Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

1 Mayıs Cumartesi 20:00 CNBC-E'de For a Few Dollars More

Sam

Öne çıkan mesajlar

öncelikle çok büyük özürler diliyorum başka bir arkadaşımız açmışken ben de başlık açtığım için ancak o başlık saat, gün, kanal içermediğinden büyük ihtimalle bazılarımızın kaçırmasına mahal verebilecekti. mod arkadaşlar benimkini kitlesinler de öbür başlığı bu şekle çevirsinler isterlerse ama bu şekilde görünsün bir başlık o vakte kadar..

western seven sevmeyen kimse kaçırmasın bu filmi, abim ve benim naçizane görüşümüz the good, the bad and the ugly'den bile daha iyi olduğudur ki bunu baltalayan tek şey o filmdeki tuco karakterini canlandıran eli wallach abimizdir. bu filmde oynasaydı muhtemelen bu film en büyük western diye hatırlanacaktı..

kaydedebilmeniz mümkünse kaydedin pişman olmazsınız, clint eastwood ve özellikle lee van cleef kariyerlerinin doruğunda..

sizden ricam: başını sakın ha kaçırmayın! zira en müthiş film açılışları arasında ikinci sıraya koyarım bunu, (birinci elbette t2 :-p ) müziğini de dikkatle dinleyin, müthiş ötesidir, gene ennio morricone'nin elinden çıkmıştır. hatta dialogları da ezberleyin anasını satim, birbimize söyler entelliğimize şaşarız!

Monco: (counting reward sums of outlaws he just killed) Ten thousand... twelve thousand... fifteen... sixteen... seventeen... twenty-two. Hmm, twenty-two?
[A cowboy comes from behind, Manco turns and shoots him dead]
Monco: ...Twenty-seven.
Col. Douglas Mortimer: Any trouble boy?
Monco: No old man, no, I was having trouble with my adding. It's all right now.

15 yıldır filan tv'de verilmedi bildiğim kadarıyla, (mgm'de verildi bir kere o sayılırsa) abimle de o kadar vakittir yolunu gözlüyoruz. bizim için hayat duracak cumartesiakşamı.. 8-)

*!dıkşınyaaaaaaa! dıkşınyaaaaaaaaa!*[signature][hline]Sam of Paticik - Lvl 9 Maydonoz - Çokbilmiş

Sosyal ağlarda paylaş

heh ben cumartesi günü kaçıracağım büyük ihtimalle filmi o yüzden geceki tekrar saatine baktım dergiden
gece 03.00'de tekrarı:)
işallah akşam yakalarım da izlerim yoksa gece izlicem:)[signature][hline]Rangermania
Fizban 25 Ocak 2004 00.01 tarihinde demişki:
valla hayatımı toplarla işkillendirmem ben

Fizban 30 Ocak 2004 22.00 tarihinde demişki:
evet 3 te toplaşalım
Sosyal ağlarda paylaş

ben 8'de seyredip üstüne 3'tekini de seyretmeyi düşünüyorum, spagetti western bombardımanı.. :)

*!ıslık çalmayı beceremediği halde 'fi fiyuvvv fiyuuuuuvvv' melodisini mırıldanmaya başlar*

bir de eastwood ile cleef'in tanıştıkları bir 'şapka uçurma' sahnesi var ki ömre bedel.. 8-)

ekleme: bu arada yukarıdaki minik poster umarım sizde çıkıyordur, ben dün mesajı attığımda çıkıyordu ama şimdi çıkmıyor nedense..[signature][hline]Sam of Paticik - Lvl 9 Maydonoz - Çokbilmiş

[Bu mesaj Sam tarafından 30 Nisan 2004 19:03 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

eminsin değil mi gece 03 te tekrarı var yani filmin... haftada bi cts gece çıkıyoruz bu film var diye çıkmamayı düşünüyordum şimdi öğrendim iyi oldu tekrarını izlerim ben de oh...
bir western fanatiği olarak mutlaka kaçırılmıycak bir film olduğunu biliyorum. iyi kötü çirkinle kapışır hangisi daha iyi tartışılır... ah keşke yeniden western çekmeye başlasalar.. var bikaç tane güncel film 4-5 yıl öncesinin ama böyle başyapıt olacak birşey olsa çok iyi olur ve bence gayet tutar...[signature][hline]Can't touch this...
Sosyal ağlarda paylaş

eheh tipe bak ya super adam
adam resmen buzdolabı :) güldügünü, sinirlendigini, acı çektigini falan kırk yılda bi görüyosun :)

hiç biri suratına dogru düzgün vurmuyo adamın

keşke eastwoodun gençligine benzeyen bi kaç adam daha olsada piyasada yine böyle saglam filmlerde oynasalar
Sosyal ağlarda paylaş

eh belli ki bu film fazla seyredilmemiş buradakiler tarafından, western arama başlıkları açılıyor da buna bakan pek yok gibi.. :hmm:

son bir kere daha yokkarı gitsin de gözünü oysun görmeyenin, elbet biri çıkar "niye yazmadınız" diyen..[signature][hline]Sam of Paticik - Lvl 9 Maydonoz - Çokbilmiş
Sosyal ağlarda paylaş

filmi haber veren esas angelus arkadaşımız, ona teşekkür ediyorum ben de, yoksa benim de haberim olmayacaktı.. ;)

oyunculuğun, yönetmenliğin, senaryo ve kurgunun hepsinin mükemmel olduğu çok az film var bunu gibi, hani bişiy beğenirsin de öbürünü beğenmezsin, onun sözkonusu olmadığı nadir filmlerden. izleyip hayran kalacaksın sadece.. :)

ben amcalarımla beraber seyrettim ki onların gençliğinin filmi ama unutmuşlar tabii, çok hoşlarına gitti onların da. abim havalara uçarak seyretmiş annemin anlattığı üzere ki ben de aralarda dıkşınyaa efektleri yapmadan edemedim.. :-p

bence the good the bad and the ugly'den daha iyi ama orada eli wallach'ın tuco rolündeki üstün performansı genel görüşü değiştiriyor..[signature][hline]Sam of Paticik - Lvl 9 Maydonoz - Çokbilmiş
Sosyal ağlarda paylaş

heh bana da böyle western filmlerini hep babam haber verirdi,trt'de pazar günleri sabahları western kuşağı oluyo 1-2 ay önce sabah gene uyuyorum güzel güzel,babam içeri daldı ''güvenç kalk,çok güzel film başlicak birazdan!!!''
ben de yaa uyuyorum ne filmi falaln demekteyim uykusu bölünen herkesin söyleyeceği gibi
tabi uykum kaçtı bari izliyim filmi dedim,meğer the goog,the bad and the ugly varmış:)
babam diyo bizim gençliğimizin filmiydi falan,o film yapıldığı yıllarda o meşhur müziği uzun bi süre listelerde başta kalmış falan anlatıp durdu:)
bi de babamı gençken clint eastwood'a benzetirlermiş:)
heh keşke önümüzdeki ay da the good the bad and the ugly'yi verseler:)[signature][hline]Rangermania

evet 3 te toplaşalım
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Sam, 01 Mayıs 2004 23:02 tarihinde demiş ki:
filmi haber veren esas angelus arkadaşımız, ona teşekkür ediyorum ben de, yoksa benim de haberim olmayacaktı.. ;)

eli wallach'ın tuco

bu arada;
sorun değil,böyle filmleri heryerde seven birileri kesin çıkar

tuco rolü de muhteşemdir ama 2 film arasında tercih yapamam ikisi de aynı saatte olsa yanyana 2 tv koyar beraber izlerim yani:)[signature][hline]Rangermania

evet 3 te toplaşalım
Sosyal ağlarda paylaş

başını ve aradaki bir kısmı kaçırmış olsam bile
yani yarım bir seyredişle oldukça güzel buldum filmi
spagetti western seyredip üstüne bir de seveceğimi düşünmezdim ama oldu bi kere

bu arada müzikler harbi süpermiş...[signature][hline]Head, 25 July 2003 12:45 tarihinde demiş ki:
valla en çok kutluyoruz arkadaşı
abuzittin, 15 August 2003 14:22 tarihinde demiş ki:
ben büyüyünce frp olmak istiyorum
[b]KoC Icq
Sosyal ağlarda paylaş

sergio leone'nin 'the man with no name' üçlemesi bambaşkadır, (fistful of dollars, for a few dollars more ve the good, the bad and the ugly) öbür spagetti western'lere de bayağı bir basar amerikan western'lerine bastığı gibi..

bu film 65 yapımı ama günümüzdeki konu işlenişine ve kamera tekniklerine (hatta çok daha iyisi demek doğru olur) sahip, 60'lardan değil adeta. 60'larda hollywood'un halen müzikal melodramları önplanda tuttuğunu düşünürsek italya'dan böyle bir film çıkması takdire şayan..[signature][hline]Where life had no value, death sometimes had its price..
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...