Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Elektro alıcam öneri bilgi =)

Predator

Öne çıkan mesajlar

ıkı uc tane sorum olcak A)gıtardın ustundekı volum dugmesı gıbı bısı var dondurulen aynı sekılde tone d var bu tone bazı gıtarlarda 2 tane dugmesı var 2 dugmesı olanlar daha mı ıyı bıde ben fark goremıyorum dugmeyı saga cevırıyom sola cevırıyom bısı olmuyo:)neyse B)gıtarda kol gıbı olan sey tıramusu mudur nedır neyse o bazı gıtarlarda super mıymıs neymıs ne fark var profosonellerde hep normal var nedır bu C)pedal ne ışe yarar D) Bı anfı vardı ampullumu neydı tam bılmıyom cok pahalı hatta ızmırın studyo frekans ta var o ıle normal anfının farkı nedır? saolun
Sosyal ağlarda paylaş

bu arada en güzeli gitarı elinize alıp ugrasarak bulmaktır ne ne işe yarıo die ton düğmesinin bişi farkettirmemesi imkansız üstünde ton abi tonu deiştirio
4 ton düğmesi olanda 2 humbucker(çifli manyetik desem analrsınız) için ton ve volume düğmeleri ayrı aslında avatantaj diebilirz.[signature][hline]bornozlu canavar
Sosyal ağlarda paylaş

Şimdi ben Numb'un fender squieri alıyorum. köprüde dimarzio manyetik takılı.(single coil manyetik) bana daha ağır şeyler çalmak için dedi yani tam modeli bilmiyorum. ben bu manyetiği ortaya kaydırsam , yerinede bir adet humbucker taksam(mesela dimarzionun humbucker from hell) , yüksek , ağır tonda bir ses alabilirmiyim ?[signature][hline]Karakurt, 30 May 2003 21:56 tarihinde demiş ki:
Deniz maymunu hayvanı çok şerefsiz bi hayvandır
Karakurt, 03 September 2003 12:45 tarihinde demiş ki:
FuFu hayvanı çok şerefsiz bir hayvandır

[Bu mesaj Predator- tarafından 02 Mayıs 2004 12:56 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

tüh kötü oldu bu.
valla açtım baktımda en az 5 tane benzeri var benim manyetikle aynı görünüşte=)[signature][hline]Karakurt, 30 May 2003 21:56 tarihinde demiş ki:
Deniz maymunu hayvanı çok şerefsiz bi hayvandır
Karakurt, 03 September 2003 12:45 tarihinde demiş ki:
FuFu hayvanı çok şerefsiz bir hayvandır
Sosyal ağlarda paylaş

6 yıldır gitar calıyorum, ibanez,jackson ve bc richim oldu..ama huzuru cort'da buldum..fiyat performans olarak inanılmaz bir gitar tavsiye ederim.
Tabi kötü modelleride var..Gitari deneyebilecegin bir yere git..bakmadan, calmadan, siparisle alma sakın..klavyenin düzlügüne,fretlerin düzlügüne dikkat et..aynı marka 2 gitarin aynı modelleri arasında bazen daglar kadar fark oluyor..mesala bir ibanez rg270 süperken bir digeri igrenc olabiliyor..istanbuldan gitar almamani tavsiye ederim..orada cok pahali gitarlar.
Sosyal ağlarda paylaş

olay kalbyenin bilmemkaç mm olamsı değil bi fenderin sesi alışı bir les paul ün sesi alışıyla bir cortun ibanezin sesi alışı arasında zilyoın akt fark war 6 yıldır çalıosun böle şeyleri bilmen anlaman gerekir ben de ibanez kullanıorum hesaplı ve kaliteli olud çünkü benim için ama hiç ibanez rocks diye dolaşmıorum çünkü öle deil ama güzel ben de büyük bi gitarist deilim daha elimdekinden fazlasını zaten haketmiorum[signature][hline]bornozlu canavar
Sosyal ağlarda paylaş

Hadiya bilmemmi lazım? nasıl olurda bilmiyorum?
bilmedigimi iceren bir yazı yazdımmı?Nerden kapıldın bu kanıya?Anlamam lazım bide?Manyetıkleri bosuna yazmadım oraya..Olay klavyenın bımlem kac mm olması degıl nedemek ya?klavyenin inceligi kalınlıgı düzgünlügü ve fretlerin düzgün olması en onemli seydir gitarda..manyetikleri degistirebilirsin,ama klavye daima aynı kalır..Ton zevke göre degisir dinlenen müzik tarzına göre o isin zevk kısmı..tabi manyetiklerin kaliteside bu zevki artırır..oturup burda su gitarin tonu söledir bununki böledir diye anlatmanın bi anlami varmı?Cort x-customda her bakımdan (bana göre)kusursuz bir gitar fiyatıda cok uygun tavsiye ettim neresi rahatsiz etti seni sölersen cok sevinicem,tonları derinlemesine anlatmadım manyetiklerin markasını yazdım cok merak eden o manyetikleri arastırıp bakar,nasıl ton veriyormus vs.
Sosyal ağlarda paylaş

dedim ibanez kuallnıorum
neden?
hesaplı oldu kalitesi de iyi
dersen ki neden gidip oakdar sewdiğin fenderi gibson ı almıosun ?
zaten okadarı bana fazla alsam ne farkeder
şeklinde işlemiştim konuyu gereksiz sorualrdan uzak kalmak açısından[signature][hline]bornozlu canavar
Sosyal ağlarda paylaş

Birinizde cort un o modelinin linkini verse de baksam parçalara merak ediyor insan bukadar tartışma çıkaran aleti, ağacını vs...[signature][hline][b]Any man is capable of driving a blade into another man's chest. Anyone who thinks otherwise is a fool and won't live long. Killing is not a bad thing in and of itself; it is the intent behind the action that counts.[b]

[b]Umrae[b]
Sosyal ağlarda paylaş

e olath, tellerin fretlere deymesi cortla mortla alakasi yok, action denmiyormu ona? truss rodu cevir icabinda her gitar 15mm yaklasir fretlere icabinda.

lo-pro zaten ibanezin floyd rose yerine gitarlarindaki standart tremolosu, e cogunda wizard neck var, cort un ne o ozelligi kaldiki?

ucuz? e millet birazcik sabretsin birkac ay extra para biriktirsin, acele ise seytan i$er.
Sosyal ağlarda paylaş

Ağacını merak ettim ben sen pickup ları söyledin ama.[signature][hline][b]Any man is capable of driving a blade into another man's chest. Anyone who thinks otherwise is a fool and won't live long. Killing is not a bad thing in and of itself; it is the intent behind the action that counts.[b]

[b]Umrae[b]
Sosyal ağlarda paylaş

Tellerin alcalması sorun degil,alcaldıgı zaman en ufak bir bozulma olmadan calması onemli,Lo-pro edge standart olan degil.floyd rose standart olan tremolo sistemidir..aralarında oldukca fazla bir fiyat farkı vardır..ibanezin sitesine gidip bakabilirsin yuksek modelleride edge yada double edge brigde'ler vardır ancak..Ben rg serisinin nerdeyse bütün gitarlarını caldım yeni olanlar dahil,ayrıca ibanez jem'in de bircok modelini caldım.ve fiyat performans olarak bana en uygun gitar bu geldi..ibanez alacak param olmasına ragmen,ve benimle aynı fikirde olan bircok insan var.Ki bunlardan 2 tanesi Jem sahibi...gitarı denemeden yorum yapmayın..Ki bir noktadan sonra is kisisel zevke'de giriyor..İbanezin en beyendigim modeli ise RG770 gercekten muhtesem her bakımdan..bulabilseydim onu alırdım x-custom yerine.atıp tutmuyorum bir cok gitari test ettim ve sonuc olarak buna karar verdim,neden herkez gereksiz yorumlar yapıyor anlamıyorum ozellikle cogu gitari eline bile almamısken..neyse artık yorum yapmıcam sacma sapan bir hal aldı konu
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...