Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Hunter hybrid talent

Adrassil

Öne çıkan mesajlar

Aluriel said:
50-21-0 şu an için en yüksek dps talenti. özellikle kısa süren bosslarda 5-5.5k dps görmek mümkün. patchten sonra readiness değişicek o zaman şu anki gücünü kaybedicek ama.

Serpent's Swiftness ten sonrası için Bm talentinde hepsi Pete buff veren özelikler hunterının DPS ini çok yükselteceğini sanmıyorum .Ranged Weapon Specialization,Combat Experience ve Trueshot Aura Baya bir DPS farkı yaratır gibi geliyor bana
Sosyal ağlarda paylaş

BM nin amacı zaten peti bufflamak, petin dps'inin artması senin de dps'inin artması demek.

Ben senin yaptığın talentin amacını gerçekten anlamadım, pet based dps yapmak istemiyorsan full MM oynaman daha mantıklı.

MM'de almadığın talentlerden çok dps kaybı yaşarsın. Almadığın talentler zaten su anda Marksman talentini Marksman yapan talentler :)

Ayrıca The Beast Within'siz, aman diim.

Adrassil said:
Serpent's Swiftness ten sonrası için Bm talentinde hepsi Pete buff veren özelikler hunterının DPS ini çok yükselteceğini sanmıyorum .Ranged Weapon Specialization,Combat Experience ve Trueshot Aura Baya bir DPS farkı yaratır gibi geliyor bana
Sosyal ağlarda paylaş

BM nin neden dps yapabildigini kavriyamamissin sen :p

hunter in kendi kisisel dps i rezalet
pet overpowered

5 kisilikte 10 kisilitke cok farketmiyor ama 25 de hunterlarin cosma sebebi pete gelen raidwide bufflar

soyle analtiyim

simdi pete %10 ekstra damage evren talent i aliyorsun
sonra bir %10 daha
sonra %3 daha
BW acica dahada abriyor bu rakam ki BW sirasinda aspect of beast aciyoruz

bufflar ise daha degisik

pala sana 305 lik BOM atiyor
petede atiyor
pet sana kendi BOM undan gelen AP dende faydalaniyor
aspect of the beast actin diyelim hem aspectin bonusu aliyor hemde senin artan AP den yuzde aliyor

isin icine diger raid bufflar, windfury, heroism, hornn filan bide crit bufflari girince bu flat %bilmekac artis talenlari ile pet abardikca abariyor ki cobra strikes da aldiysan crit manyagi oluyor pet

BM nin tum esprisi bu su anda
o yuzden hybrid build le ne MM nin yaptigi dps i yaparsin nede BM nin yaptigi

50/21 ise GG olucak patchle beraber
Sosyal ağlarda paylaş

Adrassil said:
Aluriel said:
50-21-0 şu an için en yüksek dps talenti. özellikle kısa süren bosslarda 5-5.5k dps görmek mümkün. patchten sonra readiness değişicek o zaman şu anki gücünü kaybedicek ama.

40-31-0 ile patchwerkte kaç dps yapabiliyorsun merak ettim. 50-21-0 ile özellikle kısa bosslarda 5k+ cok rahat.

benim verdiğim şu an için kabul görmüş standart max dps buildlerinden birisi. 1-2 optimizasyok yapılabilir tabiki, ama mantık aynı. spreadhsheet belli, istedğin build/spec/raid setup ile deneyebilirsin, 40-31 in 50-21 i geçmesine imkan yok. ayrıca eğer 31 puanı TSA için veriyorsan gerek yok, zaten DK veriyor aynı buffı bütün raide. yok eğer amacın steadyshotı gcd ye indirmekse kabul bunu başarıyorsun ama bu seferde hem deep BM nin ekstra pet dpsi gidiyor hemde deep MM de alabieceğin ekstra dps gidiyor. çok saçma bence.

inanmıyorsan kendin test edebilirsin spreadsheetler de istedğin build, gear, raid setup ile. bi excel kurmaya bakıyor bi de 1-2 dakika zaman ayırıp spreadsheetin nasıl çalıştığını kavramya.

@viktor patchten sonra readiness hiçbişeye yaramıycak açıkçası. 55-16-0 yada 51-16-4 tarzı buildler iş yapacak gibi.
Sosyal ağlarda paylaş

Ya Benimki sadece Fantazi ,acaba olurmu dedim ve sizlerden aldığım bilgiler ışığında olmayacağını gördüm :D yani blizardın şu olayında çok bunaldım "bununla oynayacaksın" talentlerinden öğk geldi. Max DPS için illa BM şart.Bide eliniz deymişken konuya ,DPS Rotasyonu ve Macrosu konusunda bilgi verseniz :D
Sosyal ağlarda paylaş

BM için rotasyon yok şu an. steady spam, serpent sting sürekli bossun üzerinde olucak. bi de cooldownları iyi kullanıcaksın.

kullandığım bi kaç macroyu yazayım

said:

#showtooltip Steady Shot
/script UIErrorsframe:UnregisterEvent("UI_ERROR_MESSAGE");
/cast Kill Shot
/script UIErrorsframe:RegisterEvent("UI_ERROR_MESSAGE");
/cast !Auto Shot
/cast Steady Shot

hedef %20 nin altındaysa kill shot atar, yok steady shot. çalışmazsa yada hata mesajı alırsan interface optionstan lua errorlarını gösterme seçeneğinin işaretli olup olmadığını kontrol et. olmaması gerkiyor. aslında böyle bi makroya gerek yok ama killshot için büyük kolaylık sağlıyor.

said:

#showtooltip Bestial Wrath
/cast Kill Command
/use 13
/cast Bestial Wrath

KC, trinket, BW tek tuşta. üst slot için /use 13, alt slot için /use 14. bu sırayla yer alırsa macroda gcd sorunu olmuyor.

bi kaç macro daha var ama onları vermeye gerk yok çok spesifik durumlar için kullanıyorum zaten. bunlar dışında ihtiyacın olan bisey varsa yardımcı olurum.

yazmışken hit capten de bahsedeyim. 262 hitrating yada %8 chance to hit cape ulaşmak için yeterli. senin hit ratingin petede geçiyor ama tam yüzdeler şeklinde aktarılıyor. yani %7 hitinde olsa %7.99 hitin de olsa petin hit şansı %7 oluyor.

bide 25 men raidlerde şunu deneyin eğer denemediyseniz. boss combata başlarken AotB açıyorum, ilk 35-40 saniye bunu kullanıyorum, daha sonra AotDh a geçiyorum. ilk bakışta saçma gelebilir ama deneyince görürsünüz sebebini. readiness sayesinde ilk 40 saniye BW aktif olacağı için pet bizden daha fazla dmg veriyor olucak. daha büyük buffı onun alması gayet mantıklı. target dummyde denerseniz farkı göremezsiniz ama raid bufflarıyla patchwerkte 300-400dps e kadar artş gördüm bunun sayesinde. pet olarak scorpid kullanıyorum bu arada. cotw destekli 5 stack poison 4k+ tickliyor :> cotw diğer hunterdan geliyor tabiki benden değil.

pet sıralaması yapacak olursam scorpid > cat > devilsaur diye gidiyor. devilsaur hit box inanılmaz büyük + 51 puan talent istiyor, readiness alınamıyor.

tabiki bu dediklerim 3.08 e kadar geçerli. daha sonra 50-21-0 tarih olucak. 55-16-0 yada 51-16-4 tarzı bişeyler düşünüyorum 3.08 için. hafta sonu ptrda bir kaç deneme yapmayı planlıyorum zaman olursa.
Sosyal ağlarda paylaş

@Aluriel

Birşey merak ediyorum. Niye wolf kullanmıyorsunuz? Tüm raide 160 AP (formülü 2xpet level) baya ciddi bir katkı bence. Üstelik herşeylede stack oluyor.

Ben hep bu petin WoTLK'ta, her PvE hunterın (deep BM dışında ) favorisi olacağını düşünüyordum ama kimse nedense kullanmıyor. Mantıklı bir açıklaması varmı, ben neyi gözden kaçırıyorum?

Edit: Stacklanma olayını beta bitince kaldırmışlar.
Sosyal ağlarda paylaş

• 3 hafta sonra ...
said:
#showtooltip Steady Shot
/script UIErrorsFrame:UnregisterEvent("UI_ERROR_MESSAGE");
/cast Kill Command
/castrandom Kill Shot, arcane shot
/cast !Auto Shot
/cast Steady Shot

Araya Arcane shot sokuşturdum inşallah Rotasyonu bozmaz.Yeni 80 olduğum için Hiti toparlayana kadar Focused Aim e 2 puan verdim talentlerde ama Focused aimin Petin hitine etki ettiğini pek sanmıyorum
Sosyal ağlarda paylaş

araya arcane shot koymanın mantığını anlayamadım ben açıkçası. glyph ile steady shot arcaneden daha fazla vuruyor ve arcane shot daha çok mana harcıyor. bi kazancın yok yani araya arcane sıkıştırmakla. ancak tekli thrashlerde falan, yani serpent kullanmadığın yerlerde, işine yarayabilir. bosslarda dps kaybı bence.
Sosyal ağlarda paylaş

Aluriel said:
araya arcane shot koymanın mantığını anlayamadım ben açıkçası. glyph ile steady shot arcaneden daha fazla vuruyor ve arcane shot daha çok mana harcıyor. bi kazancın yok yani araya arcane sıkıştırmakla. ancak tekli thrashlerde falan, yani serpent kullanmadığın yerlerde, işine yarayabilir. bosslarda dps kaybı bence.

Denedim ve Dps kaybı görmedim dummylerde test ettim.Şu bahsettiğin glyph Steady e % 10 veren sanırım targetin üstünde sting olduğunda %10 daha fazla vuracağız steadyle raid esnasında 15 sn de bir serpent sting atmak lazım geliyor. Bu rotasyonu bozmamı peki ? GCD ile 1 sn kayıp ,verdiği damage talent le %30 daha fazla yapsak bile 2400 gibi bi rakkam 15 sn de. 15 sn de 7 bilemedin 8 Steady bırak onlarda %10 fazla vurmasın.Dün akşam raid te toplam 2 M.Steady atmışım % 10 fazlası crit filan yapsın 300k , 100k da serpent tan gelsin 400 k ben arcane ile zaten 800k. vurmuşum bide arcaneden daha fazla serpent sting in manası
Sosyal ağlarda paylaş

Adrassil said:
said:
#showtooltip Steady Shot
/cast Kill Command
/cast !Auto Shot
/cast Steady Shot

Araya Arcane shot sokuşturdum inşallah Rotasyonu bozmaz.Yeni 80 olduğum için Hiti toparlayana kadar Focused Aim e 2 puan verdim talentlerde ama Focused aimin Petin hitine etki ettiğini pek sanmıyorum
:( ben bunlari nasik ogrenicem ya:(
Sosyal ağlarda paylaş

vimpir said:
Adrassil said:
said:
#showtooltip Steady Shot
/cast Kill Command
/cast !Auto Shot
/cast Steady Shot

Burdan öğrenmeye Çalışma sakın .Bilmediğin birşeyi burda sorduğunda aşağlanıyosun ve dalga geçiliyosun heleki birde kendi kafana göre şöle bişimi yapsam acaba deyip akıl sorduğunda bittin o zaman ,itin g.tüne sokuyolar adamı
Sosyal ağlarda paylaş

Adrassil said:
vimpir said:
Adrassil said:
said:
#showtooltip Steady Shot
/cast Kill Command
/cast !Auto Shot
/cast Steady Shot

Burdan öğrenmeye Çalışma sakın .Bilmediğin birşeyi burda sorduğunda aşağlanıyosun ve dalga geçiliyosun heleki birde kendi kafana göre şöle bişimi yapsam acaba deyip akıl sorduğunda bittin o zaman ,itin g.tüne sokuyolar adamı
hic boyle bir yaklasim gormedim illaki her ortamda sivri dilli birileri vardir ama sonucta insan kendini bildikten sonra sorun yok, sana o sekilde yaklasan birisi zavallidir aslinda
Sosyal ağlarda paylaş

Adrassil said:

Denedim ve Dps kaybı görmedim dummylerde test ettim.Şu bahsettiğin glyph Steady e % 10 veren sanırım targetin üstünde sting olduğunda %10 daha fazla vuracağız steadyle raid esnasında 15 sn de bir serpent sting atmak lazım geliyor. Bu rotasyonu bozmamı peki ? GCD ile 1 sn kayıp ,verdiği damage talent le %30 daha fazla yapsak bile 2400 gibi bi rakkam 15 sn de. 15 sn de 7 bilemedin 8 Steady bırak onlarda %10 fazla vurmasın.Dün akşam raid te toplam 2 M.Steady atmışım % 10 fazlası crit filan yapsın 300k , 100k da serpent tan gelsin 400 k ben arcane ile zaten 800k. vurmuşum bide arcaneden daha fazla serpent sting in manası

kaba bir hesapla yaklaşık olarak bir bm hunterın pet haric kendi bireysel dpsinin %40 ı steady shottan geliyor. sen bunu %10 arttırmak yerine rotasyonda arcane shot kullanırsan, toplamda dps kaybedersin. birincisi steady shot daha az vurucak, ordan dps kaybedersin. ikincisi arcane shot hiç mana efficent bir skill değil, çok daha hızlı bir şekilde manan biter, aspect of viperda daha uzun zaman harcamak zorunda kalırsın ve dolaylı yoldan dpsin düşer.

burda matematiksel hesapla anlatmaya uğraşamıycam kusura bakma ama eğer kaynak istiyorsa buyurn kendin bak. istediğin rotasyonu dene. sonuç belli nasılsa.

EJ forumlarındaki spready sheete burdan ulaşabilirsin. sadece excel gerekiyor kullanmak için.
Sosyal ağlarda paylaş

53/13/3
Ben hunterımda bunu kullanıyorum ve oldukça memnunum bu arada pvede arcane shot kullanmanın hiçbir mantığı yok gerçekten,steady shottan az vurup 3x kadar daha fazla mana harcıyan bir skill.Bazıları bmde 51.talenta vermeden en çok dps yapıldığını söylüyor(denemediğim için bilmiyorum) ama eğer bm huntersan bence egzotik bir petin olmalı.Ordan gelen 4 talent pointinde çok yardımını görüyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

@Sawer
-Animal Handler pet dpsini %5 civarı arttırıyor nerdeyse. bu toplamda senin dpsini %2-%2.5 arttırır demek.
-3/3 careful aim buffsız 400 ap veriyor bana. bufflarda daha da artıyor.
-3/3 hawk eye dps açısından hiçbir artı sağlamıyor.
-51 puanlık bm talenti ile gelen petlerden şu an için sadece devilsaur işe yarar durumda. diğerleri dps açısından yalan. malesef devilsaurun hitboxı bosstan büyük, her aoe de ölüyor, hele tbw aktif ise, hiç şansı yok.
-51 puan ile gelen ekstra 4 pet talentinin dpse faydası yine yok, sadece pet survivability artırıyor biraz, o kadar.
- son olarak şu an için max dps 50-21-0 readiness build ile mümkün, patchten sonra değişicek tabiki.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...