Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Sinema temalı bir cafe-bar açıyoruz

Cooldragon

Öne çıkan mesajlar

güzel fikir bende kız arkadaşımla gezicek orjinal yer arıyordum.Fikirlere gelince bence poster biblo falan olmasın dekorasyonda daha sade ama dinlendirici şeyler koy.Souçta çoğu insan orayı cafe olarak kullanıcak, bütün temayı sinema yapma, sadece tatlardan biri olsun.Ortam için hafif saksafonu az bir caz müziği gidebilir
Sosyal ağlarda paylaş

Böyle 15-20 kişilik bir alanınız var projeksiyonla film izletme olayından vazgeçin,

zaten telif hakları yasasından dolayı modern filmleri oynatamazsınız,hatırladığım kadarıyla telif hakkı 50 yılda düştüğü için,50 yıl öncesinden kalan filmleri oynatabilirsiniz fakat gerek yok boşuna alan kaplamaya,

bunun yerine uygun açılara koyacağın o projeksiyon ile tavana veya belirli bir duvara kendinizin kurguladığı konu çalışmaları yansıtabilirsiniz,

işte ne bileyim müziğe uyumlu görüntüler olur,şuan elimde örnek yok ama finallerden sonra istanbul'a döndüğümde hala istiyor olursan örnek bizim yaptığımız birşeyi gönderebilirim sana,yani anlatmak gerekirse işte mesela bizimki silah konulu bir çalışmaydı ve çoğu kült filmden toplanmış silahlı sahnelerin Blur'un bir müziği eşliğinde,müziğe göre kurgulanmış haliydi.

Böyle güzel olur yani :) Ha dersen illahi ki film izletecem telif hakları yüzünden çok büyük para cezaları yiyebilirsin kafana göre oynatırsan.Ha şu da var,takan var mı bu telif hakkını ? yok,bizim üniversitenin en büyük kafetaryasında sürekli diziler,filmler vs. LCD ekranlarda oynatılıyor ve kimse birşey demiyor :) Ama sen yine de yapma sana patlarsa kötü olur.

Daha yazardım ama vakit yok,yine damlarım bir ara konuya
Sosyal ağlarda paylaş

okumadım 4 sayfayı, belki önerilmiştir ama sinemayla ilgili (tematik bile olabilir) pop-quizler düzenleyip eğlenceyi artırabilirsiniz. yetkili tarafından sorular sorulur, gruplar cevaplarını kağıtlara yazar, kağıdı kaldırarak hep birlikte cevap verilir, puan alınır, o grup birer bira kazanır filan gibi...

hayırlı olsun.
Sosyal ağlarda paylaş

Girişe yada bir köşeye bundan koyun :D
http://www.jedbang.com/urunler.asp?detay_urun_id=590&ana_grp_id=17&alt_grp_id=32

Posterlerin yanında dah önce söylendiği gibi figürler ve filmlerden proplar hoş durur bence. İlla yüzüklerin efendisi yada Star Wars olacak değil. Ne o'nun güneş gözlüğü olur, Bride'ın katanası olur veya Donnie Darko dan Frank The Bunny :D
Sonuçta filmlerden önemli sahnelerin ve karakterlerin dolu figürü var. Posterlerin önüne bu figürlerden konulsa hoş olur bence.
Sosyal ağlarda paylaş

figürleri yürütürler :P

çok da abartmayın daha önce yazdıkları gibi millet soğuyabilir.

başka bi cafe de oturup sizin kafeyi anlatırlar felan :P

fantastik menü olayını tavsiye etmem. frp cafelerden (hepsi kapandı gitti hey gidi hey) biliyorum, ilk seferden sonra çalışanları da müşterileri de sıkabiliyor. hele bi de içinde ne olduğunu menüde yazmayınca. :P
Sosyal ağlarda paylaş

Arkadaşlar çok doğru söylemiş,insanları boğmayın. İlk, hedef kitle seçilmeli içki de olduğuna göre zengin bir menünüz ve iyi yemekleriniz olmalı (kırıntıya yakın),ışıklandırma loş olmalı ve hiç bir yerde avize yada sarkan bir ışıklandırma aracı olmamalı bu gizli gömülü ışık diyorlar sanırım,koltuklar deri ağırlıklı olabilir yada ahşap rahat koltuklardan oluşabilir,yerler mat siyah yada beyaz olabilir böle parlak, ana koridorda kırmızı halı düşünülebilir,bar önünde gece mavi ışıklar falan güzel durucaktır.Bar da işin içinde olduğu için çok iyi bir havalandırma da şart olucaktır.

Bundan sonra sinema teması olarak belirli bir gece belirli bir filme adanabilir,örneğin senede yada 3 ayda bir gece star wars gecesi olsun garsonlar ışın kılıçları taşısın,storm trooper gibi giyinsin, menüde o filme yönelik yiyecekler olsun ama sadece o geceye özel,bunun dışında yine belirli günler bazı filmler gösterilebilir ,duvarlarda sinema afişleri muntazam ve çerçeveli olsun. İlk aklıma gelenler bunlar ilk başta çok kaliteli bir mekan olsun sonra da iyi bir sinema teması olsun.

Birde mesela böle ufak bir yerde sinema yada filmlerle alakalı bişeyler satın anahtarlık, tshirt,kostüm vs..
Sosyal ağlarda paylaş

fenris said:
figürleri yürütürler :P

çok da abartmayın daha önce yazdıkları gibi millet soğuyabilir.

başka bi cafe de oturup sizin kafeyi anlatırlar felan :P

fantastik menü olayını tavsiye etmem. frp cafelerden (hepsi kapandı gitti hey gidi hey) biliyorum, ilk seferden sonra çalışanları da müşterileri de sıkabiliyor. hele bi de içinde ne olduğunu menüde yazmayınca. :P

+1
Sosyal ağlarda paylaş

Perdede gösterilecek görseller için hazırlıklara başlıyorum. Bana tavsiye edeceğiniz yüksek çözürlükte fragman indirebileceğim siteler var mı? Emule ve torrent kullnamayı tercih ederim.

Ayrıca kendim bir şeyler hazırlamak istiyorum. Mesela Erkan Can için bir görsel hazırlayacağım. İçinde Erkan Canın resimleri, filmlerinden alınmış görüntüleri, görselin kendiği müziği olacak içine Erkan Can'ın en vurucu replikleri olacak. Bu konuda pek bilgili değilim. Tavsiye edeceğiniz programlar yazarsanız sevinirim. Ayrıca benzer çalışmaları olanlar varsa benimle paylaşabilirler.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...