Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Uo yasaklanıcakmı?

nicotinee

Öne çıkan mesajlar

anyone ekşın olmuş :)
enivan kardeş sen milletin emeğini hiçe sayarken bişi olmuyor mu? Adamlar o kadar uüraşmış oyun yapmışlar sen tutup onların emeğini hiçe sayıp izinsiz server açıyorsun cık cık cık. Zaten 2 -3 post yukarda arkadaş yasaklamış uo yu. bundan sonra u oynamıyoruz.[hline]One ring to rule them all
One ring to find them
One bring them all
and in the darkness bind them.
Sosyal ağlarda paylaş

sence neden böyle yapılıyor hiç düşündünmü ?
insanların kapitalizm altında ezilmesinde kaynaklandığını düşünüyorum ... Bir oyunun maliyetinin ne kadar olduğunu bilmiyorum ama bu oyunların satışa sunulurken maliyetinden kat kat fazla kar konulması ki türkiyeye deki para mankyaklarının bunu dahada fazlalaştırılması illegalleştirmeye yetmiyormu ? onların emeklerine saygım sonsuz ama beni illegal işlere yönlendireninde kendileri olduğunu bilmen gerek...
ayrıca ultima illegal değil free olduğu sürece legaldir...
Sosyal ağlarda paylaş

kimse kat kat fazla kar koymuyor. evet iyi kazaniyorlar tabii ama cok buyuk bir kazik sokma yok ortada.
oyunlar 30 dolara satiliyor ki bu oyunu gelistirmek icin calisanlarina cook para veriyor oyun firmalari. misal blizzard gibi buyuk firmalarda lead designerlar milyon dolar aliyor oyle yani.
bu sadece employment masrafi. bilgisayar elektrik lojistik vs. hesaplarsan orjinal bir oyun icin 30$ in cok olmadigini anlarsin. 3 milyon TL etmez en azindan emin ol.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
dark-dr, 22 April 2003 00:19 tarihinde demiş ki:
kimse kat kat fazla kar koymuyor. evet iyi kazaniyorlar tabii ama [b]cok buyuk bir kazik sokma yok ortada.[b]
oyunlar 30 dolara satiliyor ki bu oyunu gelistirmek icin calisanlarina cook para veriyor oyun firmalari. misal blizzard gibi buyuk firmalarda lead designerlar milyon dolar aliyor oyle yani.
bu sadece employment masrafi. bilgisayar elektrik lojistik vs. hesaplarsan orjinal bir oyun icin 30$ in cok olmadigini anlarsin. 3 milyon TL etmez en azindan emin ol.

Kazığın küçüğü yada büyüğü olduğnu bilmiyordum...
sonucta sokuyorlar değilmi...
Ve şunuda söyleyeyim sürümden kazanılan paranın miktarı eminim senin yada benim omür boyu geçemicek kadar çok....

[Bu mesaj anyone tarafından 22 April 2003 00:23 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

kazigin buyugu kucugu var tabii ki, mesela buzdolabi alirken araba alirken cok daha buyuk kazik yiyorsun, ne saniyorsun ki.
oyunlari tabii alistigin icin 3 milyonda almak orjinal sana cok pahaliymis gibi geliyor ama oyle bakarsan hayatindaki hersey `cok pahali`.
git kirtasiyeden basmali kalem al, 300 binlik kalemi 5 milyona satiyorlar. yani insanlardaki `orjinal oyun pahalidir` takintisi sadece aliskanliktan geliyor, yoksa hersey gibi normal bir fiyati var. kirtasiyeden alacagin kalem 5 milyonken bir oyunun nasil 3 milyona satilmasini normal bulursun ya? oyunu internetten download etsen daha pahaliya gelir elektrik parasi ile heh.

bi de yani allahaskina bir oyun insani ne kadar zengin edebilir ki, hesapla zaten bir oyun diablo gibi milyonlar satacak degil illa, 300.000 satsa toplamda 5-6 milyon dolar kazaniyor. net karini hesaplarsan cok komik rakamlar cikar koca firma icin.
Sosyal ağlarda paylaş

Olaya ticari olarak bakmıyorsunuz.
1. Bir oyunun yazımı sandığınızdan fazla sürer. (Blizzard için konuşmak gerekirse 3 4 yıl sürüyor)
2. Bu süre zarfında bütün çalışanlara paralarını ödemek zorundasınız.
3. Lead Designer lar filan bunlar çok büyük paralara iş yaparlar oyun programcısı adamnda aldığı para htırı sayılır bir miktardır.
4. 3 5 kişi ile oyun yapmıyor adamlar. en az 10 kişilik gruplar halinda yapılıyor.
5. 6. diye sürer gider bu.[hline]One ring to rule them all
One ring to find them
One bring them all
Sosyal ağlarda paylaş

niye be ufak çaplı bişi yaparsın 4 coder alırsın 3 grafik tasarımı yapacak adam 2 tane müzik ve seslendir için adam. 1 tanede şey aldın mı olmadı senaristler filan güme gitti. :) demek olmuyormuş.[hline]One ring to rule them all
One ring to find them
One bring them all
Sosyal ağlarda paylaş

Arkadaslar oyun yapımcısı olmaliki böyle konusuyorlar...
Ya düşünsene 2 yıl gibi bir dönemde 50 kişiye para ödüyorsun kişi başına aylık 2000$ verdin minumum buda 2 yılda 240.000$ yapar cd yapımı elektrik su yemek içecek daihl açık büfe herşey .... varsayalım bu 1 milyon dolar olsun hadi abartalım işi 2 milyon dolar dahada abartmayalım derim... 1 cd 45$ satılıyor. bundan 10$ kar etsin ... 500.000 tane satsın bir oyun buda 5 milyon dolar eder ee bunun yanında birde esen gibi şirketlerin para vererek mumessil olduğunu sayarsak tahmini bir oyunda 7 milyon dolar kazanıyor gibime geliyor ki bu bir senede bir oyunla sınırlı değil. Yani adamlar bu işten iyi para kazanıyor. neise şimdi cdlerin üzerine konan kari düşüneleim maliyeti 1$ desen ve buna 10$ kar koysan sonrada bunu alan mumessilde 10 $ koysa sonra otekide 10$ koysa tabi pahallı olur... ama adamlar 10 yerine 2 koymazlar çünkü elin mahkum.
Şimdi yediğin kazığın büyükmü küçükmü olduğunu gör derim ben sana
Sosyal ağlarda paylaş

heheh
en büyük kazığı kopya oyun alırken yiyoruz.
250 bin liralık cd ye çekiyolar oyunu sonra 1000 tanesi 1 milyon olan (bunu salladım ama ne kadar pahalı olabilir ki?) şeffaf poşete doldurup 2.5-3 milyondan satınca kazıklamış olmuyolar mı yani?[hline]The road remains wide open while your dreams are alive.
Only fear can block the way. -"Iron-Tail" Fratley
Sosyal ağlarda paylaş

Off abi bi ben bilmiom bu işi siz çok iyi biliyorsunuz işte warsayımlar üzerine bir şey yazdım sizin hepinizin blizzardla iletişim içinde olduğunuzu göremedim kusurabakmayın.... *güler*
Yani siz 30 dolar para wereceksiniz ... hll ne diim başka
bu arada 10 milyon dolardan bahsettim ama siz bu parayı az buldunuz... ne diim aşmış insanlar arasında olmak zor[hline]www.tr-game.com
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...