Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

temel tasarım ödevi ile ilgili.

Black-ice

Öne çıkan mesajlar

geçen haftaki projeleri son güne bıraktıgımızdan derse giremedik bir çok kişi olarak kimse de bişey bilmiyor. napıcaz bilmiyoruz. sizden yardım istiyorum.
şimdi şöyle bir ödev verdiler, baya oluo teslimi yarın işte.

2 sayfa var ortadan 2ye bölünmüş.
birinde solda üçgen, kare, dairelerden bi kompozisyon, sağ bölümde simetriği. (hadi bu kolay)

diğer kağıtta solda yine aynı tarz kompozisyon, sağda bunun asimetriği olacak ama balanslı olacakmış(??)

hiçbişey bilmiyoruz. bu dersi almış olan ya da konuyu bilen internet üzerinden 1-2 örnek gösterebilirse ya da ufak bi açıklama yaparsa çok sevinicem.
googlda aradım bişeyler çıktı ama doğru mu yanlış mı çözemedim.

teşekkür ederim.
Sosyal ağlarda paylaş

Asimetrik Balans said:
Asimetrik balans, kompozisyon içindeki öğeler birbirleriyle merkezi eksen etrafında konumlanmadan, serbest konuma sahip olduklarında gerçekleşen durumdur. Asimetrik konumlandırmada birbirine benzer veya farklı formlara sahip elementler kompozisyon geneline dağınık bir şekilde yayılarak dinamizm oluştururlar. Genelde asimetrik olarak konumlanan öğelerde dominant bir elemet vardır ve bu elementin klonları veya benzerleri kompozisyon geneline dengeli bir şekilde yayılırlar.

sonra da demişler ki
said:

bu grafikte “+” sembolünün çalışmada kullanılış biçimi asimetrik balans, Dairesel objelerin farklı boyutlarda birarada kullanılması orantı, ve bu dairelerin içersinde yer alan doku ise radyal simetriye örnektir.

bunu bulabildim.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...