Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Tomb Raider: Underworld

Fortuna

Öne çıkan mesajlar

ya oyun hoş güzelde puzzle namına hiç bir şey yok, ben adventure yaşamak istiyorum hayvanlar gibi kasmak kafa yormak istiyorum saatlerce ama gel gör ki oyun bunu veremiyor, gordugum bulmacamsı olaylar 8-10 yaş arası ve saniseler içinde ne yapmamız gerektiğini çıkartabiliyoruz, indy emperors tomb bile daha canlıydı bu açıdan, sadece canım mekanları boşa harcamışlar.. onun yerine ne mi koymuşlar? saçma sapan action yerleştirmişler, yok milyonlarca örümcek fırlar yok panter çıkar yok zekadan yoksun pixel yumağı insanlar çıkar ateş ederler napim lan bunları..
Sosyal ağlarda paylaş

• 3 hafta sonra ...
  • 2 hafta sonra ...
said:
Eidos, son Lara Croft oyunu Tomb Raider: Underworld'u çok büyük beklentilerle piyasaya sürdü. Firma üzerine titrediği oyun için basını bile karşısına almayı göze almıştı. Fakat oyunun belirlenen tarihten 5 ay geç piyasaya çıkması ve üzerine bir de küresel kriz eklenince satışlar beklentilerin çok altında kaldı. Piyasaya çıktığından beri sadece 1,5 milyon adet satan oyundan beklenen 20 milyon Sterlin (yaklaşık 46,5 milyon TL) gelir, bu satış rakamlarından sonra gerçekçiliğini yitirdi.

Fakat sorun sadece bir oyunun satmaması değil. Oyunun başarısızlığı doğrudan Eidos'un hassas ekonomik yapısını da etkiledi. Borsada %28 değer kaybeden firmanın bankalarla da başı dertte. Bu kötüye giden rakamlar bankalarla yapılan kredi faiz pazarlıklarını da etkiledi. Görünüşe göre Eidos, kredi için beklendiğinden çok daha yüksek faiz oranları ödemek zorunda kalacak. Geçtiğimiz yıl sadece vaktinde çıkamayan oyunlar yüzünden 136 milyon Sterlin (yaklaşık 317,5 milyon TL) zarar uğradığı tahmin edilen firma 2009'un başında ortaya çıkan bu sonuçlar nedeniyle iyice zora girdi.

Eski dost Lara Croft'tan beklemediği bir darbe alan firmanın yetkilileri bun rağmen yeni piyasaya çıkacak olan Batman: Arkham Asylum adlı oyunun durumu toparlayacağından umutlular.
Sosyal ağlarda paylaş

• 1 ay sonra ...
başladım yeni.prince of persiayı bitirdikten sorna benzer bir oyun lazımdı ama şu ana kadar hiç sarmadı. hele popun müthiş animasyonları ve kamera sisteminden sonra çok ezik kaldı. müzikleri de yetersiz durup durup gerginlik müziği çalıyo ama mmelodi fln yok. nese oynayalım biraz daha.

hah bi de lara çok çirkin olmuş
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...