Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

1.05 Şu ana yapılmış olan En büyük Patch geliyor

Masticore

Öne çıkan mesajlar

1.05 i oynamiş biri olarak yaninda pet olan necrolardan direkt kaçmanızı, logout olmanızı yada bir uçurumdan atlamanızı tavsiye ediyorum... adam stundayken bile öldürebiliyor beni petlerinin 2-3 kere vurması yetiyor poma. Ayrıca poma da güzel şeyler geliyor, sonunda adam akıllı damage vurabilecek pomlar 2dk da bir clarity of mindla vurmaya son fakat bunun yanında +30 armor veren buffimiz oyundan tamamiyle kaldirilmiş.
Sosyal ağlarda paylaş

yonetmenden AOC oyuncularina mektup var bugun tarihli. yazida birsey dikkatimi cekti, hadi iyisiniz level 50 ustu oyuncular. :D

"Next up and I think most interestingly for most of you, there will be a new option for players who already have a character above level fifty. All players with characters above level fifty will now have a one time option to create a new character that starts life at level fifty."
Sosyal ağlarda paylaş

Bence bu şekilde kalması lazım.Oyunu diğer oyunlardan ayıran en belirgin özelliklerden birisi de üst level adamları dalıp kesebilmesi. Şöyle olmasımı daha güzel olurdu,bir 80 level gelecek fields of dead de ne kadar 50 level adam varsa kesecek. Yardıma bir 80 çağır bitsin olay.Bence şuanki hali ile çok daha iyi .

BiTcH_oFBaT said:
o değilde asıl şunu düzeltmeleri lazım. benden atıyorum 10 level düşükten de küçük leveldakilerin bana gerçek dps lerini yapamaması lazım.

level 57 conq beni rahat rahat kesio ama level 57 epic boss 10 vuruo. yani oha.
Sosyal ağlarda paylaş

şuan ki haliyle kalsın ama lütfen lvl 80'leri şu abazalıktan kurtarsınlar. Sırf 80 için değil herkes için aslında... Demek istediğim daha cok ve çeşitli mini gameler koysunlar (büyük ,uzun süren, moblu mini gameler koysunlar .world pvp cok güzel ama minigamelerin mekanları tamamen iç karartıcı böyle bir oyuna yakışmıyor ) ve daha fazla pvp exp versin şu mini game'ler .

Yoksa millet böyle bang ,gang devam edicek
Sosyal ağlarda paylaş

BiTcH_oFBaT said:
nasıl kalsın öyle ya mantıklı mı bu yani? level 80 de saldıramasın 10 leveldan de daha düşüklere.

zaten gerizekalı kaynıo oyun böyle olunca onlardan kurtulamıosn

hehe gerizkalı dedin de aklıma geldi cromda bs actım kasıcam inşallah tortage ın kapısında bi adam geldi bana vurmaya calışıyordu :D

bu arada cromda olanlar için isim shamoka:D
Sosyal ağlarda paylaş

ama 1v1 de alamıyorlar ki seni 2v1 de alamazlar. Eğer dedigin gibi olursa canı sıkılan( ki dolu) lvl 80 gidicek kamp kurucak low lvl'ların oraya.

Bir örnek veriyim. Ben lvl kasarken öyleydi zaten. İstersen6-7 kisi olsun yinede kesemiyordun lvl80'i . O zamanlar pvp lvl sistemide yoktu. Avatar clanından biri geldi yumrukla cat cut 7-8 kisiyi indirdi böyle . Mezarda bi doğdum ki millet bana daliyor. meğer mezara birikmiş olan low lvl'larda mezarda birbirini kesiyormuş :) . (daha ortada pvp lvl exp fln da yok haaa)

Demek istediğim low lvl olmak cok zor birşey olur eğer dedigin gibi olursa. hem kendi lvl larınla kapısıcaksın hemde lvl 80 lerin kahrını cekiceksin.

Benim dedigim gibi düzeltseler pvp sistemini hiçbir sorun kalmaz.

1- world pvp lvl exp.'ını düşürcekler
2- minigame leri arttırcaklar
3- minigame ler daha fazla pvp lvl exp vericek
Sosyal ağlarda paylaş

yahu diyorum ki misal level 80 sen, level 70 den düşük levellara sende saldıramican. onlarda sana.
level 70 gelsin vursun full dps.

ama yani level 57 ya. 23 level var aramızda.

farketmior xp olayı. 24 kişi tek bana saldırdı kastılar yakaladılar filan. sonunda 1 pvp xp aldılar. 1 yani, 1. ne yapıcaklar o 1 xp ile ki merak ediyorm
Sosyal ağlarda paylaş

O ona saldırmasın bu buna saldırmasın derken pve server ı gibi server yaptın hocam sende :).

Herkese herkese dalabilsin.Çok daha gerçekçi.Sana masa üstü frp sinden bir örnek vereyim.Diyelim 10 level şovalyesin. Bir köyde sana 10 tane köylü saldırıyor.Sen durun bana vuramazsınız çünkü benim levelim sizden fazla mı diyeceksin. Adam elinde silah varsa istediği gibi dalar.Ama senin levelin daha iyi olduğu için daha değişik taktiklere (combo vs ), daha yüksek dayanma gücüne(hp), daha iyi armora ve silaha sahipsin . Avantajını o yönde kullanıp belki 10 u da kesebilirsin. Belki onlar başka taktikler yapıp seni keser. Ama hiçbir zaman levelim fazla bana vuramazsınız olmaz.Birazda bu açıdan bak.

Kaldıki oyun senin mantığına dönerse çok tekdüze olur..Öte yandan şuan her türlü sürpriz olabilir. Ne kadar farklı şey olma olasılığı varsada bir oyun bence o kadar güzeldir.

BiTcH_oFBaT said:
yahu diyorum ki misal level 80 sen, level 70 den düşük levellara sende saldıramican. onlarda sana.
level 70 gelsin vursun full dps.

ama yani level 57 ya. 23 level var aramızda.

farketmior xp olayı. 24 kişi tek bana saldırdı kastılar yakaladılar filan. sonunda 1 pvp xp aldılar. 1 yani, 1. ne yapıcaklar o 1 xp ile ki merak ediyorm
Sosyal ağlarda paylaş

masa frp sinde de o adamların elindeki silah ve senin üstündeki armor bir değil üstüne üstlük sana vurabilmek için efsane bir atak bonus almaları lazım işte.

ama bunda öyle değil. benm 3.8k hp im var ama level 57 bir conq'un da 4k filan hp si var. aradaki problem burda. ve diorm ki full dps yapabiliyor bana.

ya beni kb liyemesin, stunlıyamasın, yada full dps yapamasın. aramızda bir fark olsun işte. ben yerden kalkana kadar ölüorm zaten
Sosyal ağlarda paylaş

10 kişi farklı yönlerden vs saldırıyorsa fırsat atakları alır. Yani armor class bonuslarının bir kısmı gider .Kısacası vurması çokta zor deil.

Adam sana normal verebileceği hasarı vermiş olması da saçma değil bana göre .Sonuçta level atlayınca zaten hakkettiğin bonuslar , daha iyi itemlar , combolar , skiller vs alıyorsun. Ama sırf level atladın diyede adamın sana stun , kb vuramaması da mantıklı değil.

Esas fark yaratan kısım pvp item olayı. Eğer senin üzerinde pvp item yoksa yada level i düşükse , bir fark yaratamadığından çatır çutur vuruyordur. Normalde daha yüksek level olmana rağmen pve item ı giyiyor olman seni zora sokan kısım . Ama pvp item kasma mantığını bence çok doğru yapmışlar. Millet delicesine dungeon ları farm layıp pvp armor döşenmesin , çıksın pvp yapsın ordan gelen level ile alsın demişler.Bu da güzel olmuş.Çünkü kimisi pvp sever oynar, kimisi pve sever oynar.Ben pvp seviyorum diye illa gidip en zor dungeonları farmlamak zorunda değilim.

Bazı oyunlarda bu level kavramı çok olur.Bir ara 20 level wow trial vermişlerdi.Crossroad da orc olarak dolaşıyordum.Birden çıplak kurukafa level li bir adam geldi ve orda ne kadar low level adam varsa alayını tokatladı. Üstüne şehirden bile çıkartmıyor bizi . Düşün bu ne kadar sinir bozucu bir durum.Aoc de olsa o adam neler gelirdi başına tahmin et .

Gerçi sen diyorsun ki yüksek levellarda düşüklere dalamasın. Ama bu da gerçekçiliğe bek sığmıyor bana göre.Mmo ları biz neden oynuyoruz?Mistik bir evren de mümkün olduğunca gerçeğe yakın şeyler yapabilmek için. Eğer biz bunun için oynuyorsakta gerçeğe yakın ne varsa onu yapabilmeliyiz.Tutupda 60 level adam 71 level adama veya 49 level adama dalamıyorsa bu pekte gerçekçi gelmiyor bana.

Ama herşeye rağmen yöneticiler herkez için server lar yapmış.İsteyen pvp serverında heryerde ,her ırkla ,her levelde pvp yapar; isteyen rp pvp de heryerde sadece farklı ırkla her levelde pvp yapar, isteyende pve serverında sadece belli yerlerde , genelde belli level lerde pvp yapar.Yani mevcut düzenden hoşnut değilsen zaten çözümü var.

BiTcH_oFBaT said:
masa frp sinde de o adamların elindeki silah ve senin üstündeki armor bir değil üstüne üstlük sana vurabilmek için efsane bir atak bonus almaları lazım işte.

ama bunda öyle değil. benm 3.8k hp im var ama level 57 bir conq'un da 4k filan hp si var. aradaki problem burda. ve diorm ki full dps yapabiliyor bana.

ya beni kb liyemesin, stunlıyamasın, yada full dps yapamasın. aramızda bir fark olsun işte. ben yerden kalkana kadar ölüorm zaten
Sosyal ağlarda paylaş

yani az önce minigameden çıktım. hani pvp de kötüyüm filan ama kb veya stun yedikten 3 sn sonra ölüyorum. daha kendime gelemeden yerdeyim. şunun mantığını savunmayı anlamıyorum işte ben.

yani o günde adam geldi kb yaptı ve öldüm 3 sn içinde. nasıl mantıklı olabilir bu yani. yani siyah kuşak bi kareteci yerdeyken yeşik kuşak pat diye onu etkisiz hale getirebilir mi misal?

yani tamam mistik havalar filan anladım da bunun bi ayarı yok işte.

benim stunım 3 sn bile değilken demo, ranger veya necro bana 10 sn ye yakın stun çakıo. yavaşlatıolar herşeyi yapıolar. aynı hp'miz nerdeyse ama ben onun yanına bile gidemiorm. neden çünkü grupta birileri combatta diye hide bile olamıorm. o zaman assassin'in manası ne? benden 40 level düşük mob bile 951 hiding skilim olmasına rağmen beni ortaya çıkarıor. o zaman neden var bu özellik?

çok fazla eksiği var oyunun. yani cidden kötü bi oyun ama nedense oynuorm işte. bu yüzden wow'a başlamamıştım, conan vurdu bizi.

bende çok frp oynadım ama yani dediğim o ortamlardan hep sağlam çıktım. 10 kişi ile 1 kişi bir olamaz işte. sen 1 filan atarsın 1-2 kere derim bahtsızsın olur, ama yani hep bu böyle.

hiç bi avantajım yok ona karşı yani. sadece brc ye girebilip level 80 epicler giyiyorm. tek farkımız bu. ama hayat sadece oralarda geçmiyor. adamın üstünde pvp item bile yoktu. level 80 lerde pvp level çok farkedior bunu çok yaşadık, farkındayım ama da yani benden 23 level düşük biri beni 3 sn'de öldürmesin yani.

bir karekterin kalitesini, oyunda bazı özelliklerini alması level'ı yani seviyesi belli ediyorsa bi avantajı olsun.

çok az class level 57 den sonra feat dışında combo yada spell alıyor. genelde hep gelişiyor eskileri ama 23 level düşük biri gelip böyle kb çakınca hiç bi anlamı kalmıyor. istersem 10k dmg vuran büyüm olsun. hele 2 kişi filan varsa karşında cidden iyi oyuncu olman gerekio onları kesebilmek için. 2x stun, 2x kb, 2x yavaşlama işimiz var yani :)

edit: benim demek istediğim pvp'ninde bir adabı olsun.
Sosyal ağlarda paylaş

BiTcH_oFBaT said:
benim stunım 3 sn bile değilken demo, ranger veya necro bana 10 sn ye yakın stun çakıo. yavaşlatıolar herşeyi yapıolar. aynı hp'miz nerdeyse ama ben onun yanına bile gidemiorm. neden çünkü grupta birileri combatta diye hide bile olamıorm.

edit: benim demek istediğim pvp'ninde bir adabı olsun.

Bu dediğin çok farklı bir şey. Karakterler arasında hakikaten ciddi dengesizlik var. Bir oyunda en kötü class hangisi dediğinde %99 u aynı cevabı veriyorsa zaten o işte terslikler vardır. Zaten yeni gelen patch le bir çok şey düzelecek.

Sen assasin den çok çekmişin bende barbardan çok çektim.Hep en çok dps veren class lardan biri olacak dendi yalan oldu.Birde bear shamanda bile charge var , koskoca barbar da öyle bir skill yok. Akıl var mantık var .Barbar charge yapmayacakta ne yapacak.

Kısacası şuan ki dengesizlikler pvp de sorun teşkil ediyor o konuda bende sana katılıyorum .Ama level farkı olayı bambaşka birşey. Yapacağımız şu 1.5 patch i beklemek ki güzel olacağa benziyor.Umarım bütün bu dengesizliklerin çoğu düzelir.
Sosyal ağlarda paylaş

evet classlar dengesiz. zaten 1.05 in düzelteceği şey de bu class dengesizlikleri. düşük levellarin yüksekleri kesmesine gelince

age of conan'ın güzelliği burada bence herkesin herkese saldirabilip bişiler yapabilmesi. bu arada ben 80'im 4-5 low level gelmediği sürece rahatça alabiliyorum. çünkü 80 itemlari giyiyorum talentlerim full üzerine tüm kombolarim var. olay bu. ben de wowdaki gibi çiplak adamlarin yumruklayarak milleti şehirden çikarmamasina karşıyım. ama pk sistemi sorunlu düzeltilmeli. hi bu arada dark templar'ım öyle cc konusunda aşmış bir class da değilim.
Sosyal ağlarda paylaş

assasin inanilmaz keyifli ama bi o kadarda sorunlu ztn arkadas demis ztn yukarda full hiding varken falan gri moblarin stealthten cikarmasi fln sacma ve ciddi survivality problemi var ya dmg arttirsinlar kamikaze glass cannon olalim yada yasama "sansimiz" olsun yani melee playerlere karsi fln sansin yok 0 none niente zero :D
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...