Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

network problemi

Baggio

Öne çıkan mesajlar

Hub ile kablomodem, pc ve laptop birbirine bagli durumda, pc nete girebiliyor gayet guzel, makineler birbirini de goruyor, ama ayni network ayarlariyla laptopu nete sokamiyorum. 2 gun once gayet guzel giriyordu, 2 gun babamda kaldi olmus biseyler. Pc'de network ayarlarinda hersey automatice ayarli ama detailsde subnet mask falan yazili duruyo, digerinde auto yapinca subnet maski yanlis aliyo, ip alamiyo falan, internal bi network adresi alip kaliyo.

Nedir nasil duzelir, tesekkurler simdiden.[hline]Gesp (a.k.a Baggio)
Level 50 Eldritch Officer of Soul Reavers, Hib/Exc
Email: [email protected] | Icq: 5100111
Sosyal ağlarda paylaş

b]Baggio, 18 April 2003 23:27 tarihinde demiş ki:[/b]
Hub ile kablomodem, pc ve laptop birbirine bagli durumda, pc nete girebiliyor gayet guzel, makineler birbirini de goruyor, ama ayni network ayarlariyla laptopu nete sokamiyorum. 2 gun once gayet guzel giriyordu, 2 gun babamda kaldi olmus biseyler. Pc'de network ayarlarinda hersey automatice ayarli ama detailsde subnet mask falan yazili duruyo, digerinde auto yapinca subnet maski yanlis aliyo, ip alamiyo falan, internal bi network adresi alip kaliyo.

Ya bilader şu kodum netwörkünü düzeltemedin gitti sende
şimdi ip yi mask i manual gir dicem , yani ip salla bi tane 192.168.0.254 mesela sonra ağ geçidin neyse onu göster 192.168.0.1 mesela sonra mask i 255.255.255.0 yap mesela
sonra dns ayarı warsa onu yap mesela sonra gir nete dahada girmiyosa bu ayarları doru yaptıktan sora ; o vakit ilk makina ağ bağlantısını yaplaşıp internet bağlantısını paylaşmıyo olabilir
eer o makinada xp kuruluysa homnetwörkü kaldır baştan kur yok win98se kuruluysa internet balantı paylaşımını kaldır kur dicem ki sorununa çözümler bunlardır şimdi "salakmıyız denedik zaten olmadı bunnar adam gibi çözüm" diceksin kıl ediceksin biliyom[hline]Ar yu Laz ?
no ay lazın't

[Bu mesaj baaluo tarafından 19 April 2003 19:29 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...