Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

EBAY

Genghis

Öne çıkan mesajlar

selam beyler!

Sonunda ebay'da o kadar mal sattığım bir işe yarıyacak.
Şimdi kısaca soruların cevabına bir değinelim.

Ozetliyorum
Mesela ben saticiyim
Karakedi sende alicisin. Para senin kredi kartindan ciktiktan sonra bana nasil ulasacak soru bu

Kredi kartı ile ödeme yapmak en hızlı yolu. Kredi kartı ile ödeme yaparken asla satıcıya kredi kartı numaranı vermiyorsun. Araya paypal.com giriyor. By paypal kredi kartından prayı çekip satıcının hesabına atıyor. Satıcı bu parayı nakit almak isterse bir banka hesabı olması lazım. İşte burda Türkiye için dananın kuyruğu kopuyor. Paypal türkiyedeki hiç bir bankayı desteklemiyor. Yani ebayda paypal ile bir şey satmak Türkiyedeki satıcılar için problem teşkil edebilir.

Bir iki tavsiye isterseniz: Ebaydan ikinci el bir mal olmadığı sürece hiç bir şey almayın. Çünkü öteki mallar zate piyasada ucuza bulbileceğiniz türden. Yani ebay hesaplı olmıyabiliyor.

Eğer başka sorunz varsa bana özelden msg atabilirsiniz.[hline]Ave Céiron
Sosyal ağlarda paylaş

Ben türkiyedeyken ebayden 1. ve 2. uo accountlarimi bir de 15 million uo goldu sattim. 3 keredede parayi Western Union ile aldim. Western Union Amerika ve Kanadadan dunyanin heryerine para yollamanizi saglayan bir sistem. Bizim karsi sokakta etibank vardi orasi western union destekliyordu gidip ordan cekiyordum parami. Simdi Western unionda herhangi bir bankada hesabiniz olmasi gerekmiyor , sadece o bankanin o sistemi destekliyor olmasi lazim , iceri girip sorun WU var mi sizde diye. Yanliz WU pahali bir sistem 300$ icin 33$ masraf almislardi. Ebayden satarken buyer pays shipping derseniz onlar oder bu miktari. Ama herzaman yapmiyorlar. Mesela 15milyon goldu 300$ a satmistim, adam reddetti odemeyi bende ana paradan kesin dedim 277$ dolar gelmisti bana.

Ayrintili bilgi icin www.westernunion.com a bakabilirsiniz. Ha baska method yokmu var tabiki Money Order diye birsey var bir de Check yollayabiliyorlar. Ama simdi adam size postayla yollayacak turk postasi bu mektuplarinizin %25 yerine ulasmama ihtimali var. Bi de adamin checkini hangi bankadan bozdurcam vb. gibi seylerden tirsmistim o yuzden kabul etmedim.[hline]
Sosyal ağlarda paylaş

Check almayın yurtdışından , daha ne olduğunu bile anlamıyor bankadakiler. Denizbank ve Yapı Kredi ye götürdüm 50$ lık bi çek yurtdışından gelen , yüzüme bakıp bu ne dediler.
HSBC ye götürdüm uluslararası bankadır anlar diye ama onlarda 60$ masrafı var , bunu bozmamız için fedex ile verildiği bankaya göndermemiz gerekiyor vs .. dediler .[hline]uo-ao-eve-tfc
Sosyal ağlarda paylaş

• 3 ay sonra ...
Yol ucretleri : 4-5 gunde gelmesini istiyorsaniz 2 sayfa kagidi ben 60 dolara yollamistim.
Eger 1-2 ay da gelmesini istiyorsaniz 3 dolar. :)

Herneyse bunlar ilgilenen sahisla icqdan veya baska bir ortamdan guzelce konusulur.

Saygilarimla...

Not: Amacim sadece sizlere yardimci olmak. Ticaret degildir.
Eh tabi sigara param cikarsa her ay guzel olur dimi. :)
Bi sigara paketi 8 dolar olunca :) Yardim yani :)[hline]Hepsi Gercek...!!!
Sosyal ağlarda paylaş

• 11 ay sonra ...
uplama gereği duydum :)

Ebay den telefon alıcam 155 dolara flm denk geliyor.
Ne kadar güvenilir olur??? ya yolamazssa?

bu arada orada geçen gün F 360 Spider
225.000 $ olan araç
80.000$ gitti.

deminde gözlerimin önünde Nokia 3600 5$ gitti
ama ben bunu anlıyamadım bu malı yollayan adamda hiçmi akıl yok niye zarar ettiriyorki kendişsini?[signature][hline]bla bla bla ...

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...