Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Her şeyi bilen kadın.

Buyse

Öne çıkan mesajlar

can said:

mantigi nedir bunun bilen var midir?

Bence;

Database var toplam diyelim ki 30 çeşit soru var dolayısıyla o database eklediği her cismin 30 özellik için 6 puan var (6 puanda verebileceğin 6 çeşit cevaptan ileri geliyor). Cevapların evet belki biraz vs gibi olmasından dolayı puanlı bir sistem getirdim aslında. Kısacası verdiğin her cevap için databasedeki aletlere bakıyor ona göre hepsinin olabilme puanını hesaplıyor. Direk elese bence bulma şansı daha düşük olurdu o yüzden böyle bir sistem kullandıklarını düşünüyorum.

Dolayısıyla misal kürekte "tahta mıdır?" sorusu için en doğru cevap "bazen" ise sen "bazen" dediğinde o cisim 6 puan kazanıyor, genellikle dersen 5, evet dersen 4, nadiren dersen 3, hayır dersen 2, ilgisi yok dersen 1 puan kazanıyor gibi.

ya da buna benzer bir sistem. sonra da puanları topluyor
Sosyal ağlarda paylaş

Ardeth said:
evet bildim mi bilmedim mi sorusunun cevabını bir yapay sinir ağına atıp ordan kendini eğitiyor mu acaba diye merak etmedim değil açıkçası...

skynet gibi kadın lan

hacı her şey if'den ibaret. o kadar ciddiye alma. film icabı böyle şeyler. adamlar şapkadan tavşan çıkarıyor. hiç şapkadan tavşan çıkar mı lan? çıkıyor işte. 21. yüzyıldayız.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...