Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Wirless ve Wow sorunu

emokhan

Öne çıkan mesajlar

Selamlar, biraz aradım taradım ama ilgili bir konuya ve bilgiye rastlamadım. Sorunum özetle şöyle :

bir üst kattaki kuzenimin wireless internetiyle bir alt kattan wow oynamaya çalışıyorum. Wow oynayacağım pc ye wireless ı algılaması için bir usb wireless adaptör taktım. zaman zaman değişkenlik göstermekle birlikte %25-35 arası güçte wireless sinylali geliyor. internette surf vs de bir problem olmuyor fakat wowa girdiğimde enteresan bir sorunla karşılaşıyorum. wowa girdikten 5 sn sonra falan internet baglantısı gidiyor.
var mıdır bu konularda bilgisi olan arkadaşlar ? daha önce bu sorunu yaşamış, çözmüş olanlar ? müteşekkir olmakla kalmam, in game ödeme yaparım bu problemimi çözene. Ama makul çözümler olsun isterim..
Sosyal ağlarda paylaş

selam, pc yi yakın bir yere taşıyıp deniycem ama yanyana da koysam yine aynı sorun olacakmış gibime geliyor. yani blizz forumlarında bir arama yaptım sanırı daha teknik boyutta bir sorundan bahsediliyor. detaylı pek bir bilgi bulamadım henüz. wmin olmamakla birlikte wow daki voice chat le ilgili bir takım paketlerin bu soruna yol açtığı ve wireless usb adaptörünün bir takım teknik özelliklerini değiştirerek bu sorundan kurtulmanın mümkün olduğu yazılmıştı. şimdi tekrar araştırıyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Zamanında ben de çok denedim wireless ile wow oynamayı ama devamlı saçma sapan engellemelerle karşılaştım (bir anda pingin artması, bağlantının kafasına göre kopması vs).

Hiç bir şekilde sorunu çözemezsen iki kat arasına ethernet kablosu çekmeyi dene bence. 20m'si 5-10 lira civarı. :)
Sosyal ağlarda paylaş

abi o çok sıkıntılı ya kabloyu nerden getircez binanın dışından vs çok uygunsuz olur. içerden de zor yani, birbirine bağülı duvar içinde kanallar varsa ancak oluyor o da tesisatçının yapacağı iş. wireless problemi çözülmeyecek bir şey değil gibime geliyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Wireless ile stabil olarak wow oynayamıyorsun. Olmuyor yani, ben modem laptopun yanındayken bile oynayamıyordum 2048 bağlantım var. Tek çözüm kablo ile girmek, ethernet kablosu yani. Şuan ev değiştirdim, modem ile bilgisayar arasında nerden baksan 25 metre vardır, belki daha fazla. Gene de kablo çektim :) Pimapeni deldim, içinden geçirdim, ordan ağaçlara bağlaya bağlaya bu evdeki pimapeni deldim, taktım kabloyu mis :)
Sosyal ağlarda paylaş

Ben 2 yıldır wireless ile oynuyorum ve hiç prb yaşamadım. Ben modem ile ayn odadayım, arada sadece 5 mt var ondan problem yaşamıyorum. Senin ki kesinlikle mesafeden kaynaklanıyor. Bence ya daha güçlü bir wirless adaptörü al yada kuzen de wireless kullansın, modemi ikinizin arasında bir yere koyun düzelir gibi.

ps: Duvarlar çekim gücünü bayağı düşürüyor.
Sosyal ağlarda paylaş

iş yerinde laptop tan arada raid lere falan giriyorum wireless ile
evdeki desktop un bağlantı kalitesinin yanından bile geçmiyor
ama kopma vs yok
genelde gereğinden fazla ms oluyor o kadar

yanımda bir arkadaş facebook trollesin , direk ms kırmızı oluyor o derece

bence kuzenin ya dl ye falan bırakıyor makineyi yada o da deli gibi sömürdüğü için sen daha uzakta olduğundan kopuyorsun
Sosyal ağlarda paylaş

wirelessla wow oynanir
ben senelerdir kendi evimde nargilecide kiz arkimda wirelessla oynuyorum
sifir sorun war

eger baglantin zayifsa onerim sudur

http://urun.gittigidiyor.com/Airties-7-dBi-Wireless-Anten-SOK_W0QQidZZ13123659#aciklama

20 milyon felan max bu urun
15 e felanda war
1 kare ceken 30 metre mesafeli 2 bilgisayari 4 kareye cikti
enfes bi alet
eger dersen usb stickle baglaniyorum o zmana modemede takabilirsinde benim ilk trcihim olmaz
ne kadar cok alandan wireless gorunuyosa o kadar isan girmeye calisir
Sosyal ağlarda paylaş

wireless'ın cok kisi tarafından gorunmesi bir sakınca yaratıyor mu? yani wireless sifresi olduktan sonra...

bu anten güzel ama öncelikle başka bir teknik problemin olmadığından emin olmak lazım. o yüzden pc yi üst kattaki kuzenin modeminin yanına kurup deniycem. eğer sorun devam ediyosa anten de çözüm olmayacaktır.

yanyana koyunca sorun ortadan kalkarsa bu anten gibi ya da access point benzeri bir şey kullanarak hallolur sanırım.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...