Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

The Hurt Locker [2008]

Kharon

Öne çıkan mesajlar

Her gün orada savaşıyorsun zaten di mi? Türkiye'de sadece Irak askerlerinin "müslüman kardeşlerimiz" olarak çektikleri acılar yansıtılıyor. Ama her savaşta iki taraf da acı çeker. Oradaki ABD askerleri de emir kulu. Bazı psikopat olanları dışında orada görev yapıyorlar. Onların da ölüm korkusu var, onların da aileleri var. Savaşlar tek kale maç gibi değil yani. Müslüman ülkede Müslümanların dramını görürsün Hristiyan ülkede Hristiyanların dramını. Ama asla tek taraflı dram yoktur
Sosyal ağlarda paylaş

Bariz bir şekilde ABD propagandası var bu bir,

mecburen spoiler

Hadi onu geçtim şu var: Arabasında geri gitmeyi beceremeyen Iraklı, etrafta bomba patlayacakken dibinde duran Iraklı, aptal Iraklı şu Iraklı bu Iraklı. Filmde gösterilen tek iyi Iraklı eleman "I love CIA, I love very very CIA" kafalarında takılan profesördü.

Hayır gerçekten şu altmetinleri okuyamıyor olamazsınız ya, düz aptal amerikalıya çekiliyor ve o adamlar anlıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

nileppezdel said:

Her gün orada savaşıyorsun zaten di mi? Türkiye'de sadece Irak askerlerinin "müslüman kardeşlerimiz" olarak çektikleri acılar yansıtılıyor. Ama her savaşta iki taraf da acı çeker. Oradaki ABD askerleri de emir kulu. Bazı psikopat olanları dışında orada görev yapıyorlar. Onların da ölüm korkusu var, onların da aileleri var. Savaşlar tek kale maç gibi değil yani. Müslüman ülkede Müslümanların dramını görürsün Hristiyan ülkede Hristiyanların dramını. Ama asla tek taraflı dram yoktur

"I guess we're going on Youtube" der değil mi birileri onu kameraya çekiyorken?

Bi git ya.
Sosyal ağlarda paylaş

Yahu bi tane daha vardı üzerine bomba bağlanmış masum adamcağız kuratrın beni diye yalvarıyordu. Kötü müydü o? :D

Ayrıca profesör de götü kurtarmak için i love cia modundaydı bariz

Abi o yutup şeysi de yani reklam, gönderme. Her filmde olan şeyler. Çıplak gerçeklik anlatılsa film olmaz belgesel olur zaten. İlla mizansenler olacak
Sosyal ağlarda paylaş

propaganda yapılsa ne yapılmasa ne. Film en iyi yönetmen oscarını hak etti işte. En iyi film de bütün filmler zayıftı yine kadına gitti. En iyi filmin ve senaryonun verilmesinde bir parmak var denirse tamam ama yönetmenlik normal. o parmak varsa da propagandayla ilgili değil bence kadın olmasıyla ilgili.
Sosyal ağlarda paylaş

nileppezdel said:

Yahu bi tane daha vardı üzerine bomba bağlanmış masum adamcağız kuratrın beni diye yalvarıyordu. Kötü müydü o? :D

Ayrıca profesör de götü kurtarmak için i love cia modundaydı bariz

Abi o yutup şeysi de yani reklam, gönderme. Her filmde olan şeyler. Çıplak gerçeklik anlatılsa film olmaz belgesel olur zaten. İlla mizansenler olacak

O zaman gerçeği açık bir şekilde saptırmış oluyorlar, saptırmış oldukları gerçek de aslında o askerlerin kameraya çeken adama çok feci şeyler yapacak olduğu gerçeği. Dolayısıyla propagandaya bağlanmıyor mu bu?
Sosyal ağlarda paylaş

umarım derdin farklı fikirlere sahip olup cool görünmek değildir. zira bu savaşı haksız ve kanunsuz olarak başlatan da amerika, sonra kendini sempatik göstermek için her zaman yaptığı gibi devlet bütçesinden destek verip bu filmleri yaptıran yine abd.

üstüne demokrat goril obamayı destekleyen akademinin aldığı talimat ile bu filmin tüm dünyada reklamını yapması da süper oturmuş. adam gibi yapılacak bir sıralamada ilk 15'e bile giremez çünkü hikayesi yok anlattığı bir şey yok filmin. sıfır senaryo, istersen oceans thirteen kadrosu gelsin oyunculuk dersi versin hiç farketmez.

ırakta kim ölmüş kim kalmış benim derdim değil. arabı da sevmem amerikanı da zaten. ama haksız olarak savaş açtığın bir ülkede sana yapılacak her türlü tecavüz haklıdır. öte yandan abd askerlerinin yaptığı bilimum saçmalıkların haber kanallarına yansıyan kadarı bile yetiyor. bir de kalkıp bana aman cici amerikan askerleri savunması yapma.
Sosyal ağlarda paylaş

Her film propaganda olur o zaman bu bir, ikincisi de her amerikan askeri canavar değil. Sokun bunu kafanıza. Onlar da insan. Her israilli de canavar değil. Başları canavar sadece. Diğerleri senin benim gibi insan. 20 yaşında çocuklar Irak'ta savaşıyorlar işte bush vs. para kazansın diye. Canavar mı o sanki? Görevini yapıyor, oraya git ve savaş dendiği için gidiyor emirleri yerine getirmek durumunda.

Amerika süper falan demiyorum ama askerlerin hepsi canavar değil. Kabullenin bunu. Bu fgilmde de canavar olmayan askerler anlatılmış, hemen propaganda diye ağlamışsınız
Sosyal ağlarda paylaş

Yazdıklarımı adam gibi okumazsanız nefes kaybı dersiniz tabi laflarınıza.

Cici amerikan askerleri demiyorum. Şerefsiz, canavar bi sürü amerikan askeri var tabii ki. Ama insan olanları da var bol bol. Amerika'da da anneler ölen çocuklarına ağlıyorlar yani. Marjinallik olsun diye demiyorum. Evet Amerika haksız savaş başlattı ama orada savaşan insanlar başlatmadı, baştaki paragözler başlattı. Onlar emir kulu.

Hasta ruhlu asker de her orduda vardır zaten. Amerikan askerleri göze batıyor sadece
Sosyal ağlarda paylaş

Çünkü yapılan o kadar canavarlığın yanında saçma sapan hiçbir içeriği olmayan, senaryodan yoksun bir filmde canavarlık dışı bir şeyler anlatılıp üzerine de Oskar verilmesi çok saçma.

Git biraz makale oku Irak savaşı ve gerçekleşenlerle ilgili, ondan sonra bir şeyler yaz pls.

Savaş hali vesaire falan filan söz konusuysa da Jarhead bundan kat kat daha fazla hak ediyordu Oskar'ı, hazır başlamışken ona da göz at.
Sosyal ağlarda paylaş

blazkowicz said:

nileppezdel said:
Amerika süper falan demiyorum ama askerlerin hepsi canavar değil. Kabullenin bunu.
Kişileri pek tanımıyorum, yeni sayılırım forumda ama nileppezdel bu konudaki yorumlarıyla beni öldürdü, burada diriltip bir daha öldürdü.

Neyse, iyi geceler. ^^

Çok özür dilerim askerlerin hepsi canavar gerçekten hepsi ama hepsi artniyetli insnlar zevk için Iraklıları öldürüp kadınlarına tecavüz etme amacı güdüyorlar. Bi tane insan yok içlerince evet. Şimdi haklı oldum mu? Dirildin mi tekrar?

Edit: Evet bence Jarhead çok daha iyi bir filmdi. Ama bu film de bence Avatar'dan iyiydi. Senaryo her zaman şart değildir ki.
Sosyal ağlarda paylaş

nileppezdel said:

Her film propaganda olur o zaman bu bir, ikincisi de her amerikan askeri canavar değil. Sokun bunu kafanıza. Onlar da insan. Her israilli de canavar değil. Başları canavar sadece. Diğerleri senin benim gibi insan. 20 yaşında çocuklar Irak'ta savaşıyorlar işte bush vs. para kazansın diye. Canavar mı o sanki? Görevini yapıyor, oraya git ve savaş dendiği için gidiyor emirleri yerine getirmek durumunda.

Amerika süper falan demiyorum ama askerlerin hepsi canavar değil. Kabullenin bunu. Bu fgilmde de canavar olmayan askerler anlatılmış, hemen propaganda diye ağlamışsınız
"her amerikan askeri canavar" diye bir şey dediğimi veya ima ettiğimi hatırlamıyorum. şayet dediysem göster de bileyim. benim amerikan askeri arkadaşlarım da var.
Sosyal ağlarda paylaş

Dünyada "emir kulu asker" diye birsey yok.

katıldığın, katılmaya zorlandığın ordunun yanlış şeyler yaptığını yapacağını düşünüyorsan; baştan katılmıyacaksın. BU kadar basit.

silah altına, emir altıan girip sonra "ben emir kuluyum" diye birşey yok.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...