Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

warlock affliction talent seçimi

Absolut

Öne çıkan mesajlar

Wotlkda LvLlama sonrası sürekli destro ağırlıklı bir specle oynadım ve açıkcası kendimi warlockdan ziyade mage gibi hissediyorum artık. Affliction speci hep daha çok sevmeme rağman bir türlü DPSte yetersiz mi kalır korkusu ile specleyememiştim ki hala speclemiş değilim.
Affliction spec ile HC ve 10man 25man railerdeki görüşlerinizi specleriniz yazarsanız sevinirim.
Ayrıca şöyle hazır bir yazı buldum ki cidden çok yararlı ve başarılı bir topik olduğunu düşünüyorum. Bugün herhalde asfflicton speclicem ve bir süre denemeyi düşünüyorum. Kendi yorumları yazarım.
WArlock affliction rotation and more for raiding
Sosyal ağlarda paylaş

Absocum sana şöyle bi setup veriyim.
Benim realmimde guild masterımın buildine bak. Adı Chaosecho. Raidlerde yardırıyor çok manyak yaptığı bi build sayesinde. Zilyon kez deneme yaptı ve en sonunda ayarını buldu.
Hatta sen yorulma ben sana linkliyim.

http://eu.wowarmory.com/character-talents.xml?r=Auchindoun&n=Chaosecho

Gerçekten karışık ve ya işe yaramaz görünebilir ama, inan bana yardırıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

53/0/18

hit için cataclysm ve suppression kullanıyorum hala. eğer pvp ağırlıklı gideceksen onların yerine imp. felhunter, eradiction ve imp. howl of terror kullanılabilir.

haunt>ua>immolate>coa>corr>siphon life

dot yenilenmesine kadarki zamanda da shadow bolt. eğer raid yapıyorsan unholy dk varsa coe atmana gerek kalmıyor coa glyphi ile iyi dps çıkarabiliyorsun.
Sosyal ağlarda paylaş

Rotweiler said:
Absocum sana şöyle bi setup veriyim.
Benim realmimde guild masterımın buildine bak. Adı Chaosecho. Raidlerde yardırıyor çok manyak yaptığı bi build sayesinde. Zilyon kez deneme yaptı ve en sonunda ayarını buldu.
Hatta sen yorulma ben sana linkliyim.

http://eu.wowarmory.com/character-talents.xml?r=Auchindoun&n=Chaosecho

Gerçekten karışık ve ya işe yaramaz görünebilir ama, inan bana yardırıyor.

Öncelikle gear vs yi geçtim bana garip gelen bazı kısımlar var. İmp. imp i 2/3 te bırakmış gidip stamina abanmış hadi belki peti kaybedip buff ve dps kaybetmektense onu göze almış dedim. Ama gidip demonic power a vermemesi baya bir garibime gitti. Uzun süren boss fightlarda o 0.25 çok farkettirir. Ve shadow flame i fullemek yerine gidip demonic knowledge fullemesi de enterasan. Gerçi aralarında en mantıklısı belki bu görünüyor diğer bahsettiklerimin yanında, buna pek birşey diyemem ama diğerleri gerçekten garip geldi bana.
Sosyal ağlarda paylaş

Rotation ile ilgili anlamadığım bir nokta var. Şimdi ilk sefer dotları attıktan sonra bazen arada 3-4 saniye atıl kaldığım oluyor dot renew zamanalrı arasında. Bu zamanlarda ne cast etmek lazım? SB mi Innicirate mi ne castlemek lazım? Veya bi,şi yapmayıp nefes almak mılazım :P
Sosyal ağlarda paylaş

Absolut said:
Rotation ile ilgili anlamadığım bir nokta var. Şimdi ilk sefer dotları attıktan sonra bazen arada 3-4 saniye atıl kaldığım oluyor dot renew zamanalrı arasında. Bu zamanlarda ne cast etmek lazım? SB mi Innicirate mi ne castlemek lazım? Veya bi,şi yapmayıp nefes almak mılazım :P

shadowbolt ^^
Sosyal ağlarda paylaş

Jadelith said:
elitist jerks topii yok mu yaw bu konuda. her türlü pve için onların topikleri + 5555

Elitist Jerks'de işe yarar topicler var, ama Elitist Jerks'de Max X dps yapmış adam varken, 2X dps yapan adamlar da var oyunda. O yüzden bakıp bilgi edinmek dışında çok da körlemesine güvenmemek lazım yazanlara.
Sosyal ağlarda paylaş

Rotationı biraz öğrendim ve şu an bosslarda 2300 falan dps yapabiliyorum ki arada rotationı kaçırdığım oluyor yani biraz daha yukseği yapabilirim.
Şimdi spellpowerıda 200 kadar arttırdımbu sabah itibari ile bakalım ne olcak daha denemedim.
Tamamen self bufflar ile bu durumdayım.
Spell power 1974
Hit 324
Haste 122
Crit 14.8
Bunun üzerine Well fed ile ilk 3üne birine 40 ekleyebiliyorum. Kaldı ki henüz head ve leg itemlarım hala mavi yani biraz daha alabileceğim stat mevcut :) Şuan ki amacım hasteyi yukseltip diğerlerini etlememek. Crit konusuna ise hanüz karar veremedim yani affliction kalacaksam ki kalmayı düşünüyorum crit çok gerekli değil gibime geliyor yani haste daha öncelikli.
Sosyal ağlarda paylaş

Evet doğru düşünüyorsun. Hit i fazla düşürmeden haste yi arttırman çok yerinde olur. Damage biraz düşebilir ama. Olsun. Haste yi. 300 lere çekmeye çalış. Grand Spell Stone la biraz daha artar zaten. Sb daha çok spamlarsın. Rotasyonu tutturmak içinde dumy lerle biraz training yaparsan iyi olur. 3.2k yı bulursan raid lerde resmen yardırırsın. Önemli olan rotasyonu kaçırmamamk ve life tap ı kolay yapacağın şekilde klavyeyi ayarlayabilmek. Bunlara dikkat ediyorum ve genelde ilk 3 de oluyorum. Patchwerk de 1-2. Rotasyonu kaçırmadığımda 1.Destro yanıma fazla yaklaşamıyor. Bende yeni sayılırım Warlock da .2-3 aylık tecrübem var ama sevdim doğrusu:
Armory & Talent

Ve kimi zaman hangi pet i çıkartacağınıda iyi kestirmelisin.

Örnek Bosslarda%40 civarı infernal i çıkartabilirsin. Baktın bossun healti fazla iniyor. Veya Mesela Patchwerk de wipe yemeyeceğinizden eminsen Doomguardı da çıkartabilirsin. Başka lock yoksa kesin felhunter çıkart. Bosa bile gönder petini....

Bende eski ve tecrübeli lock arkadaşlarda fikirlerini yazarsa bende faydalanabilirim.
Sosyal ağlarda paylaş

Bosslarda en yuksek hasarı corruption sonra da SB veriyor duzgun cok sapmayan bir rotation tutturabilirsem. Genelde 2300-2600 arası bir dps yakalayabiliyorum. Trashte ise olay tamamen aoe yapıp yapamayacağıma bağlı. AoE varsa 2500-3500lere cıkıyorum AoE yoksa trash genelde DOT dmglar etkisini gostermeden öldüğünden daha düşük kalıyor ama zaten trashteki DPSin çok anlamı yok eninde sonunda ölecekler ve item düşüren onlardeğil.
Şu an için kafalık pantalon wand ve 1h silahım zytıf itemlar, bunları adam edebilirsem çok daha yukseleceğine inanıyorum DPSimin.
Sosyal ağlarda paylaş

Valla dps çıkarabilmek için baya uğraşıyor insan yani destro ( en azından benim kullandığım destro) kadar kolay değil DPS yapma rotationı. Yok hitti yok hasteydi yok crit yok yok spell dmg derken bişileri öğrendim ama yeni gelecek patch ile baya birşey değişecek gibi görünüyor.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...