Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

District - 9

Sovereign

Öne çıkan mesajlar

kalitesini değil parasını konuşturuyo bu filmde :P

yönetmen değil yapımcı. gerçi cahilim bu konuda, yapımcı kavramı tam olarak ne demek? Finansmanıymış ve projeye uzaktan hafif yönlendirmede bulunduran bir nevi patronmuş gibi geliyor bana. Yönetmense direkt filmi yapan adam. Böyle değil mi yanlış mı biliyorum?
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
film bütçesi az efektler iyi değil diyenler olmusta.bence gayet iyiydi.başta uzaylılara uyuz olsamda sora içim ısındı.

filmi izlemeden önce burdaki yorumları okudum.herkes mukemmel efsane diyince filmden beklentim o kadr büyük olduki anlatamam:)

filmi beğendim.gerçekten güzel bi film.ama mukemmel efsane ortamn dibine koymus gibi bir film değil :)

2. si muhtemelen daha aksiyon olucak gibi.bekliyoruz
Sosyal ağlarda paylaş

Luriel said:

film güzeldi de bi arkadaş daha sormuş

insanlarla uzaylılar birbirini nasıl anlıyor?

sıpoya cevap

birbirini anlamıyo ki? yani benim anladığım kadarıyla başroldeki beyfendimiz o bölgeye zaten tercümanlık bildiği için gidiyo biraz da...adam kasmış öğrenmiş hacı:P yani ben böyle algıladım. bi de zaten anlaşan insanlar yarım yamalak anlaşıyo

Sosyal ağlarda paylaş

yav said:

yönetmen değil yapımcı. gerçi cahilim bu konuda, yapımcı kavramı tam olarak ne demek? Finansmanıymış ve projeye uzaktan hafif yönlendirmede bulunduran bir nevi patronmuş gibi geliyor bana. Yönetmense direkt filmi yapan adam. Böyle değil mi yanlış mı biliyorum?

şaka mısın 2012'nin neredeyse 5/1 daha az bütçeyle yapılan bir film bu
Sosyal ağlarda paylaş

Kinkaudonau said:

yav said:

şaka mısın 2012'nin neredeyse 5/1 daha az bütçeyle yapılan bir film bu

nalakası var şimdi bu dediğinin benim dediğimle? harcanan para var sonuçta di mi, bunu da yapımcı karşılıyordur demek istedim takiben bu sıfatları karıştırdığımı falan da yazmışım

neticede senin mesajın her açıdan saçma oluyor. 5/1 ne lan bi de ahuah
Sosyal ağlarda paylaş

yav said:

sen neredeyse diyorsun ki Peter Jackson parayı saçmış savurmuş ben diyorum ki "5/1 daha az maliyetle yapılmış, nereden para saçılmış" anlama kıtlığı mı çekiyorsunuz, malca post kasmaya mı çalışıyorsunuz karar verin

http://tr.wikipedia.org/wiki/2012_(film)
200 milyon dolar

http://en.wikipedia.org/wiki/District_9
30 milyon dolar

@zeawee
@efrasiyab
@moriq

Adam olun
Sosyal ağlarda paylaş

herşeyden önce 2012 bir stüdyo filmi,yüksek bütçeli ve yüksek imkanlar dahilinde çekiliyor ki saçıp savurma olayı sonuna kadar görülüyor.

District 9 ise bağımsız bir film,belirli yapımcıların kendi cebinden ortaya para atarak çektirdikleri filmler,misal 9'da buna örnek,Timur Bekmambetov ve Tim Burton'un ana yatırımıyla 10'a yakın yapımcısı var filmin vs.

30 milyon dolara yapılabilecek en iyi filmi yapmışlar District 9'da,burada Peter Jackson'un ortaya koyduğu para ki 9 yapımcısı vardı filmin galiba,yüksek meblağlarda olmalı ki ismi film ile birlikte anılıyor.Zaten son dönemlerde Peter Jackson yapımcılık işine daha çok soyundu ve iyi paralarda kazanıyor.Bir film içinde kendi başına yaptığı 10-15 milyon dolar bile para saçmaktır,ama getirisi var mı ? var adam boş filme para yatırmıyor,

Peter Jackson öyle yapsın ya,10 yılda bir film çeksin efsaneliğine devam etsin,arada da bu tip projelere para yatırsın sürekli bayram edelim :D
Sosyal ağlarda paylaş

Kinkaudonau said:

yav said:

sen neredeyse diyorsun ki

ben öyle bişey demiyorum lafı kıçından anlamışsın

bir üstümde birisi peter jackson kalitesini konuşturmuş demiş; ben de ona dedim ki yönetmen peter jackson değil sadece yapımcı. ona ithafen dedim ve burda çok fazla para verdiği için film güzel olmuş tabi ki gibi SAÇMASAPAN bir anlam falan yok.

ha şu mesaja takiben demişim hatta;

Ben&Jerry's said:

cok harika sahneleri var nijeryali ceteye bayildim zaten peter jackson kalitesini konusturmus gene (Y)

3-4 kere arka arkaya okursan anlayabilirsin belki, dene yani lol

hızlıca okurken ettiğin gerizekalı ithamları görmemişim bu arada harbiden kekoymuşsun
Sosyal ağlarda paylaş

Red said:

ya şu 9 flminin neden başlığı yok ya

çok güzel bi anismasyondu

olmamı :D http://forum.paticik.com/read.php?11,3770073,3777219#msg-3777219

aramalarda çıkmıyor ama,

işte o yüzden konuları açarken yönetmeni,yapımcıları veya oyuncuları vs. yazalım ki aramalarda onları arayınca da istediğimiz konuya ulaşalım,tim burton'u aratıp ulaştım buna mesela :)
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...