Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

::Günlük::

Vingthor

Öne çıkan mesajlar

asansör kapısına bakıyorum genelde herhalde, ama hiç stres olmadım nereye bakıcam diye sdf

ne bileyim birisi demiş mesela, birinden ayrılırken iyi günler desem mi demesem mi diye falan stres olduğum olmadı, derim genelde sdf

edit : asansörden inerken de derim genelde.
Sosyal ağlarda paylaş

senko said:

ama kiz gelince sikinti basliyor, lan bu okuz bana mi bakiyor intivasi yaratmamak icin cok ugrasmak gerekiyor, direk yuzune bakilmiyor, memeye zaten bakis atamiyorsun, e ne kaldi, spesifik bir yere bakiyim diyorum kulakmemesi mesela, o da bir yere kadar.

hahah kıyamam ya.
Sosyal ağlarda paylaş

of çok kötü o.

benim zaten takıntım var birisi uzun süre bakınca çok rahatsız oluyorum, acayip rahatsız olurdum herhalde hahah
kızların falan hoşuna gider ya dışarı çıkınca oo bana bakıyolar diye benim resmen en nefret ettiğim şey olabilir bu.

kafamı falan çevirirdim herhalde. başka tarafa bakarım.
duvara bakarım en olmadı!
Sosyal ağlarda paylaş

senko said:

bi de asansorden inerken asansordeki kisiye iyi gunler diyim mi demiyim mi dilemma'si var

mulgear6 said:

ben de öyleyim ya
adamla ortak bişey yapıyoruz bi aracı paylaşıyoruz
ayıp olur
ama desem de garip olur

senko said:

bide asansor kalabaliksa ne yapcagini sasiriyor insan, nereye bakicaksin...
tavana baksan olmaz, onune baksan bi adamla, kadinla yuz yuze geliyorsun, ona devamli bakmak olmaz, yere baksan ne kadar sure yere bakicaksin, ya 8kat cikiyorsan. 8kat boyunca yere mi bakicaksin...

bos bir aci bulucam da oraya bakicam diye helak ediyorum asansorde kendimi sdsfdsdf

İbretle okudum bu yazdıklarınızı.
Yahu delikanlı adamlarsınız. Ne demek, asansöre binerken-inerken, apartmana girerken-çıkarken, arabaya binerken-inerken sevgi, saygı, selamlaşma cümlelerini tabii ki kullanacaksınız. Neden bu tırsma-kararsızlık-çelişki durumları?

Bizim apartmana girerken ve çıkarken 7'den 70'e kimi görsem selamlaşırım, kapıyı tutarım, asansörü bekletirim, vs. Bu çağdaş insan olmanın, medeni adam olmanın en temel koşullarından birisidir.

Bakın bir olay anlatayım. Apartmanda 20-21 yaşında bir delikanlı var. Bu çocuğa hep kapıda rastlıyorum, arkamdan geldiğini fak edince kapıyı tutuyorum, günaydın-iyi akşamlar diyorum. Ama çocuk gözlerini benden kaçırıyor, ne selamımı alıyor ve ne de kapıyı tuttuğum için teşekkür ediyor. Şimdi ben o çocuk için iyi şeyler düşünmüyorum.

Demek ki neymiş?
Delikanlı olmak lazımmış.
Sosyal ağlarda paylaş

Delikanlılıkla alakası yok.

Günaydın, iyi günler, iyi akşamlar, vs vs, bunları kullanıyoruz genelde zaten. Çok muhabbetin olmayan, ama ufaktan tanışıklığın olan bi adamla aynı asansöre bindiğinde sorun oluyor ama.

Şimdi konuşsan, ne konuşacaksın, muhabbet yok çok fazla ortak. Konuşmasan, tanışıklığın da var. E konuşmasan mal mal bakıcak mısın. Bakacaksan nereye bakacaksın. Her seferinde asansörün paneline baktığın için asansör üreticisinin telefonunu da ezberlemişsin zaten.

E ben mesela, o kadar sık oluyor ki gözümle malzeme analizini yapar hale geldim asansörün. "Hmm şu hava çeliği, şu yaşlandırılmış alüminyum alaşımı hmm" falan diyebilir oldum o asansör yolculuğunda.

Devlet bu konuya el atsın, ya asansörleri kapatalım ya tek kişilik asansörler yapalım.
Sosyal ağlarda paylaş

kimse kimseyle muhabbet etmek zorunda değil tabi ama kapı tutmak ne bileyim iyi akşamlar, günaydın demek kibarlık medeniyet belirtisi yabani gibi kaçmanın gereği yok.

ben de derim hep. biri geliyorsa tutarım kapıyı beklerim falan, bizim apartmanda iki tane kardeş var allahım bu kadar zıt olamazlar biri inanılmaz kibar hep muhabbet ederiz güleryüzlü böyle iyiakşamlar günaydın der, diğeri allahın yabanisi kaçıyo insanlardan ne kapı tutar ne asansörden inerken iyiakşamlar der. yabani şey.
Sosyal ağlarda paylaş

Olsun, size yakışan şekilde davranın arkadaşlar.
Tanımadığınız adama aynı apartmanda oturuyorsanız günaydın-merhaba, vs. diyerek selamlaşmaktan daha güzel ne olabilir? Elin gavurunu sevmem ama 3-5 takdir ettiğim hareketleri var. Kardeşim yolda yürüyorsun, karşıdan geliyor taşşş gibi kadın veya yaşlı bir adam ya da 10-12 yaşlarında çocuk ve sana " how do you do?" diyorlar. Bu güzel bir şey arkadaşlar, insanın önemsendiğini gösterir, insana değer verildiğini gösterir.
Sosyal ağlarda paylaş

abi benim yazımdaki asansör düğmelerine bakmamın sebebi hiç beklemediğim şekilde oldu. kızdan hoşlandım sanırım, ondan öyle oldu. bakamadım suratına utandım yani.

yoksa ben de normalim o konuda. ben de aradan boşluk seçip oraya bakiyorum asansörden inene kadar sdfs.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...