Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

3.1 Hunter Değişiklikleri

Aluriel

Öne çıkan mesajlar

Pve de belki bu degisiklikler fayda getirir ama bana gore hunter Pvp si büyük yara aldı.tnt nerf i,uyutmamızın normalde 30 saniye ama arenada 10 dan 6 saniyeye düsmesi( blizz gercekten insanları aptal yerine koymada büyük usta , güya diolarki evet nerfledik ama bi yandanda bak süper buff verdik ) ; Black arrow un traplarla cd de olması ki büyük sacmalık. ne alaka trapmıki bu aynı cd ye koyyosun mantıgı ne. bide linklemısler ES le black arrow u. ben ona belki talent vermek istemıorum pvp yaparken , Trap kullanmayıp o dot u mu atıım bizim CC lerimizi daha ii bozsun die ? Herkes Pve icin oynamıo bu oynu.

Bizim hunter milleti yeterince baskı olusturamıyor forumlarda.Buralarda anca birbirimize yazar dururuz.Bakıyorum hunter forumlarına oraya topic veya cvp yazanların cogu baska classlar ve bir kac bg de hunterlara ölmüs insanlar. onlarda hunterin nerflenmesi gerektigini , op oldugunu vs yazıolar. oyunda en cok sayıya sahip olan classlardan biri olarak her getirilen seye eyvallah dememize gercekten sasıyorum.Blizz diger classların aglamalarına gore hunteri düzenliyor , hunterin kendi ihtiyaclarına gore degil.

Yani arkadaslar bu gelen yeniliklerin cogu bi ise yaramaz.( en azından pvp icin.) Blizz in mantıgını artık anladık. Bi seyler getiriyor gostermelik ve bu bahaneyle diger onemli seyleri arada nerfliyor.Gostermelik bi parmak bal calıo ama caktırmadan nerfleri geciriyor. Valla oyundan sogutuyolar..
Sosyal ağlarda paylaş

Son gelismeler:

• Explosive Shot: Base damage lowered by 10%. Attack power scaling reduced by 12.5%.

- Lock and Load re-designed: You now have a 33/66/100% chance when you trap a target with Freezing Trap, Freezing Arrow or Frost Trap and a 2/4/6% chance when you deal periodic damage with your Immolation Trap or Black Arrow to cause your next 2 Arcane Shot or Explosive Shot spells to trigger no cooldown, cost no mana and consume no ammo. This now has a new spell effect and sound.

Ayrıca Steady shottan %15 haste düsürüldügüde soyleniyor. Ne alakaysa .. Viper sting te artık %8 mana deil %4 mana emecek ama sanırsam cektigin mananın %300 unu kendine mı alacak ne ..

LnL tam bir komedi. oyna getirdikleri andan itibaren surekli degistiriolar.agızlarına yüzlerine bulastırdılar ve bence bole bi talent koymaktanda acaip pisman oldular.PTR de denıorum ve black arrow la LnL proc sansı 30 sec cd li haline gore cooook cok az. bazen 3 Black arrow attıgımda belki 1 tane proc oluor . Yani %10 da iken proc sansı. simdi ise %6 ya cektiler ..

Abi bunlar napıo ya her gün her gün valla baydım acıorum siteyi yeni bi nerf .. neymıs bu hunterlar arkadas silin komplede kurtulalım..

Neyse yeni nerf haberleriyle daha sonra birlikte olma dilegiyle :)
Sosyal ağlarda paylaş

aynı yerde şunlarıda söylüyor.

said:
• Cunning, Ferocity and Tenacity pets now all have +5% damage, +5% armor and +5% health bonuses. This should make more pet families feel viable, while additional talents have been added to distinguish a pet’s abilities based on its specializations.

said:
• Ammunition: All types of gun and bow ammunition now stack to 1000. All quivers and ammo pouches no longer provide haste. 15% ranged haste is now built in to Hunter Autoshot.

ilkini bilmiyorum ama ikincisi bu sabah yoktu ptrda.
Sosyal ağlarda paylaş

@Aluriel

Abi blizz in taktigini hala anlamadınız mı .. bi kac buffımsı seyleri gostermelik cıkarır ama arada nerfliceni nerflerler. sonrada nerflıoruz ama bi yandanda bufflıoruz derler. o buffladıkları seylerde genelde ise yaramaz seyler. Bak simdi tekrardan BM yi bufflıolar . Ammo olayı güzel gibi canta bosaltıo ama sonucta dpsimizde bi fark olmucak .. E alısmıstık senelerce bi canta eksik oynamaya .. Gene oynardık yani .. daha 2 ay once ne diolardı bunlar ? herkes BM oldu yıgılma istemıoz demediler mı ? Nerflediler Bm yi herkes survival oldu. Baktılar survival oldu millet simdi tekrar BM yi buffluolar. Vallahi rezalet. Asla ayarı tutturamıcaklar. İnsanlar aptal mı ? Herkes hangi spc güclüyse dogal olarak onu oynamak ister.

Benim asıl komigime ve sinirime giden offical forumlarda huntercanların gelen nerflere " onemli deil bu nerfler mesela Wyvern Sting arenada 6 saniye oldu ama normalde 30 saniyeye cıktı süper " demeleri.Ve herseyi kabullenmeleri.Tanrının sag kolu palaları nerflıelim filan demıslerdi bi ara ortalık ayaga kalkmıstı :) nerflenseler bile en azamide kalıor :)

Bakalım daha neler olacak beklıelim.
Sosyal ağlarda paylaş

DiadanLocke said:
ammo olayini kaldiricaklar sanmistim ama bu yaptiklari da fena olmamis. 200 stack oluyodu simdi 1000 olacak. yani 16 slotlu cantada 3200 mermi tasirken simdi 16000 tasiycaz.

iyi ama sorun suki o quiver den aldıgın %15 lik hasteyi bu bahaneyle nerflediler ve sadece auto atacklara %15 lik hasteyi veriolar.Yani steady shot büyük bir nerf daha yedi.İste sorunda bu demek istedigim sey blizz in yaptıgı bazı yeniliklere oh filan derken , aslında onlar caktırmadan her fırsatı degerlendirip nerflıolar hunteri.İnsanları aptal yerine koyyolar.O seyin sana cantadan kar ettirmekten baska hic bi faydası olmaz.Dps ine filan bi faydası var mı yok ustune nerf.Bunca zaman 1 canta eksik oynamısız ne farkederdi bundan sonrada ..
Sosyal ağlarda paylaş

Ptr da BM deniyorum şu an. Ekstra hiçbir buff/debuff olmadan 12 dakika boyunca 3k üzerinde dps yapabildim.

Beastial Wrath glyph bulamadığım için hawk glyph var hala. Diğer glyphler de steadyshot ve serpent sting. Gemler ve enchantlar survival spec için ayarlanmış durumda, hepsi agility. Frostbite ammo kullandım.

Rotasyon ve öncelik olarak arcane shot (3/3 improved), serpent sting (%100 up, glyphed), steady shot (glyphed) kullandım. Aspect of vipera geçmek için imp hawk proc bekledim ve her viperdan önce serpent stingi yeniledim. Beastial Wrath süresince aspect of beast açıktı ve bw biter bitmez aspect of dragonhawka geçtim. Kesinlikle killshot kullanmadım.
Sosyal ağlarda paylaş

Kill Shot sadece %20 altındayken kullanılabiliyor. Normal bi bossta maximum 1-2 çok nadir 3 killshot atabiliyorum. 12 dakika süren testte kill shot kullanırsam 15 sn cd olduğunu düşünürsek en az bi 40-45 tane sığar o süreye. Olması gerekenden fazla dps görünür bu sebeplede. Yoksa mana gain ve raid bufflar ile alakası yok.

Talent
Improved arcane shot denemekti asıl planım. Max dps için falan bi build değil bu kesinlikle yanlış anlaşılmasın.

Pet olarak raptor kullandım. Devilsaur yada spirit beast kullanmadım. Çünkü devilasurum yok şu an ptrda ve spirit beastim lvl77. Ayrıca eski deneyimlerimden devilsaur hitboxı küçültülmezse çok birişe yarayacağını sanmıyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Viktor said:
immolation trap in rotasyona sokulmasi demek explosive shot a incoming nerf demek direk

yeni 41p cok meh olmus
rotasyon yapamiycan cunki 30sn CD var
efekt cok yaratici degil

anca pvp de burst oncesi uzaktan atilicak bisey gibi duruyor ona bile cogu kisi CD harcamaz

bu bile explosive shot in nerfleniceginin mujdecisi yanliz

aha yaziyorum buraya

* Explosive Shot: Base damage lowered by 10%. Attack power scaling reduced by 12.5%.

AHAAHAHAHAHAHAHAHAHAHA

serefsizler nerf sebebini gerektiren trap launcher i filan vermedikleri ve LnL yi hardcore nerfledikleri yetmemis gibi simdide exp i neflediler

YETER
OYNAMIYORUM
BU NE BE COCUK OYUNCAGIMI HER HAFTA YENI SPEC KASIYORUZ yeni spreadsheet yeni theorycraft

4 sene sonra hunter classi benim icin bitmistir

soz verilen degisikliklerin cogu yapilmadi
nerflenmesi gereken birsuru spece dokunulmazken surv MM seviyesine cekilmeye calisildi ki su anki live buildde AOE olmiyan bir encoutnerda MM bir hunterin surv u gecmesi imkansiz ve surv ne yazikki cogu hybrid tarafindan ezilebiliyor

tesekkurler blizzard
Sosyal ağlarda paylaş

scorch said:
ammo ve quiver olayı kalkacağı icin o 15% i bi yere monte etmeleri gerekiodu, en mantıklısını yapmışlar "hunter" lere özel bi shot'ın icine monte edilmesi ile..

E hani ammo ve quiver kalktı mı? Sadece stack zımbırtısını arttırıyorlar. 1 Çanta eksik oynamaya devam.

Ya sadece eksik çanta ile oynamak bile bence diğer classlara nazaran ekstradan dps hediyeyi hakediyor...
Sosyal ağlarda paylaş

Ammo çantası olayı kalktı. Çantalar haste buff vermediğine göre ounun yerşne normal çanta koyacak tüm hunterlar. Ammolarda 1000 lik olduğuna göre çantanda 5 tane binlik taşırsın en fazla 5 yer kaybedersin.

Zaten her classın bir sürü reagent taşıdığını düşünürsek, bu yöntem gayet mantıklı oluyor.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...