Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Sözün bittiği yer

Kinkaudonau

Öne çıkan mesajlar

esh, sen yapma bari.. adam 4-5 saatlik oyun yapiyor ve diyor ki, "ben boyle bir oyun yaptim, isteyen parasi neyse verir, oynar". sen de kendi subjektif kriterinle "bu oyun haketmez bu kadar parayi" diyip korsani dogru buluyorsun, he mi?

ayrica,

ortalama bir muzik cdsi... 15 ytl
korsana ongorulen ceza... 3 ay hapis
fikri eser ureten adamlari amme hizmeti guduyormus gibi gormek ve "bakin beles diye bana ulastiniz, mutlu olun vefasizlar" diyerek azarlamak... priceless
Sosyal ağlarda paylaş

.mkv yi videodan saydigina $upheliyim, ayrica torrenti takip etmesi imkansiz. rapidshare in ip sini de takip edemeyecegine gore, geriye tek secenek kaliyor o da no-name mp3 sitelerine giri$ ciki$ yapan ip leri kontrol etmek.

ya mum, hakli degilim tabii ki oyun konusunda, hatta oyunlari alacak param da war yani. Ama bazi oyunlari alip bazilarini almiyorum, ne bileyim, ya piyasada bulunmuyor, ya da bulunursa da 100 lira evlat acisi olabiliyor. en vicdanim sizlamasin diye cogunu 30-40 liraya inince aliyorum. =)
Sosyal ağlarda paylaş

Vay anasini be, bi film yaparken adamlar milyon dolar harciyo, yuzlerce insan calisiyo, 10 saniyelik bir sahnenin cekimi 1-2 saate kadar uzayabiliyo ve siz buna para vermenin enayilik oldugunu soyleyebiliyosunuz? sizdeki insanliktan nasibini al(a)mamis olmaktir. para vermek istemiyorum diyenlere bir lafim yok, bende deli gibi oyun oynuyorum, alabildigim kadarini orjinal aliyorum sonucta adam vermek istemedikten sonra engelleyemiyorsun ama para veren insanlara enayi demek insanlik otesi birsey gercekten.
Sosyal ağlarda paylaş

@Disappear

Yapılan bir sinema filminde esas beklenen kazanç gişe getirisidir. İlgimi çeken filimlere muhakkka sinemada gider, sinema zevkiyle izlerim. Verdiğim paraya da hiç acımam. Ama o film vizyondan kalkıp dijital ortama girdiğinde kazanılana extra gelir olarak bakıyorum.

Oyunlarda durum birazdaha faklı. Oyun güzelse ve singel playerın yanında multi player özelliği de varsa orjinal alınmasının bir manası olur. Ama yok oyunun multiplayerı yok, 4-5 saatte bitiyor ve berbatsa(örn: Red Alert 3 az daha gaza gelip orjinal alacaktım) okadar paraya yazık. Kusura bakmayın bu parayı böyle oyunlara ve filmlere sırf orjinale ve kolleksiyon sevdası yüzünden veren de benim gözümde enayidir.
Sosyal ağlarda paylaş

Rock said:
Ama yok oyunun multiplayerı yok, 4-5 saatte bitiyor ve berbatsa(örn: Red Alert 3 az daha gaza gelip orjinal alacaktım) okadar paraya yazık.

Madem oyunu berbat buluyorsun ve o kadar paraya yazık olduğunu düşünüyorsun, çözümü çok basit: Oyunu almazsın ve oynamazsın.

Oyunun yada filmin kötü olması yada satıldığı parayı hak etmemesi korsanlığı savunmak için bahane olarak kullanılamaz kısaca. Elektronik mağzasına gidip "Ya bu marka televizyonlar çok kalitesiz. xx lirayı hiç haketmiyor. Ben en iyisi çalayım bunu da parama yazık olmasın." demiyorsun herhalde?
Sosyal ağlarda paylaş

Kimin parasını harcadığınıza da bağlı. Benim kendi gelirim yok, ailemin parasınıda 3 günde bitecek bir oyun için çarçur edemem. En nihayetinde oyun yani. Ha nedir wow oynuyorum, totale vurduğumda çok karlı. Dışarı çıkmıyorum vs bir sürü masraftan kısıyor otomatik olarak :P
Sosyal ağlarda paylaş

@Mirage

Birşey savunmuyorum. Sadece mevcut durumu ve korsan ürün almanın mantığını söylüyorum. f/p'si yüksek olan ürünler orjinal satabilir, düşük olan ürünlerse(kötü veya kısa süren oyunlar, film ve müzik cdleri) korsan olarak satılmaya devam edecek. Bunu da insanların evlerini ve bilgisayarlarını tek tek aramadığın sürece sonu gelmeyecek.
Sosyal ağlarda paylaş

Rock said:
@Mirage

Birşey savunmuyorum. Sadece mevcut durumu ve korsan ürün almanın mantığını söylüyorum. f/p'si yüksek olan ürünler orjinal satabilir, düşük olan ürünlerse(kötü veya kısa süren oyunlar, film ve müzik cdleri) korsan olarak satılmaya devam edecek. Bunu da insanların evlerini ve bilgisayarlarını tek tek aramadığın sürece sonu gelmeyecek.

f/p si yüksek olan orjinal morjinal satılmıyo işte, kendini kandırma. ben burda zır zır konuşuyorum ama benimde günde 5 gb tan fazla downloadım oluyo, bunu engellemek içinde yasal bazı şeyler yapılması gerekiyo.

en azından mp3 indirceğimde demeliyimki gidiyim legal bi siteden 3-5 liraya indireyim.
Sosyal ağlarda paylaş

elesso said:
Rock said:
@Mirage

f/p si yüksek olan orjinal morjinal satılmıyo işte, kendini kandırma. ben burda zır zır konuşuyorum ama benimde günde 5 gb tan fazla downloadım oluyo, bunu engellemek içinde yasal bazı şeyler yapılması gerekiyo.

en azından mp3 indirceğimde demeliyimki gidiyim legal bi siteden 3-5 liraya indireyim.

Fazla satmıyor mu? WoW'un kaç milyon oyuncusu var? Üstelik her ayda para veriliyor. Sakın free serverlardan bahsetme, oradan dönüp orjinale başlayan bir sürü arkadaşım var. Hadi MMO yu geçtim. Call of Duty, Diablo ve benzeri efsane diye bileceğimiz oyunlar yine orjinal satılabiliyor. Aral'ın yeni yaptığı kampanyada sattığı düzgün oyunlar iyi satılıyor gördüğüm kadarıyla. Satılmıyor diye birşey yok.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...