Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Fallout 3

arcane

Öne çıkan mesajlar

fallout dunyasinda nerdeyse 10 yil sonra bir oyun oynuyoruz, oturup 10 yil onceki turnbased combat, veya grafik eksikliginden, onem gosterilen content-diyalog eksik diye oynamayip, sizlanacak degilim.

azonce bombanin dustugu sehirde quest vardi,y a bombayi patlaticam yok edecem kasabayi ya da difuse edicem. gittim serife, bombayi patlatmami isteyen biri var dedim, gittik adami tutuklamaya beraber. adam once olmaz dedi, sonradan lead the way dedi, sheriff sirtini dondugu an indirdi asagi oldurdu adami, beni de tehdit etti, arkani kolla dedi. cekip giderken, bende onu arkadan vurdum. vurmayabilirdim de.

umurumda degil eski fallout veya degil, oynuyorum iste, keyif de aliyorum.

Sosyal ağlarda paylaş

draedan said:
fallout dunyasinda nerdeyse 10 yil sonra bir oyun oynuyoruz, oturup 10 yil onceki turnbased combat, veya grafik eksikliginden, onem gosterilen content-diyalog eksik diye oynamayip, sizlanacak degilim.

azonce bombanin dustugu sehirde quest vardi,y a bombayi patlaticam yok edecem kasabayi ya da difuse edicem. gittim serife, bombayi patlatmami isteyen biri var dedim, gittik adami tutuklamaya beraber. adam once olmaz dedi, sonradan lead the way dedi, sheriff sirtini dondugu an indirdi asagi oldurdu adami, beni de tehdit etti, arkani kolla dedi. cekip giderken, bende onu arkadan vurdum. vurmayabilirdim de.

cabani taktir ediyorum ama oyun fallout degil. Tekrar ediyorum, oyunun adi eger Oblivion 2280 veya ne bileyim, Atomic Wastelands falan olsaydi guzel olurdu, severdik ama degil... oyun fallout sequel ve maaelsef eski falloutlar gibi degil. Anliyorum ispat etmeye calisiyorsun herseyin alternatif bir yolu olduguna dair, questlerin linear olmadigini falan filan tamam ama ben de diyorum ki oyun fallout degil, su ana kadar cevremde oynayan herkes te ayni seyi diyor. Oyun guzel oyun ama fallout degil.

Zevk te alabilirsin gayet, ben de egleniyorum oynarken... ama oyunun alani ufak, o fallouttaki hikayenin yavas yavas ogrenilmesi gibi olaylar da yok. Kimse izometrik 1997 grafiklerine donsun demiyor zaten, ama yolu bu da degil. Neyse ozet olarak tekrarliyorum:

Oyun fena degil, ama fallout hic degil.

edit:

draedan said:
ona lafim yok, onlarin yaninda kotu kaliyor tavbi ki. sadece cok buyutmeyin demek istiyorum.

nasil buyutmeyecez yahu :) Oyun tarihinin tartisilmaz en iyi hikayeli ve en acik oyunlarindan birinden bahsediyoruz. Bir kultten bahsediyoruz. Nasil oturup ta yeni colonizationu elestirsek te bunu da elestiriyoruz. Hakliyiz ve dogruyuz elestirilerde.
Sosyal ağlarda paylaş

ok :D

item lar hk bir soru : security armor ve business wear var. Item lara baktigimizda , Durability, weight, value ve condition var. Baska bir stat olmadigi icin bu 2 armor koruma bakimindan AC ya da , ayni mi oluyor ? sadece effect leriyle mi farklilar ? ya da value sunu gore mi daha iyi armor diye siniflandiriyoruz ?
Sosyal ağlarda paylaş

zaten kült bile olsa 10 yıl önceki oyunun isim haklarını elinde bulundurup yenisini yapmak 1000 de 1 ihtimal desek, geçmiş olsun artık o ihtimal çarpanına bi çarpan daha eklendi. üstüne zaten kim alcaktı isim haklarını da tatmin edici bi fallout yapmayı becerebilecekti bunun ihtimali daha düşük.

oyun güzel bu arada. burada ki tepkilerin sanırım hepsi fallout ismine çökmesinde yapımcıların. oyun fallout değil ama baya güzel.
Sosyal ağlarda paylaş

Azmodai said:
draedan said:

cabani taktir ediyorum ama oyun fallout degil. Tekrar ediyorum, oyunun adi eger Oblivion 2280 veya ne bileyim, Atomic Wastelands falan olsaydi guzel olurdu, severdik ama degil... oyun fallout sequel ve maaelsef eski falloutlar gibi degil. Anliyorum ispat etmeye calisiyorsun herseyin alternatif bir yolu olduguna dair, questlerin linear olmadigini falan filan tamam ama ben de diyorum ki oyun fallout degil, su ana kadar cevremde oynayan herkes te ayni seyi diyor. Oyun guzel oyun ama fallout degil.

Zevk te alabilirsin gayet, ben de egleniyorum oynarken... ama oyunun alani ufak, o fallouttaki hikayenin yavas yavas ogrenilmesi gibi olaylar da yok. Kimse izometrik 1997 grafiklerine donsun demiyor zaten, ama yolu bu da degil. Neyse ozet olarak tekrarliyorum:

edit:

draedan said:
ona lafim yok, onlarin yaninda kotu kaliyor tavbi ki. sadece cok buyutmeyin demek istiyorum.

nasil buyutmeyecez yahu :) Oyun tarihinin tartisilmaz en iyi hikayeli ve en acik oyunlarindan birinden bahsediyoruz. Bir kultten bahsediyoruz. Nasil oturup ta yeni colonizationu elestirsek te bunu da elestiriyoruz. Hakliyiz ve dogruyuz elestirilerde.

evet kesinlikle bir van buren project değil. ama kesinlikle fallout 3 tüm telif haklarına sahip. ister beğen oyunu ister beğenme çıkıpta abi bu fallout 3 değil deme. çok komik. ayrıca bu çağda malasef izometrik diyalog ağirlikli oyunlar görmek imkansiza yakin. ayrica şunu da söylemeyelim ki expansionlar ve modlar çikmadan üzerinde çok konuşmayın. ayrıca eleştirilere gelince haksızsınız demiyorum herkes fallout 3'ün fallout 2 gibi olmasini istiyordu ben de dahil.Ama gel gör ki tavşan dağa küsmüş dağin haberi olmamiş muhabetinden öteye gitmicek. bence gayet keyifli oyun.zaten roleplay masaüstünde yapilinir.
Sosyal ağlarda paylaş

Öncelikle üzerine basa basa izometrik olsun demiyorum demiş zaten. Oyunun yakışan bir devam oyun olmayacağına dair 150 sayfa fikirden oluşan kahkaha tufanı var öbür başlıkta ve emin ol Megaton kadar komik değil.

Expansionı görmeden yorum yapmayacağız yani, o zaman expansion gelmeden kimse review yazmasın, fikir beyan etmesin. Yolda bir expansion var ve nette materyalini gördük, oynamadan şahane olduğunu biliyoruz diyelim, bunun yine alıntıladığın mesaj üzerinde bir etkisi yok çünkü o mesaj dün çıkan oyundan bahsediyor.

Roleplay niyet olduktan sonra heryerde yapılır, CRPGler o sebeple doğdu. Tabii yanılıyor olabilirim hatta kafamda koltukta yapılabilse de o koltuğun karşısında televizyon ve ona bağlı bir konsol varsa yapılamayacağına dair düşünceler oluşmaya başladı.
Sosyal ağlarda paylaş

White Wolf said:
Hacı ben oblivion u çıktıktan 2 sene sonra aldım, oyunun tadı ve süresi 10 larca mod la 2 katına çıktı, bu fallout 3 de daha bi 2 senesi var.

+2 kardeşim de katılıyor bu yoruma swh

adamlar bu oyunu sadece ismi ile satarlar. başarılı bir oyun çıkmayacağını önceden de farketmiştik zaten. para kazanmak uğruna oyun katletmek alçakça bir şey, orası kesin. ama yapılan bu orijinalinden uzaklaştırmaların oyunun hitap ettiği kitleyi genişlettiği de bir gerçek.. her şey yeşil yeşil amerikan dolarları için. oyunu düşünen de kim? fl3'te amaç da araç da para!

bol para ile çok sevilen ama uzun süredir devamı gelmesi beklenen bir oyunu al, bol para ile reklam yap, salak oyununun daha bol para getirmesini sağla..

e öyle hedefe böle oyun..

@arcane: lolz.. yorum yapılmasını yasakla lam.. exp bekleyelim.. ^_^ cheers
Sosyal ağlarda paylaş

bethesda yine oyun sitelerine para yağdırıp heryerden %90 alıp para yapıcak boş yere. oynayanlar ilk 10 saatten sonra "öf irenç oyun" diyecek.

.. nese blizzard var onun oyunlarına para veriyorum artık sadece nerdeyse. d3 çıksın da oynayalım : )

belki bir gün bethesda batar da biri fallout 3 diye bir oyun yapar kimbilir
Sosyal ağlarda paylaş

hard da oynamıştım ben. Bi de very hard da açıp didik didik edeyim bakalım ne kadar sürecek.

Birde oyun iğrenç değil arkadaşlar ama bir oblivion ile karşılaştırınca (evet oblivionla karşılaştırıyorum) hikayenin işlenişi, sahneler, dünyanın büyüklüğü çok çok yetersiz. Yeryer mağaralara girince direk oblivion oynadığımı felan düşündüm. Super Mutantların 1 2 atışta ölmesi ama akreplerin 10 12 atış istemesi çok kötüydü. Her level de perk verip skillerin 100 ile sınırlanması kötüydü. Seçmediğin bir skill e de 1 point harcanarak arttırılması , olmadı yani. Birde oyundaki tüm npc ler resmen dünya güzeli. Lokum gibi hepsi.

spoiler

Babamızın ölmesi o kadar etkileyici değildi. + Oyunun sonunda the end dedirtebilmek için karakterin zoraki öldürülmesi de sinir bozucuydu. Yanımda zaten radyasyondan etkilenmeyen super mutant bir companion var. Çok saçmaydı

Yanımızda hayvan gibi super mutant companion var ama ne brotherhood ne de başka birileri hop kardeşim bu ne diye sormadı. Ayrıca Brotherhood istediğim etkiyi bırakmadı bende. Resmen daddies girl olayı var.

Benim bir kere bitirdikten sonraki düşüncelerim bunlar.

hmm

Çocuklarda ölmüyor =( Bi de transformer var ki beni benden aldı. Liberty Prime!

Sosyal ağlarda paylaş

pronoit said:
Azmodai said:
draedan said:

edit:

draedan said:

evet kesinlikle bir van buren project değil. ama kesinlikle fallout 3 tüm telif haklarına sahip. ister beğen oyunu ister beğenme çıkıpta abi bu fallout 3 değil deme. çok komik. ayrıca bu çağda malasef izometrik diyalog ağirlikli oyunlar görmek imkansiza yakin. ayrica şunu da söylemeyelim ki expansionlar ve modlar çikmadan üzerinde çok konuşmayın. ayrıca eleştirilere gelince haksızsınız demiyorum herkes fallout 3'ün fallout 2 gibi olmasini istiyordu ben de dahil.Ama gel gör ki tavşan dağa küsmüş dağin haberi olmamiş muhabetinden öteye gitmicek. bence gayet keyifli oyun.zaten roleplay masaüstünde yapilinir.

benim yazdiklarima komik diye gecistiremezsin, benim sahsi fikrim bu ve sebeplerini de siraladim. Sen kendi zevkine gore sevebilirsin hosuna gidebilir gayet, ama benim fikrime bu sekilde "gulunc" diye damgalayip gidemezsin senin dusuncen de asiri derecede sacma cunku benim gozumde de :/ Bayagi bayagi fena hem de.

Oyun fallout degil, bu dusuncem de degismeyecek. Kimse izometrik olsun demiyor ama bu formatta olmamis iste. Oyun kotu degil ama... fallout un olmama sebebi izometrik olmamasindan kaynaklanmiyor, fallout degil dememin sebebi oyun cok kisa, tek sehirde kucuk bir sehirde geciyor, karekterler arasi interaksyon daha az, diyaloglar daha az. Ha yine yapacak seyler var, farkli yollarla quest yapabilirsin vs. vs. ama sinirlisin sonucta. Bir fallout 1 ve 2 deki genislik yok, elestirdigim nokta da bu. Washington DC disinda etraftaki 2-3 eyalette olsa, onlarin arasinda gidip gelebilsek daha iyi olur... hani fallout 2 de NCR 'i ilk kesfedisdeki Wow faktoru yok, ilk oyundaki hub city'e ilk gelisteki dusunceler yok oyun kisitli cunku. DC disina cikamayacagini biliyorsun, butun haritayi yuruyerek kisa surede bitirebilirsin falan bunlari elestiriyoruz.

Kisacasi komik degil, gayet gecerli elestiriler, ve oyun bu yuzden fallout degil.

edit: ayrica lol yahu, Roleyplay oyunda olmaz... NASIL bir laftir ya? ne demek masaustunde olur? allah askina bilgisayarlarda grafik yokken roleplay oyunlar vardi ve iyi hikayeli, saglam atmosferli rpgleri saymakla bitiremeyiz burada heh. Ilk falloutlardaki hikaye ve roleplay yok arkadasim, fallout bir markadir ve o masaustu oynuyormus gibi hissi veren nadir oyunlardandir kendisi, bu versyon kotu bir oyun degil, oynanir da ama fallout degil iste inat etmeyin.

Buna simdi teker teker bonestyle quote cevap vereceksiniz, allah askina ugrasmayin. Thread kendisini "Evet bu fallout 3 tur, yillarca aradigimiz herseyi bu oyunda bulduk ve bulacagiz" diye ikna etmek isteyenlerle dolu, oblivion da ilk ciktiginda herkes boyle yapmisti daha sonra bir cogu anladi nelerin ne oldugu. HA bi de customised patchleri falan bekleyin demissiniz de, cagimizin oyunlari bu sekilde dagitilip pazarlansa da yine oyun ici verilen content az. 20-100 saat arasi gametime diyen IGN'e de LAWL diyorum. Evet her yikintiyi 2 saat incelersek belki 100 saat cikar oyundan, oyun kisa olmasa bile saatlerce quest olsa bile ilk 60-70 dk da gormen gereken her tur yaratigi ve silahi goruyoruz, bu da beni tatmin etmedi.

Fikirlerimi sordunuz buyrun benim gorus acim, benden sonraki adam da uzun uzun aciklar neden begendigini veya kendiniz alir denersiniz kararinizi verirsiniz. Benimle ayni sekilde dusunmek zorunda degilsiniz kendinizi benim fikirlerimi yerlemeye dair kasmayin. BENCE fallout olmamis diyorum o halde ve devam ediyorum bu dusunceme.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...