Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

sinirlerim fena bozuldu, ruhsatı kaybetmişim.

Mr_Hand

Öne çıkan mesajlar

Benim ruhsatım çalınmıştı. Dışarda bi yerde masa nın üstünde unutmuşum bi döndüm yok. Neyse muameleci buldum 1 tane onunla halletmiştim. 3 4 yıl önce bana 350 ytl ye patlamıştı. Ruhsatımın her sayfasının ortasinda zayiinden verildi yazıyor. Sende bir muameleci ile hallet. Tabi muameleciye de para vermen gerekecek öyle durumda ama en azından koşturmana gerek kalmayacak.
Sosyal ağlarda paylaş

Eğer kendim uğraşıcam dersen, öncelikle bir vekaletname çıkart araç sahibinden.
Diğer gerekenler;
- Ruhsatın çalındığına dair bir tesbit tutanağı gerekiyor emniyetten gene emniyette birde ifade tutanağı tutuluyor.
- Aracın son trafik harcı'nın makbuzu ve bir temiz kağıdı vergi dairesinden. İstanbul Avrupa yakası için konuşursak Millet Caddesinde, Vergi Dairelerinin ordan yapılıyor.
- Bu evraklarla birlikte aracı tekrar muayeneye sokuyorsun gidip, gene Avrupa Yakası için konuşursak Beylikdüzü'nde.
"Araç Trafik Tescil Müracaat ve İşlem Formu TR- A - F1 Formu" diye bir form var, onu dolduruyorsun, orda dilekçe yazan insanlar var onlara yazdırtırsın daktilodan. Aracın şasi no, motor seri no, net ağırlık gibi bilgiler lazım...

Bu form ile birlikte araç muayene edilip, trafiğe çıkabilir şeklinde onay verildikten sonra arkasına imza + kaşe flm basılıyor.
Sonra,
Araç hangi Trafik Tescil Şubesine bağlı ise elindeki ;
Araç Trafik Tescil Müracaat ve İşlem Formu TR- A - F1 Formu
Harç Makbuzu ve Temiz Kağıdı
Vekalet
Tesbit Tutanağı
İfade Tutanağı

ile oraya gidiyorsun, örneğin benim araç Bağcılar'a bağlı. (Bunların 2-3 tanede fotokopisini çıkarttır bu arada).

Bu evrakları teslim edince, aynı gün veya ertesinde yeni ruhsatı alıyorsun.

Son olarak Trafik Sigortasınında gününün geçmediğinden emin ol.

Kolay gelsin =)
Sosyal ağlarda paylaş

sunthewhich said:
Eğer kendim uğraşıcam dersen, öncelikle bir vekaletname çıkart araç sahibinden.
Diğer gerekenler;
- Ruhsatın çalındığına dair bir tesbit tutanağı gerekiyor emniyetten gene emniyette birde ifade tutanağı tutuluyor.
- Aracın son trafik harcı'nın makbuzu ve bir temiz kağıdı vergi dairesinden. İstanbul Avrupa yakası için konuşursak Millet Caddesinde, Vergi Dairelerinin ordan yapılıyor.
- Bu evraklarla birlikte aracı tekrar muayeneye sokuyorsun gidip, gene Avrupa Yakası için konuşursak Beylikdüzü'nde.
"Araç Trafik Tescil Müracaat ve İşlem Formu TR- A - F1 Formu" diye bir form var, onu dolduruyorsun, orda dilekçe yazan insanlar var onlara yazdırtırsın daktilodan. Aracın şasi no, motor seri no, net ağırlık gibi bilgiler lazım...

Bu form ile birlikte araç muayene edilip, trafiğe çıkabilir şeklinde onay verildikten sonra arkasına imza + kaşe flm basılıyor.
Sonra,
Araç hangi Trafik Tescil Şubesine bağlı ise elindeki ;
Araç Trafik Tescil Müracaat ve İşlem Formu TR- A - F1 Formu
Harç Makbuzu ve Temiz Kağıdı
Vekalet
Tesbit Tutanağı
İfade Tutanağı

ile oraya gidiyorsun, örneğin benim araç Bağcılar'a bağlı. (Bunların 2-3 tanede fotokopisini çıkarttır bu arada).

Bu evrakları teslim edince, aynı gün veya ertesinde yeni ruhsatı alıyorsun.

Son olarak Trafik Sigortasınında gününün geçmediğinden emin ol.

Kolay gelsin =)

arabayı ıssız bır sokaga bırak ve git bence hiç uğraşma
Sosyal ağlarda paylaş

Valla iki gun once haybeye ehliyetini kaybetmis bi insan olarak sunthewich in yazdiklarini okuyunca korktum.

Simdi ruhsatin policenin falan birer ikiser suretini noterden onaylatsakda onu tasisak ruhsat yerine(hatta belki ehliyet) olur mu ki?

aracta biraksan calinma derdi var, yaninda tasisan dustu/kalkti kaybetti derdi var, evde biraksan disarda polis amca problemi var. ohooo
Sosyal ağlarda paylaş

Tüm o yazdıklarım 2 gününü alıyor insanın, 2. günün sonunda da ruhen tükenmiş oluyor insan =)
Ayrıca Şubeye de erken gitmen lazım, belli bir saatten sonra almıyorlar dosya içeri, git gel git gel git gel.. off off...
Eskiden sürekli araçta dururdu, artık yanımdan ayırmıyorum ruhsatı :)

Muayene kuyruğunu belirtmemişim tabi :P
Sosyal ağlarda paylaş

gerekli evrakları bi köşebaşı otogaleriye 400 ytl ile birlikte veriyorsun, sana yenisini veriyor yaklaşık 2 gün içinde. yok ben uğraşırım diyorsan da kolay gelsin.. tanıdık falan olmadan işkenceymiş diye duyum aldım. kasmadım ondan hiç.
Sosyal ağlarda paylaş

Syn said:
geçmiş olsun öncelikle. bir de nasıl kaybettin onu anlamadım, acaba arabayı otoparkçıya falan verip, ruhsatı yanına alıp, öyle mi kaybettin?

ya şöle oldu, montun iç cebine koymuştum. sora yeni mont satın aldım. yenisini alırken diğerini elimde tuttum vs. bundan önce de sıcak geldiği için bazı yerlerde mont elimdeydi. büyük ihtimalle böyle kaybettim. höf :/ß
Sosyal ağlarda paylaş

BonePART said:
yeniletmek kolay bi is
64 lira sayfa basian aliyolarda
calintida bilemiyorum
yeniletmeyi kesinlikle gidip muameleciye felan par avermeyin
15 dakkada halledilebilcek bi si

iyide bulan kişinin o ruhsatı sahte evrak gibi kullanmayacağı ne mâlum, bu durumda çalıntı da yapılan işlemlerin aynısının yapılması gerekmez mi ?

edit : tam postu attığım anda anladım
yanlış anlamışım , post silmek olsa keşke..
Sosyal ağlarda paylaş

MeSh said:
gerekli evrakları bi köşebaşı otogaleriye 400 ytl ile birlikte veriyorsun, sana yenisini veriyor yaklaşık 2 gün içinde. yok ben uğraşırım diyorsan da kolay gelsin.. tanıdık falan olmadan işkenceymiş diye duyum aldım. kasmadım ondan hiç.
Tanıdık gerekmiyor, muayene'de beklememek için evrak arasına 20 ytl sıkıştırman yeterli, diğer işlemler rüşvet free
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...