Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

yaşam'ın gerekliliklerinin dandikliği

RaidenXelRu

Öne çıkan mesajlar

once hayal kur birsey icin. okulu bitirdigini hayal et ama mesela iste sana bi yerden is teklif ediceklerini dusun kendini gaza getir vs. yada daha buyuk seyler hayal et vazgecme hayal etmekten, ne zaman sIkIlirsan muzik dinle. hayal ettigin seyleri yapmak icin adimlar atmaya basla en ufak sey bile olur. sonra birgun bakicaksin okul bitmis ama atiyorum istedigin ise giremedin yada is teklifi gelmedi, bunun hayal ettigin gibi olmadigini goruceksin ama butun dunyanin da kararmadigini goruceksin, yeni hayaller kurucaksin. hayat bu degil mi zaten bir amaca ulasmaya calisiyoruz devamli. biri bitse digeri basliyor quest yapmak gibi.

benim de bir hayalim vardi, kalktim geldim yurtdisina kastim ettim, olmadi istedigim sey. vay anasini dedim hayatim boyunca da istemistim yani bunu olmadi uzuldum falan sonra dedim ki kendi kendime ya bak baska alternatifler de var tek yol bu degil. sonra gene gaza geldim ve bu yasadigim seyler benim hayatimi etkiledi bana cok sey katti, ders verdi. simdi baska seyler icin ugrasiyorum sonra daha baska yapmak istedigim seyler var.

kendini kasma, birak akisina, Red cok guzel yazmis kelimesi kelimesine katiliyorum. Planladigin hicbirsey istedigin gibi gitmeyebilir ama hayal etmeden, yeni planlar kurmadan da hayat gecmez.
Sosyal ağlarda paylaş

kurdugun hayaller utopya olarak kaliyorsa ve hayal ise sadece, islenen bir plan degilse bu senin korkakligindir

burda pussy de deriz, hatta hastaligin bir dier adi da vaginitis dir

Baska bir ulkeye tasinmiyorsan bu senin korkakligindir, cunku luksune baglisindir, sansini denemek istemedigindendir. Evet belki en basta avrupada bi ulkeye tasinsan is bulmaya kalkissan birden yasadigin apartman 50 metre kare olacak, belki isitman olmicak donacaksin her gece 4 kat giyerek uyuyacaksin, gunde o kadar az yiceksin ki herseyin degisicek (ornek olarak diyorum)

bunlar seni korkutuyor, cunku tipik bir gencin yasami ne su anda (tipik dedim): uyan, kahvaltini et, kendi odanda ya da evinde, ailenin odedigi kirayla, bilgisayar basinda otur internette sonsuz sey yapip tecrubeye zaman harcadigina inandir kendini, bazen arkadaslarinla cik, arabanla/arabalariyla bir yere gidin, orda birbirinizle takilin ...

cok yapisiz oldu mesaj ama.. hayattan sikayet etmeye kimsenin hakki yok, begenmiyorsan degistiriceksin, degistirmeye korkuyorsan da korkak oldgunu kabul ediceksin
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...