Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Elektro alıcam öneri bilgi =)

Predator

Öne çıkan mesajlar

said:
HellHound, 26 Nisan 2004 23:50 tarihinde demiş ki:
klasik gitarda bi de hotel california calinir mesela :P

welcome to caddebostan sahil yolu!

doggycim onun başlangıcı,

On a dark as a Konya,
BLA bla bla bla,
Herkez Sanar burayı ova,
Kraldır aslında
Bla Bla Blad dım dım

diil miydi?

ilahi..Sabahı krizle açtım..[signature][hline]Dream as u never die,live as you can die tomorrow
Always remember;death is only a Begining

UYARI!:Evcil yaşayanlar için uygun değildir!
Şu hayata bir saldır da görsünler ne olduğunu
[29.04.2002-29.04.2004]
Sosyal ağlarda paylaş

Benim de birkaç sorum olacak:

1)ucuz fender stratocaster arıyorum 200 usd civarı. nerden bulabilirim? laylaylomda, kıvılcımda ya da müzik aletleri.com da yok. şöyle bir meksika ya da çin malı fenderim olsa ne güzel olur.
2) iyi distorsionlı bi amfi arıyorum ortalama kaça bulurum

3)Bendeki elektro-akustik gitarın köprüsünde bir manyetik var. acaba ben o gitarı distorsionlu bir amfiye bağlasam distorsion
efektli bir ses çıkartır mı?(daha önce klasik gitarımı arkadaşımın amfisinde yaprak mikrfonla denemiştim ama olmamıştı)
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Bendekar, 29 Nisan 2004 17:37 tarihinde demiş ki:
Benim de birkaç sorum olacak:

1)ucuz fender stratocaster arıyorum 200 usd civarı. nerden bulabilirim? laylaylomda, kıvılcımda ya da müzik aletleri.com da yok. şöyle bir meksika ya da çin malı fenderim olsa ne güzel olur.
2) iyi distorsionlı bi amfi arıyorum ortalama kaça bulurum

3)Bendeki elektro-akustik gitarın köprüsünde bir manyetik var. acaba ben o gitarı distorsionlu bir amfiye bağlasam distorsion
efektli bir ses çıkartır mı?(daha önce klasik gitarımı arkadaşımın amfisinde yaprak mikrfonla denemiştim ama olmamıştı)

200 dolara Fender Squire alabilirsin. Standart Fender Stratlar en az 350-400 dolar. Tabi american stratlar 1000 e yaklaşıyor.

En iyi distortion alabileceğin amfiler Marshall'dır . (benim deneyimim) fakat öle evde çalacağın küçük amfilerden pek bişey alamassın. Kendine bi Boss distortion pedal edin 50-60 dolara onla takıl..[signature][hline]Fear.. Fear attracts the fearful
The Strong. The Weak. The Innocent.
The Corrupt.

Fear.. Fear is my Ally!
Sosyal ağlarda paylaş

benimde bir iki sorum olcak sorularda saçmalarsam cahilliğime verin:
1-bana herhangi bir şarkıda distortion örneği verebilecek varmı distortion la çıkan sesi bildiğimi düşünüyorum ama emin olamıyorum acaba bu dist mi degilmi merak ediyorum kafamda tam oturması için dediğim gibi bana bir şarkıda örnek verebilecek olan (misal, diyeceksiniz ki x şarkısın da 3:02 de dist li gitar giriyo)
2-death ve melodic death/black gruplarının kullandığı death/black soundu veren gitarlara örnek yazarmısınız (eğer varsa öyle bu grupların özellikle kullandığı gitarlar)bende elektro gitar alacağım
3- orta kalitede beni idare edebilecek marshall amfi kaç paradır?

cevaplar için teşekkürler şimdiden
Sosyal ağlarda paylaş

said:
horacegoesskiing, 29 Nisan 2004 19:58 tarihinde demiş ki:
beni umursayın. squier veya mim fender alıcaanıza o ucuz SX gitara bi bakın. deneyin. denemesi bedava.

Bahsettiğin markayı duydum bass ları özellikle çok kaliteli diyorlar fiyatına göre. Fender kopyası sanırsam kesimlerin çoğu. Katlıyorum bakmaya değer ilgilenenler için.[signature][hline][b]Any man is capable of driving a blade into another man's chest. Anyone who thinks otherwise is a fool and won't live long. Killing is not a bad thing in and of itself; it is the intent behind the action that counts.[b]

[b]Umrae[b]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
QaQa, 29 Nisan 2004 20:20 tarihinde demiş ki:
bir de 2. sorumun cevabını yazarsanız yazarken birden fazla örnek verirseniz sevinirim gitara en fazla 300-400 $ verebileceğim

300 400 e death sound u alıcam diyosan ucuz jackson modelleri o cırtlak tona sahip tek marka. Zaten çoğuda jackson kullanır (tabi daha kaliteli modelleri)

Ehem, ahret sorusu sormuşsun abi distortion sorunun cevabı için topu başkasına atıyorum.[signature][hline][b]Any man is capable of driving a blade into another man's chest. Anyone who thinks otherwise is a fool and won't live long. Killing is not a bad thing in and of itself; it is the intent behind the action that counts.[b]

[b]Umrae[b]
Sosyal ağlarda paylaş

nasıl ahiret sorusu ya bir örnek sadece bir şarkıdan bir de daha kolay anlaşılması için şöyle sorayım şimdi yazacağım türlerdeki gruplar GENELDE hangi gitarları kullanıyor türlerine göre:
heavy metal
hard rock
power metal
death metal
black metal
bu türleri sınıflarsak genelde bu türlerde kullanılan gitar markaları hangileri (misal heavy metalde genelde x markasının a modeli death metalde genelde y markasının b modeli kullanılır)

[Bu mesaj QaQa tarafından 29 Nisan 2004 20:35 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

aslında marka çok mühim diil ama... mm.
esp kullanılır mesela
efenim fender strat sıklıkla kullanılır. emmeye de gelir gömmeye de.
ondan sooraa.. bc. rich kullanılır. sırf tipi yüzünden.
jackson kullanılır.
ibanez kullanılır. ibanez candır bu arada onu da belirtiyim.
bu minvalde. o soundlar daha çok, teknikte ve efektlerde bitiyo yani. bol gain, pilav üstü az chorus, biracık delay, brit kabine simülasyonu filan... oldu bitti.

marshall amfiye ihtiyaç duyduunu sanmıyorum. bi efekt box alsan, bi de elektro, bilgisayarına taksan şimdilik kafi. ilerde direk orta bi amfiyle başlarsın hem. ikinci el amfide zordur biras.[signature][hline]I will live forever! Or die trying...
Sosyal ağlarda paylaş

Bi açıdan bende katılıyorum nitekim bi stratoyu strato yapan kişinin elleri ve çalışıdır .. Şimdi benim gibi acemi heriftede strato var koskoca Satriani de de var .. Ama gitar ; gitar olduğunu muhtemel onun kollarında hissediyo .. O yüzden sonuç olarak kişi kullanması gerekmiyecek kadar iyi birşy almamalı he ilerde istediğni al ..[signature][hline]Fornication Under Control of the King
Sosyal ağlarda paylaş

said:
narin, 29 Nisan 2004 20:42 tarihinde demiş ki:
Bi açıdan bende katılıyorum nitekim bi stratoyu strato yapan kişinin elleri ve çalışıdır .. Şimdi benim gibi acemi heriftede strato var koskoca Satriani de de var .. Ama gitar ; gitar olduğunu muhtemel onun kollarında hissediyo .. O yüzden sonuç olarak kişi kullanması gerekmiyecek kadar iyi birşy almamalı he ilerde istediğni al ..

Gitara alışmak bi problem. İbanez e alışıp gibson alırsan sap kalın gelir vs vs. Alabiliceğini alırsın hem sesi tatmin eder hem sen klavyeye pok püsüre alışırsın. Dandik gitarın entonasyonda dandiktir sustain de dandiktir ağaçta dandiktir. Virtüöz olman gerekmezki gitar çalmak için.

Satriani ibanez kullanıyor be üstad.[signature][hline][b]Any man is capable of driving a blade into another man's chest. Anyone who thinks otherwise is a fool and won't live long. Killing is not a bad thing in and of itself; it is the intent behind the action that counts.[b]

[b]Umrae[b]
Sosyal ağlarda paylaş

Yav arkadaşlar nedir bu ısrar mekanizması ben örnek vermek için Satriani dedim .. Şimdi sen Satrianiyi sırf ibanez kullanırken gördün diye adamın sırf ibanez kullandığını idda edemezsin ki . Bende sc kullandığıdı videosuda var ... Şimdi sen beni sırf paticikte yazarken gördün diye ben sırf burda yazıo olmam mümnkün mü ? Canım benim..[signature][hline]Fornication Under Control of the King
Sosyal ağlarda paylaş

Canım benim neden alınıyosun satrianide sc mi var diyen üstadıma cevaben söylenmiş bi sözdür o.[signature][hline][b]Any man is capable of driving a blade into another man's chest. Anyone who thinks otherwise is a fool and won't live long. Killing is not a bad thing in and of itself; it is the intent behind the action that counts.[b]

[b]Umrae[b]
Sosyal ağlarda paylaş

Elemana cevap ta vermemiş kimse, distortion duymak için ne örnek veriym sana. hmmm . En basitinden elinde bi metallica albümü vardır heralde. Parçaların 99.9% unda kulağını tırmalayan içini ferahlatan tonlar duyarsın ya hani. Hani tellere vurunca yer gök inler ya. İşte o distortion.

Ben bukadar anlatabildim naapim.[signature][hline][b]Any man is capable of driving a blade into another man's chest. Anyone who thinks otherwise is a fool and won't live long. Killing is not a bad thing in and of itself; it is the intent behind the action that counts.[b]

[b]Umrae[b]
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...