Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Witch Elf kaynaşım topiği

Absolut

Öne çıkan mesajlar

arien demişsin ki we ile ib leri bile kesiyorum. işte yanlış burda zaten. kesememeli. we/wh gibi classlar seninde söyledigin gibi healer/caster düşmanı ama 1.2 den önce özellikle tank/healer/caster ayrımı yapmadan herkesi kesiyorlardı. 1.2 ile bir nebze düzeldi bu tanklara karsı sansları biraz azaldı. sahsen su an beni 1-2 cok ii oynayan we dışında hiç biri kesemiyor. ama gördügüm kadarıyla dmgleri artıyor yine 1.3 ile cıvıcak yine oyun:)

şu karakterlei bi oturtamadılar gitti.
Sosyal ağlarda paylaş

arkasim sen kalkanini giydukten sonra with elf seni hala kesiyorsa(esit item ve renown sartlarinda) sorun sendedir. armoru gecen vurus sadece arkadan yapildiginda etkili onun disinda 10sn boyunca arkdan vurmasada oluyor ama 10sndede zaten en az 2 3 block cikar bisi olmaz zaten. senn icin asil sorun disarm oda 5sn suruyo akebinde moralle gelen 7sn parry yani sen olmuyosun ama We de olmuyo :D witch hunterla kapismaya gelince (ben carnage oynaigim icin ona gore yorum yapicam) witch hunterin miror spectinde(Confession) masteryden gelen vurus witch hunterlara %100 parry veriyor bu durumda senn iyi zamnlamayla bunu kullanmayi bilen bir witch huntera karsi pek sansin yok ama witch elf lerdede ayni masteryden gelen vurus weapon skill veriyor buda caster ve healera karsi sana daha fazla avantaj sagliyor sonucta senn rvr yada seneryodaki gorevin malee ler degil. cok uzadi derin dusuncelerimi merak edersen devam ederim :D
Sosyal ağlarda paylaş

TripKroniK said:
arkasim sen kalkanini giydukten sonra witch elf seni hala kesiyorsa(esit item ve renown sartlarinda) sorun sendedir. armoru gecen vurus sadece arkadan yapildiginda etkili onun disinda 10sn boyunca arkdan vurmasada oluyor ama 10sndede zaten en az 2 3 block cikar bisi olmaz zaten. senn icin asil sorun disarm oda 5sn suruyo akebinde moralle gelen 7sn parry yani sen olmuyosun ama We de olmuyo :D witch hunterla kapismaya gelince (ben carnage oynaigim icin ona gore yorum yapicam) witch hunterin miror spectinde(Confession) masteryden gelen vurus witch hunterlara %100 parry veriyor bu durumda senn iyi zamnlamayla bunu kullanmayi bilen bir witch huntera karsi pek sansin yok ama witch elf lerdede ayni masteryden gelen vurus weapon skill veriyor buda caster ve healera karsi sana daha fazla avantaj sagliyor sonucta senn rvr yada seneryodaki gorevin malee ler degil. cok uzadi derin dusuncelerimi merak edersen devam ederim :D
Sosyal ağlarda paylaş

TripKroniK said:
arkasim sen kalkanini giydukten sonra with elf seni hala kesiyorsa(esit item ve renown sartlarinda) sorun sendedir. armoru gecen vurus sadece arkadan yapildiginda etkili onun disinda 10sn boyunca arkdan vurmasada oluyor ama 10sndede zaten en az 2 3 block cikar bisi olmaz zaten. senn icin asil sorun disarm oda 5sn suruyo akebinde moralle gelen 7sn parry yani sen olmuyosun ama We de olmuyo :D witch hunterla kapismaya gelince (ben carnage oynaigim icin ona gore yorum yapicam) witch hunterin miror spectinde(Confession) masteryden gelen vurus witch hunterlara %100 parry veriyor bu durumda senn iyi zamnlamayla bunu kullanmayi bilen bir witch huntera karsi pek sansin yok ama witch elf lerdede ayni masteryden gelen vurus weapon skill veriyor buda caster ve healera karsi sana daha fazla avantaj sagliyor sonucta senn rvr yada seneryodaki gorevin malee ler degil. cok uzadi derin dusuncelerimi merak edersen devam ederim :D

bu dedigim tabi her we icin degil dostum. yoksa gearlanmamsı we lerden 2-3 ü ile basa cıkıyorum:) ama buna ragmen bazı we lere karsı %50 block ile keildigim oluyor.

kim ne derse desin tanklar su an kötü durumda 1.3 den sora nolur bilemem. daha mı kötü olur daha mı iyi olur bilmem:)
Sosyal ağlarda paylaş

Yaff Sard senin ne isin ne 2-3 WEylee bakiyim gec healerlarin yanina orda bodybotlugunu yap ha dmg veren tank oynamak istiyorsan IB oyna..Tanklarin durumu kotu deme bana Santsu yu otur izle ne demek istedigimi anlarsin.:P Ha yada dmg veren kotbs istiyorsan Iscovan var RG de oda baya iyi hem duellerde hemde rvrda..
Sosyal ağlarda paylaş

yo dmg gibi bi rahatsızlıgım yok. yani dmg yapim diye bi istegim yok. max defence ve ayakta kalma. orderda melee eksigi olmasa zate cıkmam ileri ama oda yok birilerinin önden gitmesi gerekiyo:) hem o baska adam yokmus gibi bana dalan kendini begenmiş we lere gününü göstermek cok hosuma gidiyo:P

neyse bakıcaz nolcek. amacım max block yapmak ama bunun icin rr70 olmak falan gerekiyo:) daha yol var..
Sosyal ağlarda paylaş

ben sm oynuyorum.

rr70 uzeri 4 5 tane WE ile hergün kapisiyorum 1v1, geceleride duel oluyor orda.

s/s oldugunuz zaman ve yeterli block rate ile WE ler cok kolay.. 20 duel yaptiysam 2 kere kaybetmisimdir.

simdi 2 hand takiliyorum khaine/vaul spec (yuksek rr gerekiyor yoksa ise yaramiyor bu spec)

2handde işler degisiyor, şanslar %50 ye %50 gibi bisi oluyor.

+102 str + 30 40 toughness rr lardan

GWM BA PD PE yada Rugged taktikleri ile resmen kabusuyum WE lerin xD

%18 base crit BA ile perfect stancete crit şansım %38, parry şansim PD ile %20 üstü, EF sonrasinda %45 e cikiyor.

%38 şansla etherdance in her bir swingi en az 500 vuruyor, 3 sn de 5 swing yapiyor ve en az 2 si critliyor.

hoeth spectede dazzling strike 1.4 1.5 e kadar cikabiliyor critle.

bence block vs ziyade en onemli sey toughness, potla beraber 910 toughness oluyor bende. 740 str 910 tougness 8100 wounds.

%25 şanslar rakıpten 10 sanıye boyunca 114 stat cekiyorsun nature blade ozelligi, daha da ekleniyor statlara.

duel yaptigim WE ler rr70-75 arasi.

shield alinca ele zaten melee de semi-god gibi bisi oluyorsun ama cok sıkıcı işte shield olayi..

sm olarak 2 hand kullanmak en keyiflisi.
Sosyal ağlarda paylaş

Zegna said:
+block jewel yok mu kotbs icin? %4 ordan alsan %6 da renownlardan alsan.

jeweller var zaten bende zegna. hardened band of the warden ve bastiondan quest ile gelen jewel mevcut. rr64 üm %6 block zaten aldım. block veren baska itemlerde var onları cıkaramadım henüz. mesela lair bosslardan düşen block veren cloak/ harbinger epic kemer / hardenend band of the watcher var epic yüzük. bütün jewel slotlarımı rahatlıkla +2 block ile doldurabilirim aslında ama bu sefer resistlerim cok düşüyor.

su an blokum %40+10(shield rush): %50. rr70-71 oldugumda bi %6 daha gelicek o zamana kadar cloak ve kemer veya watcher bulursam block %60 olacak gibi.

su an bende 2h a gectim knight ile. 2 gündür deniyorum ve baya hosuma gitti. yani cok bi dps yok ama sc lerde özellikle healer destegim varsa cok daha effektif oluyorum. özellikle destroy confidance ile dün 2k critledim shamana:)

ha evet konumuz we ler:) paag sc sinde yanlız kaldım. bizim wc den cıkarken bi we musallat oldu. neyse elimden geleni yaptım bi ara umutsuzluga düstüm kesilecem diye ama %15 canım kala öldürdüm we yi ve warlord crest bıraktı bana:)
Sosyal ağlarda paylaş

evet o dikkatimi cekti basta cok hızlı indiriyo beni ama sora ben öne geciyorum. 2 sefer kapıstım ikisinde de aynı oldu ama potion icmek gerekebiliyor:)

tank spec de aura ile tough 900 civarı. daha artırmak mümkün talismanlarla ama wounds gider o zaman:) 900 yeter gibi

2h spec de 660 su an. aura ile 750 civarı oluyor. str 810 parrylersem tactic active oluyor 1050 str oluyor 10 sn.
Sosyal ağlarda paylaş

Ya garıban tank muhabbetlerını keselım,650 vuruyorsunuz dıe ne sevınıorsunuz huleym :P Tek bır tank bılırım otturen IB dır onun da adressı Santsu'dur. Gerısı bos, Emre sana bırak dıyorum su SMi gel K8Pte destroya..Bak burda nassıl cosucan :P Ha bu arada We > SM ve Kotbs, arada aldıgınız laylay lom Welerı kesıpte sevınmeyın. hemen ayarlıyalım saıjeva vs herhangı bır tank :D
Sosyal ağlarda paylaş

tauntladiktan sonra 1k dan aşşagı vurmuyor valla benim dazzling strike.
1.3, 1.6 kafasına gore.. ama ben %18 base crit ile oynuyorum, BA ile %38.

40 marudere woh debuf + taunt 3200 ED vurmuslugumda var.

WE>SM ye yavas derler berkcim :) shield ile zaten sansi yok onu geciyorum, 2handdeyken aliyorlar sadece.

rr75 76 coguyla dueldeyim hergun.

ama haklısın SM harbiden zayıf diger classlara gore, umuyoruzki bi el atar mythic ilerde :p
Sosyal ağlarda paylaş

Emre sen onların el atmasını beklersen Oooo adamlar 1.3 patchınde bır kac balance olayı daha yapıcaklar sonra yenı gelen classlarla ugrasırlar bence, zaten slayer ve choppa'nın melee dps dekı ezıcılıgındekı gıbı yenı gelen ırk ve classların ustunlguyle ugrasılar bundan sorna yanı sen SMıne bır sey bekleme..:P
Sosyal ağlarda paylaş

• 3 hafta sonra ...
Absolut said:

Kiss of death: Bunlar stance da diyebileceğimiz özel vuruşlar ve etkileri 2 dakika sürüyor üzerimizde. PvP için genelde Kiss of Death kullanılıyor çünkü rakibin kendi üzerindeki heallerin %40-50 arası etkisini azaltıyor. Yani bir rakibe dalmadan evvel kiss of death tuşu ile kendinizi bufflarsanız (rakibe vurmanız lazım bunun için) sonraki vuruşlarınızın rakibe debuff olarak dönme ihtimali yüksek.

Kiss of Death'i herkez yanlış nitelendiriyor.

Arkadaşlar kiss of death yanlızca kendini heal etme yeteneğine sahip klas 'lara saldırırken debuff olarak bırakılır. Kiss of Death herhangi bir class'ın Aldığı heal değerini düşürmez... Bunu sağlayan skill'imiz Black Lotus Blade'dir. Kiss Of Death yanlızca heal yeteneği olan bir klass'ın attığı heal'ı %50 düşürür. Bunu gidipte witchhunter'a uygulamanız onun %50 heal az alacağı anlamına gelmez...

Her kiss özelliklerimizi Kiss of death yanlızca PVP amaçlıdır PVP de kullanılır demek yanlış olur. Her kiss debuff'ın her klass a karşı özellikleri var.

Öneri olarak ben size Kiss of Betrayal'ı Caster Range class larda. Kiss Of Agony Mele ve Range dps lerde (Shadow Warrior,Engineer) , Kiss of Death'i de healer'lar üzerinden kullanmanızı öneririm... WE hakkında detaylı bilgi almak isteyen olursada memnuniyetle tecrübelerimi paylaşabilirim.
Sosyal ağlarda paylaş

Arién said:

Witch Elf bence Melee kategorisinin dışında kalıyor. Neden diyecek olursan, çok ince bir class ve iyi bir teknik gerekiyor oynamak için. Slayer ve Choppa da gördüğüm kadarı ile çok ta teknik olmayan çata çuta savaşa girilen bir class.

Witch Elf giydiği Light Armor yüzünden savaş esnasında bunu dikkate almaz ve paldır küldür oynarsan çok ölürsün. Ancak Choppa ve Slayer lar hem dayanıklı hem de iyi hasar verebiliyor.

WE in RvR deki amacı, Healerlar, Casterlar ve Canı az kalmış Oyuncuları öldürmek genellikle. Witch Hunter lar eğer ki iyi oynayan birisi ile teke tek kalmışsanız dişe diş mücadele oluyor ancak WH biraz daha üstün (e adı üstünde Witch Hunter). Ayrıca Slayerlar da WE' i teke tek te baya zorluyor.

Ancak şöyle söyleyeyim, iyi teknikle oynandığı taktirde bu oyunda teke tekte yenebilmesi en zor class olan Warrior Priest' ları bile zorlanmadan ben WE ile aşağı alabiliyorum. Iron Breaker gibi yüksek armorlu oyuncuları bile rahatlıkla
öldürebiliyorsun.

WE in en sevdiğim yanı her class (healer, caster, melee) için kullandığı farklı abilityleri. Bu tip şeyler WE class ını çok zengin ve bana göre cazip kılıyor.

Yani burdan şu sonuca varabilirim. Witch Elf ler biraz teknik ve sinsilik isteyen bir class, savaş alanında canı azalmış Order ları pusuya yatmış aç bir kurt gibi gözlemek, yada Order ın yeni aldığı bir Battlefield Objective in çıkışında stealth de bekleyip en geride kalanın tepesine binmek, yada kale kuştmasında Lock Pick ile içeri girip tepede Healer ve Caster ları öldürüp aşağı atlamak, yada RvR bölgesinde tek başınıza dolanıp avlanmak vs..

Oynaması çok zevkli bir class Witch Elf.

"Witch Elf çok iyi dps output 'u olan Melee kategorisinde bir klas. İyi bir teknik değil de şu an bu klas 'ın bir çok bug'ı var. Stealth durup dururken bozuluyor. Fleet Footed ilk root 'u kaldırırken diğer arkasından gelen root ve snarelere immune etmiyor (halbuki yaklaşık 5-7sn arası immune süresi olduğu yazıyor skillde) Heartseeker 'la vurduğunuz zaman birazcık sizden ilerdeyse hedefiniz dmg yiyor ama stun olmuyor. Arkadan bir targete AW yağdırmaya çalıştığınızda rakibin dibinde olmanıza karşın Target is out of range" diye bir uyarı alıp dumur oluyorsunuz malesef. Birçok bug var aklıma şu an gelmeyen"

"Choppa ve Slayer'lar aoe özellikleri olduğu için healerlar sayesinde ayaktalar. Yoksa choppa ve slayerlar dayanıklı değiller malesef en azından WE'den"

"Witch Hunterlar hala WE 'lere karşı pek etkili değiller, Burada biraz gear olayı var. WH 'a kendini çok parryletirsen (str'en düşük ise), ve ilk skill ağacından parry blessing skill'i ni almışsa zorluyor ancak onun içinde bir utility var Sever Blessing reflexiniz kuvvetli ve bunu bildiren güzel bir addonunuz varsa bu blessing'i silmek mümkün. Ayrıca Witch hunter WE ye karşı misillenmiş bir karakter değil Witch hunter'ı biraz Humonoid varklıkların içerisinde olan kötü ruh veya şeytan çıkarıcı bir rolü var diye nitelendirmek veya constantine filmini seyrettiysen ne demek istediğimi anlarsınız :) daha doğru bence. Beni zorlayan bir Slayer hiç ama hiç olmadı."

"Teke tek yenme olayına tam olarak katılamıyıcam. Bu biraz specle alakalı. Tank bir IB'yi belki carnage/suff ile alabilirsiniz. Trech/suff ile hayli zor oluyor Shield'li tank classlar. Ama neden bilmiyorum SM'ler daha kolay kotbs ve IB'lere göre. geri kalan klassları tek tek almak mümkün eğer yeterince iyi oynarsan WE'yi veya Bug lar o an için nüksetmez ise"

"Evet katılıyorum. WE' de utility bol. Her klas için güzel yetekler var."

"WE ile premade dahilinde değil iseniz SC'lerde ve healerınız yok ise sadece kenar ve köşede kalan "squishy" hedefler ile yetineceksiniz malesef. Ancak bir premade veya guildiniz ile sc'de iseniz WE 'den kritik bir klas yok gidin ve arka safta ne kadar healer veya Caster Range dps veya Range DPS varsa canlarına okuyun."

Genel olarak şöyle bir ön yargı var. WE'ler aoe skilleri olmadığı Arka safları pek yaramıyor kanısına varılıyor. Halbuki tam tersi. Benim guildim yabancı bir guild. Benim taktiğimi ve stratejimi biliyorlar ona göre bana bakan healerlar var. Arka tarafa git ve rakibe büyük tahribat ver healer ve casterı öldürerek. Bu sayede çok fazla Death blow birincisi bile oldum.

Şöyle birşey ... WE 'nin tek eksiği klas olarak Bugları çok zamansız tek başına buglar proclarsa maymun oluyorsun. 1 dakka BW nin birini kovaladığımı bilirim. Adam dibimde vurmaya çalışıyorum target is out of range bug ı procluyor ve tam öldürücekseniz birşekilde adamı pat partysini çıkagelior ve ölüyorsunuz öldükten sonra'da sizi aslında aptal öldüremedi zannedip ./laugh çekiyolar... Halbuki buglardan ne WE şehitler veriyor garibim destro :/.

WE 'yim düzenli ve K8p'in en iyi yabancı guildlerinden birindeyim. Düzen olunca her klas şov yapar buna inanırım. Yeterki WE oynarken çok fazla Tek takılmayın.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...