Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

EA yoksa akillaniyormu

Laurelin

Öne çıkan mesajlar

kac aydir dediler inanmadim guvenmedim cunki harbi harbi fanatik bir EA dusmaniyimda son zamanlarda ciakrdiklari oyunlara bakiyorumda harbiden kaliteli yahu

isim hakkini kullanip cikaralim surumden kazaniriz anlayisini birakiyor gibi, futbolu hic sevmem son adam gibi oynadigim futbol oyunuda fifa 99 du pes filan hic elimi surmedim ama fifa09 ne olmus oyle ya, benim gibi futbol sevmiyen bir adama bile kendini oynatti

bakiyorum generals dan sonra kayip dedigim command and conquer serisi rayina geri donmus c&c3 konu ve derinlik olarak tiberian sun i sollamis, red alert 3 ozune sadik kalmis 3-5 eksigi var ama red alert 2 den basarili bir sekilde devralmsi bayragi

harbi harbi mmo lar ozellikle wow yuzunden kacirdiklari musteriler ve yaptikalri dandik oyunalrin ellerinde patlamasindan ders mi cikariyor bu EA nedir

sirf sims ve fifa nba vs vs paketleri ile artik devam edemiyiceklerini cozmus olmalari harbiden iyi bisey
Sosyal ağlarda paylaş

sorun ne yeni çocuklara hitap etme sorunu ne de "yaşlı" oyunculara hitap etme sorunu,
sorun amerika temelli oyunlar yapmaları sorunu. amerika hep böyle eğlencelik hoplamalı zıplamalı oyunlar yapılsın istiyor.
siz de taa amiga dönemlerinden kalma oyunların aynısı yapılsın istiyorsunuz.
o yüzden red alert 3 gibi oyunları beğenmiyorsunuz.
ha ea süper bir firma mı, değil. ama amerika halkına hitap eden oyunlar yapmaya çabalıyorlar. amerikalı oyuncularla konuştuğumda hep x-box 360 veya ps3 oynadıklarını görüyorum, mmorpg olmayan pc oyunlarını oynamıyorlar bile. bunlar 13-14 yaşında bebeler de değil, genelde 18 üstü oluyor yaşları.

EA da bu potansiyeli kullanmayı istiyor. Red Alert 3'e ful ünlü doldurulması ve oyunun zamanını değiştirip mecha bazlı yapması biraz da bu yüzden. Gerçi ilginç bir soluk getirmiş oyuna, ama tiyatral konusunda daha yetenekli aktörlerin seçilip konulmasını tercih ederdim (taş hatun koymak istersen yine koy, o ayrı).

EA genel olarak çok sevdiğim bir firma değil. Undying vardı taa eskilerde, en çok sevdiğim oyunu olmuştur. Ama her sene yeni Fifa'ya para ödeyecek insanlar varsa, EA da her sene yeni Fifa çıkartabilecek bir firma, çok şey beklememek lazım :)
Sosyal ağlarda paylaş

E tamam da çok dolu oyunlar oynamak istiyorsanız da gidin Paradox Interactive oyunları oynayın o zaman? Her firmanın oyunları/stili farklı; EA de bence en azından son zamanlarda kendi tipi oyunlarda toparlamaya başladı. Bir firma sadece konsol oyunları yapıyor diye "tü kaka" olmamalı ki. En iyi örneği Bioware sanırım, konsol tipi RPGler yapmaya başladı ama MAss Effect gibi gayet de sağlam şeyler çıkarıyorlar ortaya.

Dead Space de güzel bu arada.
Sosyal ağlarda paylaş

eee eski oyuncular kartladıkça eski oyunları aramaları gayet doğal. dedelerimiz "eskiden bu martılar bööle değildi" "eskiden futbol maçlarında çekirdek çitlerdik" "eskiden çok farklıydı aşk hayatları" diyor ve o günleri arıyorsa, biz de "eski oyunlar çok daha güzeldi" deriz, normaldir. bi tarafının kılları ağaracak adama yeni fikirler yeni oyunlar beğendirmek çok çok zor olmalı.
Sosyal ağlarda paylaş

paradox iyi ornek olmus yanliz

adamalr duzgun oyun yapiyor cogu kisi bilmiyor basina oturtsan bu ne boktan oyun boyle diyip yerden eyre vurucak (screenshot a abkip boyel oyun olurmu lan diye nbile var)

e kimse babasinin ahyrina yapmiyor bu isi
bugun dunyanin en super oyunu ciksin cok begensin eskiler alsinlar oynasinlar ama oyun eskielr haricinde birilerine satmassa devami gelmez ona harciycaklari parayla boktan ama satan sims paketi yapar adamlar

yaslilik boyle bisey iste ama oyun degil oyunu oynadiginiz zaman problem, kisitli zamanda bokunu cikarma imkani olmadan ertesi gun okul var odev var sinav var baskisi altinda oynadiginiz oyundan her zaman daha cok zevk alirsiniz, sinirsiz pizzaninmi tadi damaginzida kalir yoksa ofiste acken iki dilimden fazla yiyemediginiz pizzaninmi

ki bizim gibi netten cekip beles oyun oynayip sanki para vermis gibi elestirenlerinde durumu apayri bir ironi

ki su bolumde oyunlarla ilgili okudugum elestirilerin cogu oyunun kendinden cok "neden eskisi gibi degil" elestirileri
Sosyal ağlarda paylaş

dogru duzgunmu dedi biri sims den daha dogru duzgun oyun varmiki ? ama tabi simulasyon sevmeyen bu oyundan hicbir sey anlamaz
mesela ben sehir silimasyonu seviyorum sim city miy di neydi adi
deadspace oynanisi donusu falan bana zor geldi ama yinede guzel :)
bioware yi aldigini kabul edersek mass effect :P
bide biowarelilere adam adikilli mmo yaptirsalardi...
hem ea tekel olma yolunda baya ilerliyor serria artik yaptigi oyunlari piyasaya suremiyor bknz larr suit in yenisi yapildi ama surelemedi
yapim asamasindaki oyunlarini kaybetmis :P
lucasast ve bilizarad da zaten 2 yilda 1 oyun yapiyo
genel olarak geriye ea kaliyo ea oyununu oyniyip ea ya laf atmak bence sacma :)
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...