantastic turns into a killing
machine. Combine it with any skill for devistating effect, but Elastic Crush
and Pinball seem to work particularaly well with it.

Bunu açınca çılgın melee dmg vermeye başlıyor bu abi. Benim favori iki elemanımdan birisidir. diğeri de human torch, alan etkili alev saldırısı üstelik bir de yere düşürüyo...

Şu da önemli tabi, kullandıkça öğreniyorsunve seviyorsun, ben mesela ghost rider, blade, invisible woman, black panther kullanmayı beceremedim, ama rehberlere göre çok iyi karakterler. EN iyi melee/yakın dövüşçü olarak Black Panther yazıyordu bi rehberde - ben HİÇ beceremedim onu sürmeyi.

Wolverine'e gelince, RAGE biriktirmek diye bişeyi var, biriktirip biriktirip patlatıyorsun, BOSS fightlar dışında çok işe yaramadığı gibi beni kasıyo. Ama tekrar tekrar deneyip geçemediğim boss fightlarda wolfiyi ekibe katıp geçmişliğim vardır.
Sosyal ağlarda paylaş

Bone said:
scrapper blaster controller ne demek?

tank - dps - healer üçgenine alıştık, diğerlerini unuttuk.

Ben de yazayım :)

Scrapper: kılıç, pençe, yumruk v.b. kullanan yakın dövüş dmg'ı yüksek ancak tank kadar da dayanıklı olmayan, healerların genelde en çok dikkat etmeleri gereken savaşçılar.

blaster: uzak mesafeden tüfek, ok v.b. ile yüksek damg veren, ama neredeyse HİÇ savunması, armoru olmayan, iyi bir scrapperin (eğer yanına kadar sokulmasına izin verirse) 1-2 darbesiyle ölecek olan ölüm makineleri.

Controller: donruran, yerleri kayganlaştıran, taştan kozaların içine hapseden, petleri ile gezen kişilerdir ki oynaması en komplike türdür. İyi oyuncu elinde çok faydalıdır ama genelde takım içinde işe yarar, solo etkisizdir.
Sosyal ağlarda paylaş

Bu oyunda ole kasma takım dengeli olsun falan diye,zaten dogru skillere verirsen her charla rahat oynarsın kolay oyun.Hea gidip human torch,dr strange,magneto vb alma da kafana gore dengeli bi dörtlü ile rahat rahat oynarsın.Ben cok sevdigim charları alıp oynadım iste.blade,magneto,human torch falan.Bir cok mod var tek char icin bile.Iron fist,punisher,apocalypse vb. sevdigin charlarla bi dörtlü yapıorsun her sekil.Önceden de yazdım magnetosuz olmaz grup acaip zevkli.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...