Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

cizimler (tablet)

cakeonroof

Öne çıkan mesajlar

Tablet ile çizim konusunda pek bilgi sahibi değilim. Bana baslangıc için iyi ve uzun vadede kendimi geliştirebileceğim bir cihaz önerirmisiniz?

Yapacagım çizimler daha çok sea transport ile ilgili çizimler olacak.(tekne ve yat çizimleri gibi)

ideal tablet boyutu ne kadardır bu iş için.

Birde nerden alınır bu meret? Vatanda vardı galiba wacom ama göremedim şimdi sitesinde.
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
  • 3 hafta sonra ...
  • 2 hafta sonra ...
Şu ortadaki çatısında helikopter pisti olan bina resmin bütünlüğünü bayağı bozmuş sanki önünden akan trafikle birlikte.

Sci-fi kaotik gökdelenlere bakarken o bina ve trafik de resme dahil olunca kendimi bir anda Adana'da (hayatımda da bir kez gittim, ne alakaysa) gibi hissettim.
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
  • 2 hafta sonra ...
Ya ben sirf is olsun diye laf ediyormus gibi olsun istemiyorum,

Renk kullanimin ve techizat ile ortaya cikardigin seyler gayet guzel. Ama bu konuya gelip yeni birsey icin ne zaman baksam hep ayni hata, hep anatomi, kolu kucuk kafasi buyuk, kafasi kucuk ayagi buyuk cizimler goruyorum.

2008'den bu yana kac kere soylenmis bilmiyorum ama su son yaptigin resimde problem gayet ortada.

Resim guzel iyi hobi ama duzgun yapmak gerek. Eger bu sorunu halledersen cok guzel cizimler cikartacagina suphem yok.
Sosyal ağlarda paylaş

Ya daha oncede soyledim muhtemelen, ben anatomi konusunda ayni fikirde degilim.Yani eet hatalar var, fakat sizin onemsediginiz kadar onemsemiyorum bunlari.Anatomi onemsizdir kesinlikle demiyorum, bilmiyorum anlatabiliyor muyum derdimi.Yukaridaki ortalama 2 - 3 saatlik bir sketch, 20 dk daha zaman ayirip abukluk oldugunu soylediginiz kolu fixlemek o konseptte hicbirseyi degistirmeyecek.Gorup yerinde mudahele edersem ediyorum,sonradan gorursem ya da gormemi saglarsa birisi o işe donup degistirmiyorum oyle kaliyor.
Sosyal ağlarda paylaş

romantically apocalyptic icin tasarladigim bir karakter bu. belki ileride hikayeye dahil olabilir. hatta belki bir kac official episode cizebilirim comic icin. espiri anlayisi guzel bir web comic romac. surdan okuyabilirsiniz http://romanticallyapocalyptic.com/1

alttaki işlerde benim yazip cizmeye calistigim cok kisa bi medieval fantasy denemesinden;

Sosyal ağlarda paylaş

anatomi bozukluğu sonucun kalitesini, haliyle vuruculuğu ınandırıcılığı ayağının yere basısını abartısını kabul görüşünü herseyi zayıflatıyo.

bunun ötesinde anatomideki bozukluklardan dolayaı yararlanamadığın pozun durusun verdığı vurgu katıcağı kuvvettende marum kalıyosun.
Sosyal ağlarda paylaş

Seviye seviye bakiyorum duruma biraz. Zaten anatomim zayif oldugu icin ne perspektifte ne de pozlarda cilgin atamiyorum seninde dedigin gibi. Ote yandan yine yukarida bahsi gecen işi ele aldigimda kolundaki abuklugu da sallamiyorum. Zaten fazla statik, kolu fixleyerek kurtarilacak bir durum yok. Cok fazla anatomi calistigim soylenemez.Calismadan gelisecek birsey de degil. Toplasan zaten son 1-2 senedir ortalamanin ustunde cizebilmeye basladim kendime gore. İleride daha da ustune gider kurtaririm diye dusunuyorum, zira kendim de fazla statiklikten sıkılmaya basladim.Farkinda olunmayacak bir durum yok da, yinede abartılı anatomi cok patide.
Sosyal ağlarda paylaş

cakeonroof said:

Ya daha oncede soyledim muhtemelen, ben anatomi konusunda ayni fikirde degilim.Yani eet hatalar var, fakat sizin onemsediginiz kadar onemsemiyorum bunlari.Anatomi onemsizdir kesinlikle demiyorum, bilmiyorum anlatabiliyor muyum derdimi.Yukaridaki ortalama 2 - 3 saatlik bir sketch, 20 dk daha zaman ayirip abukluk oldugunu soylediginiz kolu fixlemek o konseptte hicbirseyi degistirmeyecek.Gorup yerinde mudahele edersem ediyorum,sonradan gorursem ya da gormemi saglarsa birisi o işe donup degistirmiyorum oyle kaliyor.

cizim veya resim yapan insanarin "bu 20dk da yapildi" vs. demesini anlayamiyorum. Bob Ross 30dk da sahaserler yaratiyordu, maksat sureden konusmaksa ornek verilir.

Benim ogrendigim, gordugum ve bildigim resmin bitirilmesidir. Bu noktada kagidin bos kalan bolumleri gibi geyiklerden bahsetmiyorum, konsept denmis, kosneptin tamamlanmasi olarak algilanabilir.

Anatomi konusuna gelirsek, daha once de yazdigim gibi, kotu duruyor. Konsept olarak adlandirdigin, benim renk kullanimi olarak tabir ettigim kisim hos gozukuyor. Ancak o kol oyle olunca begenemiyorum malesef.

Anatominin onemi veya onemsizliginden ziyade, senin bu ise olan hakimiyetinin sinandigi bir noktadan bahsediyoruz. Zira deformasyon teknigi kullandigini soyleyen ne ressamlar, sanatcilar(!) var bu ulkede, Istanbul Modernlerde sergileniyor isleri. Once dogrusunu yapmak ve yapabilmek gerek. Bunu becerdigi zaman kisi, tuval veya her nereye cizip boyuyorsa, istedigi seyi istedigi gibi cizme hakkini kazanir. O zaman kimse de atip tutmaz.

yazdiktan sorna okudum pardon, ama Cuce ozetlemis zaten benim fikirlerim daha once;

Cuce said:

anatomi bozukluğu sonucun kalitesini, haliyle vuruculuğu ınandırıcılığı ayağının yere basısını abartısını kabul görüşünü herseyi zayıflatıyo.

bunun ötesinde anatomideki bozukluklardan dolayaı yararlanamadığın pozun durusun verdığı vurgu katıcağı kuvvettende marum kalıyosun.

____

cakeonroof said:

yinede abartılı anatomi cok patide.

buna da deginmek istiyorum, lutfen soylemek istedigimi kaba "anatomi calis" yorumlari gibi algilama, zira begenmiyor olsam yorum yapmaya gerek dahi duymam.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...