Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Medieval Viking campaign akıl verin:)

WinterWolf

Öne çıkan mesajlar

Daha önce çok oynamadığım viking senaryosuna başladım tavsiye üzerine. İmparatorluğu aşağıda gördüğünüz duruma getirdim.

Problemler:
1- Her yerde gemisi bulunan oyun başından beri barış yapmaya yanaşmayan vikingler yine oyunun başından beri zayıf kıyı şehirlerime küçük veya büyük tacizler yapıyorlar. Her kıyı şehrine büyük bir ordu yerleştirlemeyeceğine göre ordan oraya koşuyorum ama şu an artık dayanılmaz hale geldi.5416516 yıldızı olan kral her turn bir yere dalıyor. Gemi de yapamıyorum çünkü çıktığı an vikingler tarafından telef ediliyor. Gemi yapabilsem benden kat kat kat kat daha zayıf olan vikinleri yerinde gidip indirmesini bilirim:)

2- Ana güç haritanın tepesinde iskoç ve pict lere karşı mücadele veriyor. Tek başlarına ikisinide alırım fakat vikinglerin yaptığı akınlar burdan yardım göndermeme sebeb oluyor. Üstelik boş buldukları an acımadan giriyorlar:)

Kısaca:
En güçlü ordu bende
En iyi ekonomi bende(ben söylemiyorum oyun söylüyor diğer ırklar benden daha kötü galiba)
En iyi teknoloji bende

Daha ayrıntılı bakmak için save i de indirebilirsinizhttp://uk.f1.pg.briefcase.yahoo.com/bc/charmender_tr/lst?&.dir=/My+Documents&.src=bc&.view=l

Sosyal ağlarda paylaş

bir deniz bölgesine kıyısı olan birkaç province de aynı anda gemi basacaksın,madem ekonomin iyi seni zorlamaz.
turn sonunda 3 tane falan gemi çıkarsa vikignler seni asagi alamaz kolay kolay.Sonra oradan teker teker gemileri temizleyeceksin.

Önce bütün ingiltere ve adaları al etrafındaki.En son vikinglerin oldugu o kücük bölüme saldır.[signature][hline]No time for tears
No time to run and hide
No time to be afraid of fear
I keep no time to cry

Sosyal ağlarda paylaş

Vikingleri denizde yenmeden karada yenemezsin çünkü adamlar denizlerdeki üstünlüklerini sağladığı sürece hiç saldırıya uğramayacağı için sürekli ordu basıp gönderirler. Tavsiyem 4-5 ayrı kıyı şehrinde gemi üretmeye başla belki çoğunu temizlerler ama biraz uğraşırsan kendi kendine ayakta duracak bir donanma oluşturabilirsin kısa bir süre içinde. Ayrıca vikinglilerin atlıları çok güçsüz onun için fazla atlı asker basmazlar kralları ve prensleri dışında (gerçi oynadığın ırkta iyi atlılar varmı bilmiyorum) böylece sen atlı asker üretip arkadan manevralarla vikinglerin ordularını kolay zayıflatabilirsin.[signature][hline][b]''Nindyn vel'uss malar xuil phindaren zhal'la lor ulu uk uktan 'udtila naut doera natha phindar. Ka dos l'inya verve wund l' rendan l' rendan mziln l'inyan wund dos.''
Sosyal ağlarda paylaş

Buarada vikingleri halledene kadar iskoç ve pictleri bırak böylece vikingler güçlerinin bir kısmını onlarada yönlendirirler bir miktar olsada rahatlarsın sen.[signature][hline][b]''Nindyn vel'uss malar xuil phindaren zhal'la lor ulu uk uktan 'udtila naut doera natha phindar. Ka dos l'inya verve wund l' rendan l' rendan mziln l'inyan wund dos.''
Sosyal ağlarda paylaş

En az saldırıya uğrayan bölgelerdeki askerlerini silahsızlandır dediğim gibi vikingleri denizi ele geçirmeden yenemezsin. Zaten okadar az florinle askerlerin yakında ordundan ayrılmaya başlar.[signature][hline][b]''Nindyn vel'uss malar xuil phindaren zhal'la lor ulu uk uktan 'udtila naut doera natha phindar. Ka dos l'inya verve wund l' rendan l' rendan mziln l'inyan wund dos.''

[Bu mesaj Ardeth tarafından 23 Mayıs 2004 02:35 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

hoca senin income ayvayi yemis galiba
keske ic bolgelerindeki butun topraklarda adam gibi farm yapsaydin

bu şartlar altında vikinglere ulasman biraz zor
önce florinini arttirman lazim.[signature][hline]No time for tears
No time to run and hide
No time to be afraid of fear
I keep no time to cry

Sosyal ağlarda paylaş

arkadaşların hepsi yanlış tavsiye vermiş, neden:

viking olmayan gemiler gelişse bile teknoloji olarak ille ki defense oranları 0. bu ise en dandik viking gemisinin dahi 10 tane aynı yerdeki yıldızsız kaptanlı gemini tek başına batırabileceği demek. galiba tek bir gemi vardı en üst seviye, (viking olmayanlarla hemen hiç oynamadım senin bakıp söylemen gerek) onun defense oranı 1 falansa onu yapacaksın aynı anda her yerde, tabii tersane ne kadar upgrade gerekiyorsa edeceksin..

ama 0 defense ve 0 yıldızlı hiçbir kaptan isterse 1000 attack value sahibi olsun hiçbir şey yapamaz, çıktığı anda batırır viking'ler deniz kıyısını böyle abluka altında tuttuğu sürece. o yüzden yukarıda dediğimi yapabiliyorsan başka şansın yok..

para konusunu mutlaka halletmen gerek, iç bölgelerde farm mı yaparsın artık ne yapacaksan en iyi gemileri aynı anda basacak bir sürü tersane yapman gerek..

ekleme arkadaşların tavsiyesi yanlış değil de eksik diyelim.. ;)[signature][hline]Where life had no value, death sometimes had its price. That is why the bounty killers appeared.

[Bu mesaj Sam tarafından 23 Mayıs 2004 23:22 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

yok farkindayim zaten bende viking gemileri cok güclü ama baska sans yok yani

ha sansliysa 1 gemiyle bile 2 viking gemisi alınabilir cünkü tersi bana olmustu 2 viking gemim bir gemi tarafindan telef edilmisti oha demeyin

ama bu viking expansionundan zevk almak istiyorsanız zaten gidin viking olun berserker yapin düsmanin üzerine salin euhe
:-)
Sosyal ağlarda paylaş

Tavisyeleriniz için teşekkürler. Hiç bir bok yapamayacağımı anladığımda biraz daha gerideki save ime döndüm(adanın yarısından biraz daha azı elimdeyken + florin açısından çok zenginken ki durum). Bu sefer gemilere çok önem verdim aşağıdaki iki denizi viking gemilerinden arındırdıktan sonra 2 yıldızlı + varisi olmayan viking kralını 5 yıldızlı assassin ile kendi topraklarımda ölürdüm(ava giden avlanır:) ) ve bu vikinglerin sonu oldu tabi:). Açıkçası bana çektirdikleri onca eziyetten sonra "viking kralı öldü" mesajını gördüğümde aldığım zewk oyunu bitirdiğimde tattığım tatmin duygusundan kat kat daha üstündü(Kolay değil daha ilk turn den hep düşmandık vikinglerle). Vikingler aradan çekilince diğerlerini temizlemek çocuk oyuncağıydı zaten:)

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...