Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Rogue kasmak istiyorum ve önerilerinizi bekliyorum

B-ownz

Öne çıkan mesajlar

Savunmam yok,savunmama gerekte yok.Ben oynadım gördüm.Full deadlymide çektim 2x sinister revengeide.Oynamadığını kendin söyledin daha önce lag başlığında+oynayan bir insan öne güzel örnekler sürer.

Verdiğim linklerin hepsinde Rogue 1 yada 2 takımda var + %9 gibi bir oran.100 takımdan 9 u roguelu ok?%9 senin kitabında süper bi oran olabilir ama bizim buralarda çok düşük.

Rogue hakkında en ufak bilgin olsa eksileri artıları ne onu yazarsın buraya.Bak söyliyim sana öğrenmiş ol hem:

1.Full deadlyde olsa rogue içine en çok damage alan class
2.En az damage vuran class(diğer dpslere göre)
3.Mutilate CC break için hiç iyi bir talent değil+energy costu çok.Rogue u rogue yapan shadow step hemordu.Az energy çok damage+shadowsteple cc break.60 energy e vurulan muti damageler critlemezse şaka gibi.S2 de değiliz 41-20-0 la stunlockta adam keselim mutiyle.
4.Vanish bugı.
5.Savunma skillerinin hiçbir halta yaramaması.Evasion gibi.
6.CCler.Stunlock artık hiçbir halta yaramamaya başladı talentler+meta gemler yüzünden.Healerların çoğu pala olduğu için Blinda Bubble olayı bitiriyor.Freedom stunları bozuyor.

Anlıcağın yaşamak görmek lazım birşeyler hakkında iddia etmek için.Ben burada başka bir class hakkında senin kadar iddia edemem mesela çünkü oynamadım.Warlock için söylediklerim ''OYUN İÇİ'' gördüğüm şeylerdi daha fazlası değil.Yanlışsa warlock oynayan biri düzeltsin.
Sosyal ağlarda paylaş

Ya diyorum işte Rogue imba diyenler bir girsinler roguela arenaya çok rica ediyorum.Arena bölümünde wispy ile çok yazdık bu tip şeyleri hiçmi okumamış insanlar.Hatta wispy benden önce yazdı.

Şıkları tek tek uzun yazmak istemedim raidim var.Şıklarımın hepsi doğru inanmayanlar yada yanlış diyenler= www.wow-europe.com rogue offical forum plz.

http://forums.wow-europe.com/thread.html?topicId=8496299587&sid=1 buyrun 15 sayfa cvp geldi bu topice.Bunun gibi TONLA topic var offical rogue forumunda.Anlıcağınız tek ben değilim bu şıkları söyleyen.Adam uzun uzun yazmış ve herkez aynı şeylerden yakınıyor cvplarda.

Lower Mobility Than Plate
Lower Survivability Than Cloth
Lower Damage Than . . . Every DPS Class
No Unique Utility

Benim verdiğim şıklardan eksiği yok fazlası var.
Sosyal ağlarda paylaş

Araya girerek buradan blizzarda çok teşekkür etmek istiyorum. Aylardır, senelerdir oynadığım, defalarca bırakmaya çalışıp belirli aralıklarla yeniden başladığım rogue'umu retarded policyleri sayesinde bana bıraktırdığı için.

Ne zaman oyuna girsem mi diye düşünsem yediğim burstler, plate'lere vurduğum 3 haneli mutilateler aklıma geliyor. YIH YIH diye gülüp geçiyorum.

Bu arada account satış topicimi pazar alanında bulabilirsiniz - ninja reklam veriyorum sorun yapmayın lütfen.
Sosyal ağlarda paylaş

said:

2v2 - 2000+ rating rogue 3. sırada
2v2 - 2200+ rating rogue 3. sırada
3v3 - 2000+ rating rogue 3. sırada
3v3 - 2200+ rating rogue 3. sırada

hiç boşa konuşma. şu tablo sana ne anlatıyor bilmiyorum ama bana anlattığı çok açık. 2v2 ve 3v3 için dk ve paladan sonra rogue en başarılı class. istediğin kadar ağlan sızlan gerçeği değiştiremezsin. %9 düşük diyorsun zaten 10 class var.

http://www.realmhistory.net/arena-statistics/class-breakdown.html

said:
2v2 2000+
10257 Paladin %24
7374 DK %17
4707 Rogue %11
3648 Priest %9
3529 Shaman %8
3101 Hunter %7
2916 Druid %7
2671 Mage %6
2409 Warlock %6
1838 Warrior %4

2v2 2200+
Paladin 3406 (28%)
Death Knight 2433 (20%)
Rogue 1192 (10%)
Priest 969 (8%)
Shaman 969 (8%)
Hunter 921 (8%)
Warlock 782 (6%)
Druid 637 (5%)
Mage 594 (5%)
Warrior 278 (2%)

3v3 2000+
2903 Paladin %21
2146 DK %16
1655 Rogue %12
1393 Hunter %10
1327 Mage %10
1272 Priest %9
974 Shaman %7
842 Warlock %6
711 Druid %5
487 Warrior %4

3v3 2200+
Paladin 522 (22%)
Death Knight 369 (16%)
Rogue 275 (12%)
Hunter 272 (12%)
Mage 244 (11%)
Priest 233 (10%)
Warlock 156 (7%)
Shaman 147 (6%)
Druid 70 (3%)
Warrior 35 (2%)
Sosyal ağlarda paylaş

arkadasin dedigi gibi, rogue un halinden rogue anlar. 2v2 arena yi yapip yeni ciktim. Mage/rogue oynuyoruz. 1859 rating vardi. cok mac yapmamistik simdiye kadar. Gladiator title icin DENEYELIM dedik 2 gun boyunca. Malesef hersey cok kotu gitti. BM hunter/Feral druid, Surv hunter/Holy pala, Hunter/Resto druid, Hunter/Shaman, Dk/Shaman, Ret pala/priest gibi DENGESIZ takimlar sayesinde 200+ rating kaybettik. Outplay oldum cogu maclarda. Hunterlerin CC si yuzunden, sansi yuzunden. Nova atip BoF ile kacmak, nova dayken immoblize olma, uyutma, trap, explosive shot stun lari/damage i derken KACMA sansim olmadan oldum. Malesef hunter kadar surv abilitylerim olmadi icin yapacak cok fazla sey yok. Vanish bug i saymiyorum bile. DK/pala takimlari ise genellikle aldik. Duzgun CC ile paladini indirebiliyoruz. Ama Dk tek kalsa bile halen tehlike. 1k mutilate critleyebildigim bi class a yapacak cok fazla bisi yok. Kacmak istesende kacamiyorsun. Feral druid e gelince, senin yapman gerekeni onlar yapiyor. Senin vurman gereken damage i, stun i, cc, hersey i onlar yapiyor. Malesef arena biraz sinir stres isi oldu rogue icin. Ve gercekten cok iyi baglantiya ihtiyacin var. Rogue/X takimi geldiginde karsina olaylar cok hizli oldugundan o aradaki 0.5 sec delay bile cok onemli oluyor. Bu yuzden cok mac kaybettik. Kabul edin veya etmeyin, rogue bariz bi sekilde en gucsuz classlardan biri suan icin. %100 hp deyken karsi daki dk nin cani %30 larda iken olmek nasil bir duygu anlayamazsiniz eger rogue oynamiyorsaniz. Veya hunterin disengage ile nova koyup %3 hp den maci cevirmesini anlayamazsiniz. CoS acikken 2 defa ust uste fear yemek, dk larin disease leri den kurtulamamk... Arena rating sistemi zaten COK SACMA, isin boku cikabiliyor. Ayni sekilde ARADASIRADA sende ezebilirsin. Noob sun falan demeyin, 3.5 yildir rogue oynuyorum. Bundan onceki sezonlarda 2100+ rating lerde idim takimlarim hep. Rogue suan pvp olarak kotu. Her class senden fazla vuruyor, senden daha rahat sekilde kacabiliyor. Ret paladinleri yazmaya gerek duymuyorum. Pvp yapmak icin rogue kasacaksan SUAN ICIN kasma. Dk/hunter/paladin kas eger pvp den zevk almak istiyorsan. Ama rogue oynamak sahane bi duygu. Bazen siir gibi oluyor hersey.
Sosyal ağlarda paylaş

Vendy said:
arkadasin dedigi gibi, rogue un halinden rogue anlar. 2v2 arena yi yapip yeni ciktim. Mage/rogue oynuyoruz. 1859 rating vardi. cok mac yapmamistik simdiye kadar. Gladiator title icin DENEYELIM dedik 2 gun boyunca. Malesef hersey cok kotu gitti. BM hunter/Feral druid, Surv hunter/Holy pala, Hunter/Resto druid, Hunter/Shaman, Dk/Shaman, Ret pala/priest gibi DENGESIZ takimlar sayesinde 200+ rating kaybettik. Outplay oldum cogu maclarda. Hunterlerin CC si yuzunden, sansi yuzunden. Nova atip BoF ile kacmak, nova dayken immoblize olma, uyutma, trap, explosive shot stun lari/damage i derken KACMA sansim olmadan oldum. Malesef hunter kadar surv abilitylerim olmadi icin yapacak cok fazla sey yok. Vanish bug i saymiyorum bile. DK/pala takimlari ise genellikle aldik. Duzgun CC ile paladini indirebiliyoruz. Ama Dk tek kalsa bile halen tehlike. 1k mutilate critleyebildigim bi class a yapacak cok fazla bisi yok. Kacmak istesende kacamiyorsun. Feral druid e gelince, senin yapman gerekeni onlar yapiyor. Senin vurman gereken damage i, stun i, cc, hersey i onlar yapiyor. Malesef arena biraz sinir stres isi oldu rogue icin. Ve gercekten cok iyi baglantiya ihtiyacin var. Rogue/X takimi geldiginde karsina olaylar cok hizli oldugundan o aradaki 0.5 sec delay bile cok onemli oluyor. Bu yuzden cok mac kaybettik. Kabul edin veya etmeyin, rogue bariz bi sekilde en gucsuz classlardan biri suan icin. %100 hp deyken karsi daki dk nin cani %30 larda iken olmek nasil bir duygu anlayamazsiniz eger rogue oynamiyorsaniz. Veya hunterin disengage ile nova koyup %3 hp den maci cevirmesini anlayamazsiniz. CoS acikken 2 defa ust uste fear yemek, dk larin disease leri den kurtulamamk... Arena rating sistemi zaten COK SACMA, isin boku cikabiliyor. Ayni sekilde ARADASIRADA sende ezebilirsin. Noob sun falan demeyin, 3.5 yildir rogue oynuyorum. Bundan onceki sezonlarda 2100+ rating lerde idim takimlarim hep. Rogue suan pvp olarak kotu. Her class senden fazla vuruyor, senden daha rahat sekilde kacabiliyor. Ret paladinleri yazmaya gerek duymuyorum. Pvp yapmak icin rogue kasacaksan SUAN ICIN kasma. Dk/hunter/paladin kas eger pvp den zevk almak istiyorsan. Ama rogue oynamak sahane bi duygu. Bazen siir gibi oluyor hersey.

cloth classlar napsın ? onları bu dediğin dk pala hunterların dışında bide siz kesiyosunuz.. 3 tane class kesiyo diye agliyosunuz , priestları falan düşünün mesela.. bide rogue pvpde berbat falan diyosunuz... yazık ya şımarık zengin çocukları gibisiniz.
Sosyal ağlarda paylaş

Lastguard said:
Vendy said:

cloth classlar napsın ? onları bu dediğin dk pala hunterların dışında bide siz kesiyosunuz.. 3 tane class kesiyo diye agliyosunuz , priestları falan düşünün mesela.. bide rogue pvpde berbat falan diyosunuz... yazık ya şımarık zengin çocukları gibisiniz.

disc priestler gayet iyi durumda pvp olarak. patchle daha da iyi olacak. rogue kestigi bi disc priest var. bi fear cd de kesebiliyorsam kesiyorum oda olsun okadar. yoksa 2. fear da oluyorum vanish bug/cos a denk getiremezsem. Lock lar fear komasına sokuyor okuz gibi dps le beraber. Mage lerde ise sansa bagli olay biraz, frostbite cok gelirse, shatter comboyu yersem b*k u yiyorum genellikle. Sifir resillence ile pvp yapip rogue un stunun i bitmeden oluyorum gibi bisi demede.
Sosyal ağlarda paylaş

Vendy said:

disc priestler gayet iyi durumda pvp olarak. patchle daha da iyi olacak. rogue kestigi bi disc priest var. bi fear cd de kesebiliyorsam kesiyorum oda olsun okadar. yoksa 2. fear da oluyorum vanish bug/cos a denk getiremezsem. Lock lar fear komasına sokuyor okuz gibi dps le beraber. Mage lerde ise sansa bagli olay biraz, frostbite cok gelirse, shatter comboyu yersem b*k u yiyorum genellikle. Sifir resillence ile pvp yapip rogue un stunun i bitmeden oluyorum gibi bisi demede.

hayır bu clothlara karsi sen 1 adım öndemisin değilmisin? öndesin..skill e baglı seyleri soyleme bana, simdi bu haldeyken o senin önde olduğun tipleri zaten güzelce öpüyo dk/pala/hunter abilerimiz. Sen diyosunki "dk/pala/hunter rogueları kesiyo ühühü roguelar çok kötü durumda",
bende diyorumki roguelar kötü durumda değil sadece bu 3 lü bokunu cikardi, alışmışsınız herkesi kesebilme potansiyeline tabi..
dk/pala/hunter herkesin sorunu , sadece sizinmiş gibi söyleyip acıtasyona gerek yok.
Sosyal ağlarda paylaş

70 de efsaneydiniz simdi ise oldukca kotu durumdalar ama...

tbc de de efsane olarak dogmadınız item lar kasıldıkca rogue ezmeye basladı... arkadasımla ab kasarken 3 kisilik flag bekleyen grubu tek basına alınca rogue un olayı bitmistir dedim (trinketleri kullandırıp birine sap birine blind 3. yu kesip sora blind lıyı sora sap lıyı :S )

o noktadan bu noktaya dusurulmesi tabiki sacmalık gibi dursa da ileride itemlar ile birlikte rogue da yeniden yukselise gececektir diye dusunuyorum...
Sosyal ağlarda paylaş

Lastguard said:
Vendy said:

hayır bu clothlara karsi sen 1 adım öndemisin değilmisin? öndesin..skill e baglı seyleri soyleme bana, simdi bu haldeyken o senin önde olduğun tipleri zaten güzelce öpüyo dk/pala/hunter abilerimiz. Sen diyosunki "dk/pala/hunter rogueları kesiyo ühühü roguelar çok kötü durumda",
bende diyorumki roguelar kötü durumda değil sadece bu 3 lü bokunu cikardi, alışmışsınız herkesi kesebilme potansiyeline tabi..
dk/pala/hunter herkesin sorunu , sadece sizinmiş gibi söyleyip acıtasyona gerek yok.

Ben de diyorum ki ya at gözlüğüyle dolaşan dk, hunter paly oynuyorsun ya da rogueların wotlk'de ne durumda olduğundan gerçekten haberin yok

3.1'den sonra rogue'un alabileceği tek class warlock olacak 1v1'de.

Disc Priest, Frost Mage, Resto Druid, Moonkin olarak rogue'a 1v1'de kaybetmek retardcheck olacak üzgünüm. Bunlar sadece cloth/leather

Mail/Plate'lerde Hunter, DK, retri pala, Elemental Shaman>Rogue

Tek cloth warlock kalıyor bu durumda.

2v2'de ve 3v3'de mage ve priest'in rogue'ları taşıması devam edecek. Falan filan.
Sosyal ağlarda paylaş

Bazı arkadaşlar kurusıkı sallayarak bu işin yürümeyeceğini anlamıştır umarım şu mesajları okuduktan sonra.Tecrübeli arkadaşlar yazmışlar gerçek durumu.Çok okuyan değil çok oynayan bilir B)

Balık baştan kokuyor zaten.Rogue a yeni gelen ne var dismantle dışında? Verdiğimiz talentler belli.Mutilate-combatta duel wield specialization-subtlety opportunity ve prep.Yani Hepsi lvl 70 te var olan şeyler.Diğer dps classlara bir bakınız hepsine nasıl yeni yeni pvpde kullanılacak talentler ve özellikler geldi.Mage in deep freeze gibi mesela.Roguelar hala lvl 70 teki talentlerini kullanıyor sadece point arttı.

İşin en acı tarafı subtletyde adam gibi 1 tane yeni talent yok sword-mace için.Muti şu an 3 haneli vuruyor zaten lol s6-s7 de hiç vurmaz.Shadowstep hemor dönelim desek o dahada beter şu an.Subta işe yarar 1 talent yok.

2v2 2000+ rating : 4786 Rogue %11.Bu 4786 roguetan biri olarak diyorum ki Allah rogue oynayanlara sabır,Blizzardada akıl fikir versin.
Sosyal ağlarda paylaş

Wispy said:

2v2'de ve 3v3'de mage ve priest'in rogue'ları taşıması devam edecek.

Her söylediğine okeyde ben bu lafa katılmıyorum valla, o setup resmen hepimiz birimiz birimiz hepimiz setupı. Kimsenin katkısı diğerinden az değil bence.

Bu setupta oynayan hiçbir aklı selim mage-priest senin dediğin gibi düşünüyor olamaz.
Sosyal ağlarda paylaş

rogue su anda en boktan pvp/pve class'i, kimse aksini iddia etmesin

bizden kotu anca enh. shaman vardir, zaten enh specle pvp yapani daha gormedim.

pve'de shaman zaten 4-5k dps

raidde 3.5-4k dps yapmak icin yarim saniye kacirmadan butun debufflari, self bufflari ayni anda hedefte tutcam diye canim cikiyo, boss'un aoe'si bilmemnesi, KT'a atilan kickler cabasi

ote yandan hunter uzaktan rahatca lolol xplosive shot 12123 diye kotu gearla bile hayvan gibi dps yapiyor

dk'i zaten direk geciyorum faceroll isigi yanan dugmeye basarak 6k'lara ulasiyo, shamanlar zaten vazgecilmez pve icin. mage de gayet guzel bufflandi falan filan

raiddeki tek rogue benim, baska rogue almiyo RL cunku biliyo cok dandik oldugunu

guildde 2 rogue var zaten oburu raiddeyken ben giremiyorum

ya lanet olsun bugun WG'da basima gelen olay

dk duvari yikmis bizim base'e gircek, hayvanda 29k hp var, bufflarina dikkat etmedim

sap+CS+KS'da trinket acti, bastim dismantle, o bitince evasion, bunun cani yariya geldi, ben butun cd'lari patlatmama ragmen, bende 18k hp var oldu 12k bunun debufflariyla bilmemnesiyle, cloak acmama ragmen.

e benim cd'lar bitti, gerisi malum zaten, ikimizin de cani 5k seviyesinde, lan bu bisey yapti -hic dk oynamadim bilmiyorum- cani oldu 21k, e dedim kiteliyim warrior'a yaptigim gibi, imkansiz. coiller plague'lar havada ucuyo, vanish attim onu da attigim gibi bozdu,sonra 6k crit gg

yani demek istedigim ben canimi disime takarak butun cd'lari patlattigim halde faceroll yaparak agzima sican bi class dk

ama retri'den daha insafli su an, stun mtun dinlemiyo retri

arkadasin da dedigi gibi kimse oynamadan konusmasin rogue balanced, OP falan diye, cok komik zira

ha bi tek warlock alabiliyorum zorlanmadan o da 0 resi varsa ancak

su anda butun class'lar mavi/yesil gearla guzel dps yapabilirken hic dandik gearla ayni dps'i yapan rogue gordunuz mu?

rogue tartismasiz en rezil class su an
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...