Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

64k kablo internet sorunsalı

Bone

Öne çıkan mesajlar

neden internet bu kadar yavaş? cidden delirmek üzerindeyim.
ertesi gün "pc başında kendini bıçaklayan çocuk" diye gazetelerde görme imkanınız var beni..

spsyweeper yüklü,
ad-aware yüklü,
antivir yüklü,
norton antivirüs 2004,
norton internet security 2004 yüklü
düzenli upgrade, düzenli scan ediyorum.
kesinlikle spyware, adware, virüs, trojan... vs kaynaklı birşey değil. önceden söylüyüm de dönüp dolaşıp spyware'lere gelmiyelim..

64k kablo internet ile 128k hız almıyor muyduk?
gene adamlar 64k'ya mı düşürdü hızı?
yoksa tamirat felan mı var ankara genelinde?
sayfalar eskinde çat çut hemen açılırdı.
şimdi ise tek bir sayfayı açarken bile 1 dakika bekliyor ardından açılıyor..
paticik radyo'yu dinlemem imkansız.
boş boş sadece winamp açık olsa, diğer tüm programlar, explorer zart zurt kapalı olsa bile paticik radyo dinlerken bağlantı kopup duruyor..
"sörf yaparken dinliyim" deme imkanım hiç yok..
ne site açılıyor, ne winampta şarkı çalıyor öyle bir durumda..

512K'ya yükseltmek istiyordum 3 aylığına (haziran, temmuz, ağustos felan için)
ancak bu konuyla ilgilenen adam da tatile gitmiş ayın 1inde gelcekmiş.

internet yok gibi bişi artık pcde.. birşeyi 8kb/sn hızda çekiyor, eskiden 16 görürdüm, internet siteleri ise sanki 36k dial-up ile bağlanıyormuşum gibi...[signature][hline]Vote Mr. Bilbo For President
Sosyal ağlarda paylaş

Bone sanırım Senın bulundugun hat uzerınde sorun var. Hatta sanırım degıl oyle cunku baska secenek kalmıyor.

Ben ızmırdeyım 64k kablo abonesiyim Kablo Net firrmasına. 16-17kb download yapabılıyorum.
Surf yaparken Hatta su anda bıle sorunsuz PaticikRadioyu dınleyebılıyorum. Yanı bısey yok bende.[signature][hline] The Truth is out There

Sosyal ağlarda paylaş

bende de çok yavaşladı kablo 64 kb ama ben spyware den kuşkulanıyorum hep aratıyorum spybotla 6 tane sorun çıkıyor fixliyorum tekrar çıkıyor o sorunlar hayır yani reset mi atmak gerek yoska fixliyorum fixledim anda tekrar mı geliyor nedir anlamadım ya da arkadaşın dediği gibi bi yavaşlama var bilgisayar da yeni ya virus flm tarattım bişi yok gibi gozukuyor anlamadım gitti nedir acaba?bir bilen varsa söylerse sevinirim acaip yavaşladı siteler açılmıyor oyunları hiç oynayamam heralde bu hızla
ha bir de cable ışığı devamlı yanıp sonuyor bazen hiç sonmuyor yani nedir nedendir arasam kablocular düzeltir mi acaba yrn bi deneyim bari gerçi pazar yoktur kimse ama bi de spyware ise nasıl yokederim bunu spybot fixliyor fixliyor tekrar geliyor aynı şey...

[Bu mesaj fortinbras tarafından 23 Mayıs 2004 00:00 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Eskişehirde oturuyorum 2 gündür yavaşlıyor internetim genel bi sorun olabilir ya da bölgesel[signature][hline]Karakurt, 30 May 2003 21:56 tarihinde demiş ki:
Deniz maymunu hayvanı çok şerefsiz bi hayvandır
Karakurt, 03 September 2003 12:45 tarihinde demiş ki:
FuFu hayvanı çok şerefsiz bir hayvandır
Sosyal ağlarda paylaş

ben istanbulluyum ama ankarayla alakam yok benimki başka bişiden de olabilir ama bende de gözle görülür bir yavaşlama var 2-3 gündür çok kötü yani yeni bilgisayar yaptırdım oyun zevkimin içine etti bu olay artık nedendir bilemiyorum kablonetten mi spyware den mi... neyse işte[signature][hline]Metal Gear Solid 3 : Snake Eater
Rigel from Infinity
Patroclus from Eclipse
Sosyal ağlarda paylaş

ben izmirdeyim benimde yavaş ne alakaki...
ipconfig yaptım yurt içi düzeldi o tamam ama yurtdışı siteler halen yavaş
düzeltme:yurtdışıda düzeldi ok fortinbras ın söylediği işe yarıyor
saolasın :)
[signature][hline]Sergen, 06 November 2003 14:07 tarihinde demiş ki:
Cinin basına piskopat bir adamın gecmesini bekliyorum.
Yasasın Cin!

[Bu mesaj Fiercewind tarafından 23 Mayıs 2004 14:02 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
aslında türk telekom işi bilmiyor, yazın türk telekom keşke 3-4 aylığına bir kampanya düzenlese yani adsl,kablonet,uydunun hızlarındaki fiyatları düşürme kampanyası yapsa süper olur dial-up lar içinde internetin saatini düşürse süper olur 3 ay süreyle hem müşteri memnun olur hemde daha fazla bile kazanabilir ama hayal gibi...[signature][hline]===> orc_lord <===
Buddy'nin resimlerine gider..di...
Buddy'nin resimlerine gider...
Sosyal ağlarda paylaş

ya kablonettekileri aradım bağlantında bişi yok dediler ama bilgisayarda bi virus ya da benzeri bişi varmış ve herzmn download ya da upload yapıyorum gibi yani adam dedi kesinlikle bişi var bilgisayarında dedi şimdi butun updateleri çektim duzelmedi gene aynı sorunu yaşayan oldu mu windows xp de yani çok can sıkıcı bir durum napabilirim bilgisayardan soğuttu valla[signature][hline]Metal Gear Solid 3 : Snake Eater
Rigel from Infinity
Patroclus from Eclipse
Sosyal ağlarda paylaş

Bahçelievlerdeyim 12 13 civarı oluyo dload dışardaki sitelerde bi yavaşlama görmedim pek.Uu hatta şu an 15 in doruklarına varmış dload .Sinyal yeterince güçlü olmayabiliyor bi ara benim net yavaşlamıştı görevliler 20 dk. içinde geldi apartmana girişe yükseltici taktıklar çok daha hızlanmıştı eskisinden öyle bişey vardır belki.
Sosyal ağlarda paylaş

O yükselticiyi sadece "Sinyal Problemi" varsa takıyorlar. Benim başıma gelen birşey. Baya ugrastırmıstı benı. Aynen Bone'un sıkayetlerı vardı bendede.

Birde Kablonet İzmirdekilerin öküzlügü dillere destan oldugu ıcın adamları Hattımda sorun olduguna ınandırana kadar buyuk çaba sarfetmistim. Kavga edince anca adam yolluyorlar.[signature][hline] The Truth is out There

Sosyal ağlarda paylaş

Bone sendeki sorunların aynısı bende de var. Kablo'yu geçen hafta bağlattırdım ADSL'i iptal ettirip ama daha doğru dürüst kullanamadım. Siteler kabus yavaş açılıyor, download max 8kb. Sadece oyunlarda bir sorun yaşamıyorum, bende kendimi CS ye verdim :) Ama onda bile bapğlantı gidip geliyor, ping fırlıyor 1000 lere flm..
Şimdi bu genel bir sorun mu ? Bu yükseltici dediğiniz şeyi para versek takmazlar mı ? Takarsak faydalı olur mu ? Ben yarın arayıp kulaklarını çekeyim mi telekomdakilerin he ? Evet sorularıma hemen cevap istiyorum :)[signature][hline]I have come but; i do not choose to do now, what i have come to do.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...