Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

3.1 Death Knight

screwy

Öne çıkan mesajlar

ensidia da ensidia ffs.. ben ensidianın tum dklarını inceledim.. ayıptır soylemesi yarısı yeto.. 3 5 tanesi iyi gearlıydı onlarında speclerinin cogu ilginc idi.. ilginc derken deneme amaclı yapılmıs.. hmm soyle bi boss gelirse de boyle bi taktik yaparsak amaclıydı.. her gun ensidia funboy gibi acıp ensidia guildindeki adamları incelemene ragmen bi ust topicte heriflerin algalon first kill ini begenmemen de iyiymis..

tank olan sarı slotuna def takar kırmızı slotuna dodge mavi slotuna hp takar.. eger hp'en 27k dan dusuk kalıosa ozaman bi suru hp takabilirsin.. eger def in 545+ cıkıosa ozaman sarı slotlarından birine mavi gem takabilirsin.. ama full naxx25 gearlı bi tankım war ordan biliyorum diyim.. oyle havadan def caplenmio jwc gemlerimin 2 sini def olarak kullanıyorum.. anca def capleniyo.. hep 3 5 bise acık kalıo ozaman da sarı slotuna def i cakıosun..
Sosyal ağlarda paylaş

Baronthetable said:
Blood olarak hangi skill vuruyorsun da DS %10 luk dmg yapıyor?Ben ne zaman blood olsam top dmg done'da 1-melee,2-HS,3-DS.Ben mi yanlış bişey yapıyorum,obliterate mi spamlamam lazım?

Sanirim gear farkindan olabilir.

t8 ile 5% (artik 8%) Death Coil crit ve XT sigili ile extra Death Coil Damageini dusunup, eski sigil/tierlerinden kaybedecegin DS Damage/Critini de isin icine katarsan DS, Death Coilin yaninda cok etkisiz kaliyor.

Ve hayir obliterate asla kullanmiyorum tabii ki.
Sosyal ağlarda paylaş

http://www.wowmeteronline.com/combat/detail/113505892#damageout

wmo dan random bir adam, hodir 12k küsür dps, death strike ın damage yüzdesine bakıyoruz, bide talentlarına http://www.wowarmory.com/character-talents.xml?r=Lightbringer&n=Theldren&group=1
(burda drw glyph ı gereksiz de denilebilir %0.4 damage increase için ama başka glyph yok)
land sayısına bakıyoruz ikiside 47, death coil i %15 arttırıp death strike ı ortalama %15 arttırmanın nesi kötü açıkla şimdi :)
Sosyal ağlarda paylaş

screwy said:
tank olan sarı slotuna def takar kırmızı slotuna dodge mavi slotuna hp takar.. eger hp'en 27k dan dusuk kalıosa ozaman bi suru hp takabilirsin.. eger def in 545+ cıkıosa ozaman sarı slotlarından birine mavi gem takabilirsin.. ama full naxx25 gearlı bi tankım war ordan biliyorum diyim.. oyle havadan def caplenmio jwc gemlerimin 2 sini def olarak kullanıyorum.. anca def capleniyo.. hep 3 5 bise acık kalıo ozaman da sarı slotuna def i cakıosun..

Ulduar'da, ozellikle de Hard Mode'larda olaylar cok farkli gelisiyor screwy. HP'ni buffsiz en az 33-34k ya cikarmalisin, yoksa bir cok encounterda, ozellikle de 25man Hard Mode'larda zorlaniyorsun. Steelbreaker, Freya, Hodir, Thorim ve Vezax'in yuksek miktarlara cikan swinglerini dusunursen yiyebilecegin ekstra bir ability, parryletecegin bir attack veya bir kac saniyelik sanssizlikla avoid edemedigin bir chain seni aninda olume goturuyor.
Sosyal ağlarda paylaş

rebell gear ını inceledim.. hepsi ulduar25+naxx25+malygos25 olmasından kaynaklı sen istersenden slotuna gem takmasan da olur.. ben end game gearı olmayan tanklardan bahsediyorum..

totalde kaybettigin bonus da +8 dodge +6 def.. yani heralde mavi slotların warmıs demekki bi surru basıcaksın hp yi oralara
Sosyal ağlarda paylaş

Sparkcaster said:
http://www.wowmeteronline.com/combat/detail/113505892#damageout

wmo dan random bir adam, hodir 12k küsür dps, death strike ın damage yüzdesine bakıyoruz, bide talentlarına http://www.wowarmory.com/character-talents.xml?r=Lightbringer&n=Theldren&group=1
(burda drw glyph ı gereksiz de denilebilir %0.4 damage increase için ama başka glyph yok)
land sayısına bakıyoruz ikiside 47, death coil i %15 arttırıp death strike ı ortalama %15 arttırmanın nesi kötü açıkla şimdi :)

Hodir Encounter'inda Crit Damageinin Shaman npc buffiyla 135% arttigini ve dolayisiyla bu bufftan en cok vuran abilitynin (DS) diger abilitylerden cok daha fazla yararlandigini farkedemedin sanirim.

Ve yukarida yazdigim gibi, bu adam da 2x t7 + Naxx sigilini kullandigindan DS damage'i Death Coil'e gore fazla (ki yanlis).

Ve butun bu ekstra seylere ragmen hala 14.8%, ve sen bunu hala savunuyorsun? :)

PvE'de Glyph of Heart Strike kullanan DK'lardan daha iyisini bulabilirsin bence beni ikna etmek icin. ;)
Sosyal ağlarda paylaş

katliamci said:
Rune of stoneskin gargoyle kullanıyo musun screwy?
Hayır da aynı oyunu mu oynuyoruz anlamıyorum ki.Nası sarı slota def takıyosun full naxx 25 gearla.Nası eksik kalıyor.Abicim yapmayın lutfen,bu oyunu biz de oynuyoruz yahu :P
kullanıyorum.. trinketlerim hp def trinketi degil.. got kurtarma trinketi.. parry + dodge trinketleri.. acıosun ikisini tek basına bi 25 sn damage yemeden tanklıosun petchwerki vs i.. suan dps gearım oldugu icin armory koyamıyorum oyuna da bulundugum yerden girip degistirip gosteremiyorum.. bi gun koyarım..
Sosyal ağlarda paylaş

screwy said:
katliamci said:
Rune of stoneskin gargoyle kullanıyo musun screwy?
Hayır da aynı oyunu mu oynuyoruz anlamıyorum ki.Nası sarı slota def takıyosun full naxx 25 gearla.Nası eksik kalıyor.Abicim yapmayın lutfen,bu oyunu biz de oynuyoruz yahu :P
kullanıyorum.. trinketlerim hp def trinketi degil.. got kurtarma trinketi.. parry + dodge trinketleri.. acıosun ikisini tek basına bi 25 sn damage yemeden tanklıosun petchwerki vs i.. suan dps gearım oldugu icin armory koyamıyorum oyuna da bulundugum yerden girip degistirip gosteremiyorum.. bi gun koyarım..

http://eu.wowarmory.com/character-sheet.xml?r=Earthen+Ring&n=Steiger got kurtarma trinketi.iyimiş.
Sosyal ağlarda paylaş

suan benle neyin tartısmasını yapıosunuz.. onu cozmeye calısıyorum.. base def caplemissen heralde def takmıycaksın.. benim gearımda base def caplenmio.. base def i caplenmeyen arkadaslar icin sarı slot a def takıcaksın diyorum.. yok bak boyle oluyo diyosunuz.. su sidik yarısını bi kaldıralım.. hatta base olarak overcaplemissin.. ben olsam daa cok avo veren bi ring ya da legs bulurum.. daa dusuk def li legs = daha cok slot= daha cok hp ya da avo..
Sosyal ağlarda paylaş

screwy kaç kere söyledim bilmiyorum ama full epic dk bendede var :)
hp> avoidance (dk için) çünkü
patch den önce bone shield açıyordun %60+ avoidance ile (benim raid buffed %30 parry 27 küsür dodge sahibi olduğum 4-5 ay öncesinden bahsediyorum) 45 saniye gibi uptime sağlayabiliyordun. kalan 15 saniyede ibf açsan bosslar komik damageler vuruyordu.
3.1 le görmediğiniz şey %10 parry nerflendi, onun yerine %5 mitigation geldi. bu yüzden druid gibi hp tank olması gerekiyor dknın
avoidance ın hpden daha iyi olduğu tek durum çok hızlı vuran bir boss (wotlk için aklıma bi örnek gelmedi, tbc için za daki dragonhawk boss diyecem, yada duel wield kullanan herhangi bir boss)

@rebell, benim söylemek istediğim ds glyph i dc den daha iyi olduğu değil, disease yada ghoul glyphinden daha iyi olduğu, tartışmak bile saçma yani bunu
Sosyal ağlarda paylaş

Gangren said:
screwy said:
ensidia da ensidia ffs.. ben ensidianın tum dklarını inceledim.. ayıptır soylemesi yarısı yeto..

Lmao.

Kedi uzanamadığı ciğere "yeto" dermiş.
oturup ensidia nın tum dklarına tek tek tıklayıp gear spec incelemesi yaptın mı?? yapmadın.. ozaman bos yorumlara gerek yok..
Sosyal ağlarda paylaş

evet ulduar gearlarında bol mavi slot olması baya iyi acayip hp lere cıkabiliosun..cok fazla dabisey kaybetmiosun gordugum kadarıyla..

sorum su ozaman size.. mavi kırmızı slotlu bi itemın war.. bonusu 9 sta.. 24 sta takıp 150 hp fazla mı alırsın.. yoksa 16dogdge mu alırsın 150hp yerine??
Sosyal ağlarda paylaş

Rebell said:
katliamci said:
iyi de blood spec adam ne kullanıcak ki death strike glyphinden baska? Su an blood spec icin konusucak olursak DS>Obli.
Hem sacma sapan diseaseleri consumelemiyo hem de daha cok vuruyo.Obli'yi frosta kaydırdılar might of mograine'den %45 bonus crit damage olayını kaldırarak.Ayrica %25 extra damage in nesi sacma :)

51/0/20 icin Dark Death, DRW ve son Glyph slotu icin de Ghoul ile Disease glyphleri arasinda bir secim yapmak daha yararli olucaktir.

sorry ama fail. gogo EJ. death strike blood için en iyi glyph şu an
Sosyal ağlarda paylaş

bi de death strike bloodun 10% dmgını oluşturuyo? eve gidince ss koyayım 29-30% HS, 25%~ DS ve 25% melee damage dağılımım. EJ class mechanics threadindeki insanların armorylerine bakarsan blood olanların hepsinde DS glyphi görebilirsin ayrıca. delusion gibi bir guildde DK oynayan birinin bunları bilmemesi, üstüne gidip disease glyphi daha iyidir demesi de ilginç çünkü disease glyphiyle pestilence rotationın dps kaybı olduğu hesaplandı.
Sosyal ağlarda paylaş

Phlox said:
bi de death strike bloodun 10% dmgını oluşturuyo? eve gidince ss koyayım 29-30% HS, 25%~ DS ve 25% melee damage dağılımım. EJ class mechanics threadindeki insanların armorylerine bakarsan blood olanların hepsinde DS glyphi görebilirsin ayrıca. delusion gibi bir guildde DK oynayan birinin bunları bilmemesi, üstüne gidip disease glyphi daha iyidir demesi de ilginç çünkü disease glyphiyle pestilence rotationın dps kaybı olduğu hesaplandı.

Of arkadasim, ne bu EJ fanboylugu? EJ threadinde yazan insanlarin 90%inin oyunda ne kadar tecrubesiz olduklarini ve o koskoca forumu bir kac akli basinda, theorycrafting ve oyun matematigi konusunda uzmanlasmis adamin tasidigini bilmiyor olup gelip bana threadlerce yazilan seylerden bahsediyorsan tartisacak bir seyim kalmaz zaten.

EJ'u de nerenle okuyorsun bilmek isterim.

Blood Main Thread: http://elitistjerks.com/f72/t53549-there_will_blood_dps_meet_new_thread_same_old_thread/

Thread'i acanin main posttaki 51/0/20 blood spec'inde onerdigi glyphler:
http://www.wowhead.com/?talent#jfVMVh0IcfofostZfzohxcb:IbLVmM

Daha neyi tartisiyorsun anlamadim.
Sosyal ağlarda paylaş

sen neyi tartışıyosun hala? git top wwslere bak. DS yüzdesine bak, glyph tooltipini oku, profit??

bu kadar zor değil hesabını yapmak, glyph of death strike açık ara en iyi blood glyphi, bunu kabul etmek neden bu kadar zor geldi?
bir de gelip hala savunuyorsun kendini ortada rakamlar varken. gelmiş alakasız rakamlar veriyorsun, blood oynamadığın bariz.

ha EJ fanboyluğu falan da yaptığım yok, betadan beri takip ederim DK forumunu, alıntıladığın postta 51/2/18 speci bile yok, outdated bi post.
Sosyal ağlarda paylaş

arkadaşlar fikirleriniz için teşekkürler :> buna göre yeniden şekillendiriyom DK'mı.
ama anlamadığım bişi herkes niye Blood Caked Blade( BCB )'i bu kadar seviyor :D
mesela BCB alabilmek için morbidity'e hç puan vermemeişler. Death Coil benim 3. ve 4. DPS kaynağım neden bunu %15 bufflamak yerine gidip %30 ihtimalle silahımın %50 dmg'ıın vuracak bi talente 3 puan vereyim. Raid sonu istatistiklerimde BCB ile yaptığım hasar diğer skillerin en altında.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...