Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Blackberry Bold,Blackberry8320 ve Omnia ..

Valeron

Öne çıkan mesajlar

Arkadaşlar bi telefon almayı planlıyorum,Samsung D900i kullanıyorum ama ağzı yüzü kaydı biraz,birazda bu tarz smartphone olayına merak sarmış durumdayım açıkcası,bi telefon alıp diğer hattımla da d900i yi kullancam.gel gelelim sorularıma.arkadaşlar Samsung'tan çok menun kaldım doğal olarak Omnia çok ilgmi çekiyor,ama şunuda söliim hani çok iş adamı bi dünyanın insanı diilim,telefonlada yaşamıyorum ama Wi-Fi olayı çok mühim ve çok rahat olcak diye dşndüüm için Wi-Fi'si olan bi telefon almak istiyorum.Omnia dokunmatik olması beni biraz korkutuyo pek fazla kabiliyetli bi adam değilim açıkcası bu işlerde : ).Yalnız bunun yanı sıra uzn süre de kullanmak istiyorum bu telefonu.Blackberry Bold da çok hoşuma gidiyo başta Blackberry istiyodum ama omnia görünce fikrim değişti.Blackberry dede ya Bold yada 8320 almayı düşnüyorum.Ortalama bold'La samsungun fiyatı aynı 8320 daha ucuz yalnz. dediğim gibi yani çok abartı bi adam diilim ama bi smartphone'um olmasını istiyorum.Hani navigasyon falan süper işler ama bunu kullanmak için abonelik ücreti mi vermem gerekiyo operatör'e hani bu özellikleri kullanırken ekstra paralar çıkıyo mu cebimden onuda merak ediyorum. Sizin fikirlernize göre de sentezleyip çözümleme yapcam :p teşekkür ederim herkese şmdiden
Sosyal ağlarda paylaş

bu para bis (blackbery internet service) için bu olmadan blackbery eldeki bir tuğlaya dönüyor.

ikinci olarak yeni gelicek blackbery storm ile blackbery nin alakası yok.

bold doğal olarak daha gelişmiş bir makina buna karşın 8320 de surf daha kolay zaten blackberylerde genel anlamda surf ızdırap.buna karşılık mail yazışma iş için blackbery rakipsiz.

senin durumunda smarthphone olsun diyorsun omniayı tek geçerim aslında iş içinde güzel ama ofis dışında çalışırken hardkeyboard çok faydalı o yüzden dokunmatik pek tercih edilmiyor

sonuç:omnia al bütün inceleme site dergi vs blackbery dahil topunu tepeledi heryerde yılın aleti seçiliyor zaten fiyatıda şahane
Sosyal ağlarda paylaş

Valeron said:
bu bağlantı parası ne için ? navigasyon için mi ? mesela omnia'da 1 yıl ücretsizmiş bu navigasyon

Navigasyon değil, internet bağlantısı için. Arkadaşların da dediği gibi szö konusu data paketi olmadan Blackberry bir işe yaramaz.
E-posta ile bilgisayarını kontrol etmeni sağlayan programlar var. Blogger'da gerekli ayarlamaları yaparak girdi girebiliyorsun. Ping.FM diye site var. Oradan bir hesap alıp birçok üyelik sayfanı (jaiku, twitter, blogger vs...) e-posta yolu ile güncelleyebiliyorsun.
Sosyal ağlarda paylaş

klavyesinde doğru düzgün bir mesaj yazamadım, çoğu zaman ekran gidiyor, telefon olarak işe yaramayacak cihaz, zira gsm şebekesi bulamazsa tüm şarjını 5-6 saatte yiyor resmen, internette gezmek tek kelime ile işkence...
bu aralar başka bir şey bulamadığım için satamıyorum zaten, xperia gelsin bi de onu denicem....
Sosyal ağlarda paylaş

oo ne bu omnia nefreti abi harbi iğrenç bi alet mi acaba ya yazık etmeyelm 1 kaata,bi tane var samsungun omniadaki bi sürü özellik var hem klavyesi falanda var daha işime gelir,biraz daha takozu omnia'ya göre I780 budur 300 kaat daha ucuz,omnia'daki gibi bi sürü özellik var word,power point,e-mail,wi-fi falandı filandı mevcut yani...
Sosyal ağlarda paylaş

Valeron said:
abi no wi-fi dio da internet explorer,mail falan diyo ben başka yerde baktım buna wi-fi var diyo,3G ne ayak onu bile doğru dürüst blmiyorum :d bu omnia'dan vazgeç mi diyosun abi göznü seviim zaten 1 kaat para yazık günah olmasın ya

ben gösterdiğin aletten vageç diyorum.

bende uzun zamandır bakıyorum kafayı sıyırtmak üzereyim sonuçta bakkaldan ekmek almıyorsun bu iş 2 bin YTL ye kadar gidiyor o yüzden iyi karar vermek lazım

ben iş için arıyorum baya bir karıştırdım iş için e71 hayret verici şekilde test şampiyonu,dokunmatik ekranlarda ise omnia her yerde birinci dolar patlamadan önce fiyatıda çok iyidi ki şimdide iyi bence

sonuç:omnia iyi alet kullanıcı feedbackleri çok iyi tek bir sorunu var oda ekranının kalitesi çok iyi değil güneşte ekranı görmek zor
Sosyal ağlarda paylaş

abi mesela bende E66 diye bişi buldum bugün telefoncularda,3.2 megapiksel kamera var office özellikleri falan msn falan herşey mevcut,wi-fisi falanda var 850 kaat fiyatı var.ya bu yada blackberry 8320 almayı dşnüyorum.ama 8320 de 3g yok mesela da bu e66 da var 3G özelliği.şunu merak ediyorum yalnız birisi demişti data parası mı ne blackberry ler için o nedir tam olarak ?
Sosyal ağlarda paylaş

Omnia gerçekten iyi bir alet değil. Dışarıdan baktığında, özelliklerine baktığında doğru seçim gibi gözüküyor ama eline alıp kullandığında, bi nete girdiğinde, mesaj yazmaya, telefon etmeye çalıştığında dokunmatikte ciddi çuvalladıklarını görüyor insan. Sürekli dönen windows şemsiyesi de cabası.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...