Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Yıllarca savaştı sonunda muhtaç kaldı

Nessarien

Öne çıkan mesajlar

RRa said:

yanlış biliorsam düzeltin. benim bildiğim kadarı ile inanan herkez cennete gider diye biliyorum. bu gayet net açıklıyor ama kimin ne kadar yanıpta gideceği bizim dünya üzerimizdeki davranışlarımız neticesinde ortaya çıkıyor. yani biraz özel okul mantığı gibi birşey var orada. özel okulların çoğunda özelikle herkez sınıfları atlar, pek kalma olmaz şahsen benim zamanımda öyleydi. ing 55 alan geçer denmişti sonra kalanlara 45 alın geçin dendi sonra 25 alın geçin dendi sonrada herkez geçti yani. burada amaç herkezi geçirmek. islamında amacı herkeze ulaşmak, herkezi doğru yola sokmak ve haliylede herkezi cennete sokmak, ruhlarımıza dünya üzerinde şans bulamadığımız mutlulukları yaşatmak, hak ettiğimiz refaha ermemizi sağlamak.

Ya sonsuz yaşayacaksın kaç gün yanacağının önemi var mı? Eninde sonunda çıkacaksan. İnanan derken ince nokta kötülüğe bulaştıkça inancın biter. Burası destek noktası değil. Nasıl olsa inanıyorum deyip günaha batamazsın. Kendini müslüman olarak tanımlasan bile günahla sarılmışsan sonsuz cehennem.
Sosyal ağlarda paylaş

KapIKulu said:

İsrailoğulları: Sayılı birkaç gün müstesna, bize ateş dokunmayacaktır, dediler. De ki (onlara): Siz Allah katından bir söz mü aldınız -ki Allah sözünden caymaz-, yoksa Allah hakkında bilmediğiniz şeyleri mi söylüyorsunuz?

Bak Eric boldluyorum. Cehennemde biraz kalacağız diyenler var ve onlara cevap veriliyor yok öyle birşey diye. Ayrıca şu anlaşılmasın. Ufak tefek cezasını çekip çıkanlar olacaktır belki ama bu güveneceğiniz ve garantiye alındığınızın göstergesi değildir. Hayatı bok gibi geçir sonra bana birşey olmaz de.

Bak ayeti kesiyorsun ortadan, ayrıca İsrailoğulları'na hitaben söylenen bir söze cevapmış gibi görüyorum yazdığın şeyi...
Benim söylediğim açık, eğer imanın varsa (müminsen) varsa cezanı çekiyorsun sonra cennete gidiyorsun...
Yalnız daha ilk mesajımda da dedim kimse zaten buna güvenerek hareket edemez çünkü zaman mevhumu öbür taraf için biraz farklı, ceza zaten süreli de olsa fazlasıyla yeterli olabilir...

Sen sadece şunu anla zaten geliceksin benim söylediğim yere, cennete gidenlerden ayrı tamamen kafir olanlarla inanıp inancın gereklerini yerine getirmeyenler, büyük günahlar işleyenler arasında bi fark olmalı zaten...

Ha bu fark cehennemdeki muamelede de olabilir süresinde de olabilir orasını ben bilemem zaten, ama benim okuduğumdan anladığım hadislerden gördüğüm belirli bir süre cezasını çeken müminlerin de cennete gideceği yönünde...
Sosyal ağlarda paylaş

mascio said:

kapıkulu ya lütfen rica ediyorum kendi zayıf inancını kendine sakla. biri de iman edenlere imrenmemiz gerekiyor demiş pes diyorum.

gerçek bir yobazmışsın abi sen net bir şekilde. burada sana islam'ı öğretmek için google'dan ayet mi aratacağım yani?

go to hell diyorum sana

Zayıf inanç :D Peki öyle olsun. Tamam abi sen chosen one'sın. Ne yaparsan yap cennette konutun hazır. Kusura bakma gerçekleri dile getirdim diye.

Ayrıca bana birşey öğretmeyin. Google'ıda boşver. Aç Kuran oku. Hepimiz inandığımızı kaynağından öğrensek sorun kalmayacak.
Sosyal ağlarda paylaş

EricCantona said:

KapIKulu said:

İsrailoğulları: Sayılı birkaç gün müstesna, bize ateş dokunmayacaktır, dediler. De ki (onlara): Siz Allah katından bir söz mü aldınız -ki Allah sözünden caymaz-, yoksa Allah hakkında bilmediğiniz şeyleri mi söylüyorsunuz?

Bak Eric boldluyorum. Cehennemde biraz kalacağız diyenler var ve onlara cevap veriliyor yok öyle birşey diye. Ayrıca şu anlaşılmasın. Ufak tefek cezasını çekip çıkanlar olacaktır belki ama bu güveneceğiniz ve garantiye alındığınızın göstergesi değildir. Hayatı bok gibi geçir sonra bana birşey olmaz de.

Bak ayeti kesiyorsun ortadan, ayrıca İsrailoğulları'na hitaben söylenen bir söze cevapmış gibi görüyorum yazdığın şeyi...

Kuran yahudilere mi inmiş? Yada bu ayetleri gidip onlara mı okuyacağız. Bize bakan yönü yok mu? Varsa nedir?

Ve evet münin orada kalmaz da mümin kimdir?

Napolyonn said:

71. (Ey insanlar!) Sizden cehenneme varmayacak hiç kimse yoktur. Rabbin için bu, kesin olarak hükme bağlanmış bir iştir.
72. Sonra Allah'a karşı gelmekten sakınanları kurtarırız da zalimleri orada diz üstü çökmüş halde bırakırız.

Burada inanmayanlar değilde zalimler denmesinden ne anlıyorsunuz? Zalim kimdir? Neden kafirler denmemiştir? Müslüman görünümlü zalimler var mıdır? Varsa onlar da yatıp çıkacak mıdır?

Daha fazla tartışmak istemiyorum. Söylemeye çalıştığım sadece kelimei şahadetle kurtulamayacağınızdır. Müslüman olduğunuzu düşünmek yetmiyor. Hiçbirimizin kıçı sağlam değil, özel değiliz. Sakın ha yatıp çıkacağız zannedip .oka sarmayın yoksa süpriz sizi bekliyor olabilir. :D
Sosyal ağlarda paylaş

inanmanın, inancın çok güçlü bir etken olduğu deneylerin desteklediği birşey tabi.

misal

bunu her din kendine yorabilir, bize inandı da kurtuldu vs.

Gerçek mucizeler yok ortada, bu kadar az bilgi ve bu kadar çok seçenek varken, hele kitap yorumları da bu kadar farklıyken bize bi müsama gösterilir diye düşünüyorum. Varsın biraz daha fazla kalalım cehennemde, sayılı gün nasılsa
Sosyal ağlarda paylaş

barnacle said:

Napolyonn said:

of din tartışması en sevmediğim şey. isteyen inansın, istemeyen inanmasın kimi niye geriyor? islam'ın en güzel yanı sen kendi yaptığından sorumlusun başkasının küfrü kendini bağlar.

keşke herkes böyle düşünse.

tabi o yüzden recm ediyolar,herkesin yaptıgı kendini baglıyor diye,aa pardon ama onlar islamı yanlış temsil edenler de mi,oh wai..
Sosyal ağlarda paylaş

2 senelik konuyu necro stayla kaldırıp işte hepsi bu hadis yüzünden demek konuyla pek alakalı gelmedi bana.

Ha islamcı geçinen kesim Saylan'ı sevmez ama tıp konusundaki çalışmalarının yakından uzaktan alakası yok. Daha çok ÇYDD ve AKP'yle olan demeçleri yüzünden. Ahmedinejad yazmıştı yukarıda.

Son olarak, kanserle son senelerde fazlaca içli dışlı bir insan olarak da can düşmanım için bile kemoterapiden saçını kaybetmiş bir insana İŞTE İLAHİ ADALET BAŞINI ÖRTTÜ SEVE SEVE diye hönkürmelerini insanca bulmam mümkün değil.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...