Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

sure ile dalga geçen duman

TD)Pentagram

Öne çıkan mesajlar

Mohi said:
reddiye said:
eğer peygamberlere inancın yoksa,peygamberleri,cennet ütopyası ardında,huzur amaçlı bir yol çizmiş filozoflar olarak görürsünüz.Öğretilerine inananlarla dalga geçmek,her şekilde kendinize saygısızlığa çıkar.
Din , yani yol ile dalga geçmek saygısızlık değil mi?
Allah , yani inanç ile dalga geçen biri , mesela yolda yürürken gasp edilse,hakları yenmiş olur da , komünizme veya ateizme gelince ' inanç,düşünce ' özgürlüğü diye rektumunu parçalamaya ne hak güdebilir ki?

ee zaten peygamberlerin yani filozof hükümdarların dinleri kıçından uydurmadığını herkes biliyor...
yazı öncesi devir-sümer-mısır-musa-mezopotamya uygarlıklarınından damıtılarak gelen şeyler hepsi. ama asıl sorun bunun inandırıcılığı ve korkutuculuğu olsun diye "ahanda bu sözler gökten indi, inanmassanız gg" şeklinde dikte ettirilmesidir.
niye bir uzakdoğu dini gibi, toplumu rahat bırakıp insanların hür iradesiyle bu yolu seçmesine izin verilmiyor?? çünkü islam ve diğer ortadoğu dinleri birer "İmparatorluk Rüyası" olarak ortaya atılmış fikirlerdir. peygamberlerin ardından gelen halife ve sultanlarda aynen yayılmacılığa, sömürgeciliğe devam etmiştir. Hıristiyanlık ta benzer bir amaçla, Roma imparatorluğu zamanında devleti birarada tutmak amaçlı ortaya çıkarılmıştır.
kaldı ki "SAYGI" istiyosanız, sizin de karşı tarafa saygı duymanız lazım. kendisinden farklı düşüneni, inanmayanı öldürmek, soyunu kurutmak, devşirmeye çalışmak müslümanlığın temellerinden biri durumunda 1500 senedir.

şaka mı yapıyorsunuz arkadaşlar? Müslümanlık diye bahsettiğimiz din,yazılı kitaptaki sözlerden oluşur;yobaz insanların,fırsatçıların,istismar ile amacına ulaşmak isteyenlerin kanunlarıyla alakasızdır.
Müslümanlığın kitabının neresinde öldürmek,öldürmeyi-sömürgeciliği bırakın,gasp,hak yeme geçer?!
İslamın en sert yanı,bunları günah kılması ve cezasının da bu dünyada el kol keserek falan değil , elbet yapanın yanına kalmayacağına dairdir.İnanırsın inanmazsın farklı ama islamda öldürmek,gasp etmek mi var diyorsun ? Aynı şeyden bahsetmiyoruz.
Benim bahsettiğim islam,yönetim şekli olan değil,yol olan islamdır.İran islamı falan da değil yani çarşaflıların , yobazların yaşadığı şeye de islam demiyorum.
Karıştırdın sen.
Sosyal ağlarda paylaş

"eğer peygamberlere inancın yoksa,peygamberleri,cennet ütopyası ardında,huzur amaçlı bir yol çizmiş filozoflar olarak görürsünüz"

Yanlış anlama amacım bir gerginlik yaratmak değil ama böyle bir şeyi neden varsaydın anlamadım ama ben kendi adıma Semavi dinlerin paygamberlerini güç için her şeyi yapabilecek, Hitler ,Stalin benzeri adamlar olarak görüyorum(bu adamlar da insanlar için en doğru yolu gösterdikleri iddasındalar )Huzur amaçlı bir yol falan hikaye yani.

Özet : Balık baştan kokar fikrindeyim.Topic de kilite gidecek ama
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
  • Yeni Oluştur...