Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

HD ekran kartı ve WOW

Xoo

Öne çıkan mesajlar

konuyu açan arkadaşa yanıt : oynadığın çözünürlük 1680*1050 gibi bir rakamdan yüksek olmadığı sürece efsana 8800gt al bak keyfine. üstü çözünürlüklü monitörün/lcd tv var ise zaten paran var demektir ağlamadan gidip 4870 ve türevi nvidiaları alabilirsin :)

uzunca yazılan bi posta cevap:

eğer wow oynuyorsanız yukarıdaki dediklerim (ekran kartı önerisi) + elinizdeki monitör/lcdtv ne olursa olsun (recommended) yazan çözünürlük/hz ne ise windows ve oyun çözünürlüğü ne ise onu aynılaştırıyoruz gerisini çok fazla kurcalamaya gerek kalmıyor. 1:1 dediğiniz mevzu pixel mapping oluyor ve lcd teknolojisinin olmazsa olmazıdır.

eknot: 32" tv si olan biri olarak 1.5 mt ve 60 cm uzaklıktanda denedim 5 saatlik raid sonunda gg oluyorsunuz.. en temizi en kralı 22" lcd :)
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 ay sonra ...
Arkadaşlar bu wotkl ile sistem gereksinimleri biraz arttımı ? Tbc ile yani outlandse geçdiğim zaman fps değerleri düşüyordu malum haritalar büyük gibi etkiler olabilir , şimdi wotkldada aynı sorun var mı ? Yani fsp de düşmeler veya buna benzer durumlar.
Sosyal ağlarda paylaş

Xoo said:
HD ekran kartı ile oynayan var mı? varsa ne kadar fark ettiriyor? almaya değer mi? açıldımı bilmiyorum ama kafama çok takılıyor kayda değer bir değişiklik sağlayacaksa almayı düşünüyorum

ATI HD 4870 X2 Ekran Kartim var 1920*1200 Wide oynuyorum cidden cok fark ediyor maddiyata takilmiyorsan hic dusunme al derim
Sosyal ağlarda paylaş

"hd ekran kartıyla oynamak" dıye teknik bir anlatım yok. bole bi rkavramda yok olayda yok o yuzdne insanlar cevap vermemiş.

ayrıca 41 inch ekranda oyun oynanmaz, 23 inchde 24 inchde bile zor oynanıyor.

ha ekranı televizyn gibi 3 metre uzağa koyuyosan bilemem
Sosyal ağlarda paylaş

Xoo said:
bu arada hiçmi HD ekran kartıyla oynayan yok???

"HD ekran kartı" diye bir şey yok, ATI'nin ekran kartları HDxxxx diye yazılır o kadar, ATI'ninkiler HD de GeForce'lar dandik gibi bir şey senin hayal ürünün sadece. Beklediğin cevabı alamaman bu yüzden olsa gerek.

Soruyu bu bağlamda sormuş olsan yine hiçbir şey ifade etmiyor, çünkü HD deyip bitmiyor olay, HD2100 alırsın WoW zor açılır, HD4870 alırsın güle oynaya çalıştırır mesela, bin tane model var.
Sosyal ağlarda paylaş

Cuce said:
"hd ekran kartıyla oynamak" dıye teknik bir anlatım yok. bole bi rkavramda yok olayda yok o yuzdne insanlar cevap vermemiş.

ayrıca 41 inch ekranda oyun oynanmaz, 23 inchde 24 inchde bile zor oynanıyor.

ha ekranı televizyn gibi 3 metre uzağa koyuyosan bilemem

Uzaga koymak da hic bir halta yaramiyor cunku yazilari takip edemiyorsun bu sefer.

Konsol yoksa Hem TV izlerim hem oyun oynarim kismi oldukca yalan.
Sosyal ağlarda paylaş

e kolsol gibi interfaceleri dana ibi yaparsın, butun iconları 200x200px yaparsın oynarsında, o zamanda bir esprisi kalmıyor yine,

ati kartlardaki hd ibaresinin acılımı high dedfiniton değil sanırım evet, özelliklerinde gorduğun high definitionla ilgili acıklamalarda high definition video rippingle ilgili.

bide HD dediğimiz olay 1080p den farklı bişey değildi, zaten oda 4:3 lük ekranda 1440x1080, 16:9 ekranda 1920x1080 gibi komik bir cözünürlüğe denk geliyor. koimik derken düşük değil elbette, ama abartılacak kadar yuksekde değil

HD HD diye gözünüzde büyütmeyin yani. wow size o hd videolardan blueraylerden cok cok daha iyi cözünürlük sunabiliyor zaten. butun oyunlar sunuyor daha doğrusu
Sosyal ağlarda paylaş

vimpir said:
Xoo said:
HD ekran kartı ile oynayan var mı? varsa ne kadar fark ettiriyor? almaya değer mi? açıldımı bilmiyorum ama kafama çok takılıyor kayda değer bir değişiklik sağlayacaksa almayı düşünüyorum

ATI HD 4870 X2 Ekran Kartim var 1920*1200 Wide oynuyorum cidden cok fark ediyor maddiyata takilmiyorsan hic dusunme al derim

be maşşallah... 1280x800 ekrana ui yerleştirmeye çalışıyorum bende... notebook'umdan soğuttunuz lan beni..
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...