Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Film dosyasını flash yapmak?

scorch

Öne çıkan mesajlar

simdi söyle bisi geldi aklıma

örneğin ben bi video capture yapsam atıyorum 30snlik fraps ile sonra bunu nasıl swf vs bişi yaparımda "macromedia flash" programı bunun hareketli haldeki görüntüsünü algılayabilir?
(.fla gibi) derdim şu ben bi capture yapıp sonra bunu bildiğin flash a çevirip ne bileyim bi index.htm icine nası gömerim :D

- mümkünse olabildiğince detaylı anlatabilecek bir kahraman arıyorum zira webden zerre anlamam sadece bi fantazi fikri yapabilirsem süfer olcak ;p
Sosyal ağlarda paylaş

boyut dediğin şey çok şeyle ilgili.. misal elindeki filmin süresi en önemli etken. daha sonra bitrate, fps, çözünürlük gibi diğer değişkenler giriyor işin içine.. bunları da iyi bir converter ya da video editor ile düzenleyebilirsin. ki internete bir film upload edeceksen, doğal olarak dosya boyutu küçük olmalı. böylece izlemek isteyen insanlar için eziyet olmasın..

misal google video'nun max sınırı 100mb. ama türkiye şartlarını falan da göz önünde bulundurman lazım, malum bağlantılar kötü.

o yüzden filmin kalitesini düşür, öyle swf'ye convert et.. sonuçta şöyle düşünmen lazım, film kaç mb ise filmi izlerken, insanlar bir yandan da download edecekler.. 1 mb dersen.. o çok küçük, ona fazla bir şey sığmaz ^^
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...