Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Yıllarca savaştı sonunda muhtaç kaldı

Nessarien

Öne çıkan mesajlar

BARZO said:

KapIKulu said:

Raze said:

islam süpermiş yahu ben yeni yeni anlıyorum.

kısaca motto naparsan yap (hırsızlık, iftira, yalancılık, taciz vs) sonunda (cehennemde bi süre yandıktan sonra) cennete (huriler ve modifiye edilmiş vucut ile sen) gideceksin(happily ever after). pdflerini indirip çalışmaya başlayacam yakında.

Yok öyle birşey o yahudi inancı. Bu halka da senelerce bunu pompaladılar. Kuran açıkca böyle olmadığını söylüyor. Bakara 80/81 idi yanlış hatırlamıyorsam.

Ne ciddiyette girdim ama :D

hangisi yok biraz açar mısın

Ya din tartışmak bende istemiyorum ama bu konu benim için önemli. Öyle cehennemde bir süre kalacağız sonra cennetin göbeğindeyiz diye birşey yok. Kötüyseniz müslümanım deyip kurtarmak yok. Kötüyseniz sınırsız cehennem. Hayatın boyunca pislik ol cennet bekle ne ala.
Sosyal ağlarda paylaş

SNA1L said:

din nedir olmalımıdr nasıl cıkmıstır fln vs arastırınca reddettim ben islamı fln ögrenmeme gerek kalmadı din olgusunu reddettim direk cok mutluyum daha özgür düşünebiliyorum fln kafam rahat tavsiye ederim

kimse zaten sana inancını sormuyo istediğine inanabilirsin. ama inanmadığın bir şey hakkında gelipte yalan yanlış bilgi verirsen kapı gibi doğrular yüzüne vurulur.
Sosyal ağlarda paylaş

ahmedinejad said:

yahu zamanında cüzzamın çaresi mi bulunmuş da hadisi eleştiriyorsunuz şimdi. o zaman cüzzamın çaresi yokmuş, bu kadar tehlikeli ve bulaşıcı bir hastalıktan korunmasını istemiş işte insanların peygamber. işte o yüzden türkan saylan'ı sevmiyor bu islamcılar demek ne kadar komik bir yaklaşım ya yemin ediyorum bu kadarı artık kötü niyeti de geçiyor. cüzzamın çaresi vardı o zamanlar, peygamber ona rağmen kaçın cüzzamlılardan dedi zaten. öyle bir gıcıklığı vardı cüzzamlılara.

türkan saylan mevzusu tamamen çydd davası ile alakalı. yok cüzzam yok hadis.

ooof of neyse.

tüm zamanların kitabı değilmiymiş kuran yani? günümüzdeki şartlarda saçma mı oluyomuş?
Sosyal ağlarda paylaş

Napolyonn said:

SNA1L said:

din nedir olmalımıdr nasıl cıkmıstır fln vs arastırınca reddettim ben islamı fln ögrenmeme gerek kalmadı din olgusunu reddettim direk cok mutluyum daha özgür düşünebiliyorum fln kafam rahat tavsiye ederim

kimse zaten sana inancını sormuyo istediğine inanabilirsin. ama inanmadığın bir şey hakkında gelipte yalan yanlış bilgi verirsen kapı gibi doğrular yüzüne vurulur.

ne doğrusu lan ahahaha
adam uçmuş
Sosyal ağlarda paylaş

barnacle said:

ahmedinejad said:

yahu zamanında cüzzamın çaresi mi bulunmuş da hadisi eleştiriyorsunuz şimdi. o zaman cüzzamın çaresi yokmuş, bu kadar tehlikeli ve bulaşıcı bir hastalıktan korunmasını istemiş işte insanların peygamber. işte o yüzden türkan saylan'ı sevmiyor bu islamcılar demek ne kadar komik bir yaklaşım ya yemin ediyorum bu kadarı artık kötü niyeti de geçiyor. cüzzamın çaresi vardı o zamanlar, peygamber ona rağmen kaçın cüzzamlılardan dedi zaten. öyle bir gıcıklığı vardı cüzzamlılara.

ooof of neyse.

tüm zamanların kitabı değilmiymiş kuran yani? günümüzdeki şartlarda saçma mı oluyomuş?

kuran da yazmıyor cüzzamlılardan kaçın diye bişey nerenden uyduruyosun?
Sosyal ağlarda paylaş

barnacle said:

ahmedinejad said:

ooof of neyse.

Lafı neden bu kadar tersten anlamaya çalışıyoruz.

Hadis (doğru mu yanlış mı bilmiyorum) bulaşıcı hastalıklara dikkat etmek gerektiğini söylüyor. Kuran'da da yazmıyor bu ayrıca

Ayrıca, ölümcül olmayan, tedavisi mümkün olan hastalıklardan bile insanlar sakınıyor gidip grip olanı şapur şupur öpmüyor 2 taraf da bilinçliyse.

1500 sene önce karantina mantığına uygun şeyler söyledi diye islam çok saçma yeaaaa muhabbeti dönmüş lol.
Sosyal ağlarda paylaş

Napolyonn said:

SNA1L said:

sakin ol bilgi vermeye ugrasmam bile
Sosyal ağlarda paylaş

Napolyonn said:

barnacle said:

ee niye devam yok peki? şimdi de söylesin bişeyler peygamberler, o zmaan vardı o zamanın halkı torpilli mi? bizde niye yok?

aç oku merak ediyosan.

bahçelinin püskevit muhabbeti gibi olmuş gerçi ahah.

okudum bunun bi cevabını bulamadım. kendimi öss sistemi geçen sene değişmiş öğrenci gibi hissettim. ve çalıştığım kitap eski sistemde idi :(
Sosyal ağlarda paylaş

KapIKulu said:

Ya din tartışmak bende istemiyorum ama bu konu benim için önemli. Öyle cehennemde bir süre kalacağız sonra cennetin göbeğindeyiz diye birşey yok. Kötüyseniz müslümanım deyip kurtarmak yok. Kötüyseniz sınırsız cehennem. Hayatın boyunca pislik ol cennet bekle ne ala.

napolyonn oyle demiyor ama. (içinizden biri yahudi oyununa geldi galiba)

Napolyonn said:

cezasını çeken herkes eninde sonunda çıkıyo. ben sevdim burayı daha takılıcam diye bişey yok.
Sosyal ağlarda paylaş

Abi aksini söyleyen sallıyor.

Konuyla ilgili ayetler :

BAKARA 80. İsrailoğulları: Sayılı birkaç gün müstesna, bize ateş dokunmayacaktır, dediler. De ki (onlara): Siz Allah katından bir söz mü aldınız -ki Allah sözünden caymaz-, yoksa Allah hakkında bilmediğiniz şeyleri mi söylüyorsunuz?

BAKARA 81. Hayır! Kim bir kötülük eder de kötülüğü kendisini çepeçevre kuşatırsa işte o kimseler cehennemliktirler. Onlar orada devamlı kalırlar.

Diyor kitap. Ha inanmayan arkadaşlar kendilerini inkar için kasmasınlar. Ben inanıyorum ve mesaj bu.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...