Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Druid Tank Threat Problemi

janis

Öne çıkan mesajlar

Beyler zaten agro sorunum yok , mobları & bossları kaçırdığımda yok. Benim anlattığım olay , Kimileri Druid en yüksek threat i üretir derler tankların arasında. Fakat bende diyorumki "Ben druid tank olarak , Bir Warrior 'un 30 sn içinde ürettiği threat'i ben aynı şartlar altında üretemiyorum" Şükür ikimizde de agro sorunu yok. Sadece kıyaslama yapmak benim amacım.

Warrior ----> X Boss ( xxx Threat in 30sec)
Druid -----> X Boss ( xxy Threat in 30sec)

Solo tanking düşünün , Arkamda 24 tane healer var. Ben tek başıma boss'a vuruyorum.

Edit : İkimizinde gearları Endgame. Demek ki Druid en iyi threat üreten tanktır tanımlaması yanlıştır .
Sosyal ağlarda paylaş

Nereden bilelim afedersin ama?

Öylesine bir söylüyorsun ki..

Ne rotation kullanıyorsun? Warrior ne kullanıyor?
"Endgame" diye bahsettiğin itemler neler, enchantler neler, gemler neler?
Talentleriniz nedir?

Hangi boss hakkında konuşuyoruz?

Warrior oyunu ne kadar biliyor, sen ne kadar biliyorsun?

Blizzard boşuna demiyor, "Bring the player, not the class" diye.

Bizden rakamlarla theorycrafting istiyorsun, biraz bilgi ver ona göre konuşalım.
Sosyal ağlarda paylaş

İyide ben X kişi ile Y kişiyi kıyaslamıyorum. Classları karşılaştırıyorum. Druid ve Warrior . İkiside kullanılabilcek en iyi rotation'u kullanıyor ve gearlarıda tanklık için alınabilecek en iyi itemlar. İki tane sabit değer var , Warrior ve Druid .
Sosyal ağlarda paylaş

Gangren said:
Farazi bir konuşma/tartışma olur.

WoW da hangi şehir güzel yada hangi ırk daha gay tartışmasından daha nitelikli bir konu olduğunu düşünüyorum. Burada konuşulan bütün konular farazi zaten. Sonuçta bizim bu forumda çıkardığımız sonuçlar ne yanlışları düzeltir, nede doğru olanı ıspatlar bir kesinlik kazandırır. Kendi aramızda tartışıyoruz , hepsi budur.
Sosyal ağlarda paylaş

Gangren haklı,

Mesela ben tanklarken pull için moonfire kullanan tank da gördüm druid.

Örnek: Moonfire, ff, enrage, berserk, mangle spam (15 sec), demo roar, lacerate vs vs vs die giden.

Veya mesela senin hp kaç? belki gereksiz derecede yüksek? yerine agi veya str gem kullanabiliceksin vs?

Yani "sana göre" "end game" yine "sana göre" "en iyi rotasyon" ama ya eksik bilgin varsa?
Sosyal ağlarda paylaş

Dworgian said:
Gangren haklı,

Mesela ben tanklarken pull için moonfire kullanan tank da gördüm druid.

Örnek: Moonfire, ff, enrage, berserk, mangle spam (15 sec), demo roar, lacerate vs vs vs die giden.

Veya mesela senin hp kaç? belki gereksiz derecede yüksek? yerine agi veya str gem kullanabiliceksin vs?

Yani "sana göre" "end game" yine "sana göre" "en iyi rotasyon" ama ya eksik bilgin varsa?

Arkadaşlar , ben kendimle ahmet'i mehmet'i kıyaslamıyorum. Düşününkü WoW oynayan 12 milyon kişi hatta biraz daha abartayımda trollere malzeme olmasın . 6 milyar kişi arasında bir oylama ile en iyi item seçimi ve rotation'u kararlaştırılmış.

Elimizde iki tane denek tank var ; Druid ve Warrior. Hangisi eşit şartlar altında , en iyi rotasyon ve gear seçimleri ile ... Off aynı şeyleri tekrar ediyorum :)
Sosyal ağlarda paylaş

Bak şimdi şöyle söyleyeyim. (Druid tanktan çakmam. warrior için konuşuyorum)2 farklı set vardır benim gözümde. 1 tanesi dayanıklılık için avodiance. Diğeri ise threat için hit+expertise+block value setidir. Bosstan boss a durumdan duruma giydiğimiz itemler değişir. 2 seti karıştırıp giyeriz bazen.Ona göre threat de değişir. Bu yüzden tam olarak hangi class threat te geçer yorum yapamayız diye düşünüyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Beyler, anlatamadık herhalde, "En iyi" diye bir kavram yok bu oyunda.

Tanklar, mitigation mı, survival mı?
Gemleri, enchantleri, professionları, racialları nedir?

Aynı kefeye koyamazsınız diyoruz, anlamıyorsunuz herhalde.

Developer mıyız yani nası bilelim, kim ne derse farazi bir yaklaşım olacak.

Karşılaştıramazsın.

Desen ki, 2 warrior ya da 2 druid var, o zaman belki.
Sosyal ağlarda paylaş

Arma said:
Bak şimdi şöyle söyleyeyim. (Druid tanktan çakmam. warrior için konuşuyorum)2 farklı set vardır benim gözümde. 1 tanesi dayanıklılık için avodiance. Diğeri ise threat için hit+expertise+block value setidir. Bosstan boss a durumdan duruma giydiğimiz itemler değişir. 2 seti karıştırıp giyeriz bazen.Ona göre threat de değişir. Bu yüzden tam olarak hangi class threat te geçer yorum yapamayız diye düşünüyorum.

Aranızda kararmı aldınız bana post kastırmak için ? :D Lütfen yukarda yazdıklarımı okuyun.
Sosyal ağlarda paylaş

Blizz bile kesin rakamlarla konuşmaz

Mesela dps konusunda bi blue post örnek:

Why don't we like to refer to very explicit numbers like 5%? Because look what happens. A fine guild like Premonition or Ensidia posts their Ulduar parses, and players jump on them and say "ZOMG that mage is below the warrior," or "ZOMG that rogue is 7% above the paladin." It just isn't going to turn out that way on every parse, folks. Encounters are very different from each other. Gear varies. Even for fantastic guilds, skill varies. Players have to deal with things like lag or whatever mods they use or just dumb luck. RNG exists in boss fights. Strings of crits for a Fire mage or strings of parries for a DK tank can change the outcome enormously.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...