Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Bana Druid Tank olmayı öğretin

PATA

Öne çıkan mesajlar

ramparts, sp, ub, sv aklıma gelen en kolay heroicler druid için.

ben manglela başlayıp laceratex3 tane falan çakıyorum tek mobsa cooldownu bitince bir mangle daha sonra laceratex2, demo roar.

birden fazla mob varsa Skull olan moba mangle hemen arkasından 2 ya da 3 swipe, sonra tekrar skulla lacerate, tabla seçe seçe mümkünse lacerateleri dağıtıyorum üzerimdeki gruba. skullı elimden kaçırmadan diğer moblara da aggroyu kuruyorum swipe+demo roar kombosuyla bir şekilde. arada kaçanlar oluyor tabi, kaçan adama bağlı olarak bazen çekene ceza olsun diye bırakıyorum adama auhau, cloth ya da healersa feral chargela gidip alıyorum geri:p
Sosyal ağlarda paylaş

Arma said:
Dworgian said:
hımmmm 64 hit yaparım biraz armor feda edip ya da sta fln.

ama brewfest te bile mesela 70 80 hitle girdim yine paso dodge miss havada uçuştu.

ne zaman 135 hitli cat setle girdim çatır çatır aggro aldım :D

Ordaki bossta bi manyaklık var. Bende hit ve expertise setimle manyak dodge miss çekiyorum.

ama yine de 3 hit rating normalde düşük dimi ben biraz n00bum sanırsam lol
Sosyal ağlarda paylaş

Espriliğin nedeni imlasız, küçük harf harala gürele yazılan mesajdan olabilir :). Bende yardım edeyim, yazayım dedim birşeyler ama bu tür internet yazım stili ile yazılan yazıları görünce ciddiliğini kaybediyor insan :). Bende süper yazmıyorum muhakkak bir kaç hata yapıyorum, lakin en azından deniyorum. Kıssadan hisse vereyim demiyorum, sadece bu tür yazım stilinin bende meydana getirdiği haleti ruhiyeden bahsedeyim dedim.

Düzgün yazın arkadaşlar imlaya dikkat eminim daha ciddiye alınacaksınız, tabi içerikde ofsayt bir durum yoksa.
Sosyal ağlarda paylaş

Yardımcı olanmaya çalışan arkdaşlara çok teşekkürler.Dalga geçen arkdaşlarında canları sağolsun ne diyim.Bu itemleri bi güzelleştirip bidaha denesem güzel olucak sanırım.Bu arada wipe yiyoruz çünkü herkez kafasına göre moba dalıyor sonra agro tutmamı bekliyolar.3 5 defa girdim hepsinde bu olay olunca acaba dedim sorun bendemi bi soriyim
Sosyal ağlarda paylaş

Bir target koy sadece ona dalin dersin en kolayindan. Haa hala rasgele dalan olursa birak ölsün..
Bir de o cins insanlara kilim, cekilir 4 mob, herkes dalar anlamsiz bir sekilde kafasina göre birine. Agro kacinca ne bicim tanksin agro tutamiyorsun vs. derler. Direk cikcaksin abi grupdan. Hicbir serverda zibil gibi tank yok. Cogu serverda tank kitligindan heroic dönmüyor. Agirligini koycak olan sensin, lafini dinletemedigin grupdan cik.
Sosyal ağlarda paylaş

Gayet güzel sıralıyorum Skull cart curt anlatıyorum ilk bu filan ama hakim olamıyolar kendilerine adamlar.Genelde mage ben daha gidemeden mobların yanına dps ye başlıyor.Yada bazen parti adam gibi olsada hayvani dps yapan arkdaşlar çıkıyor agroyu benden alıyorlar
Sosyal ağlarda paylaş

PATA said:
Gayet güzel sıralıyorum Skull cart curt anlatıyorum ilk bu filan ama hakim olamıyolar kendilerine adamlar.Genelde mage ben daha gidemeden mobların yanına dps ye başlıyor.Yada bazen parti adam gibi olsada hayvani dps yapan arkdaşlar çıkıyor agroyu benden alıyorlar

abi tanksın rotasyon anlatıldı. bu rotasyonu tuttur, tps ini en üst seviyede tut, sonrasına karışma. görevin bu. kontrolsüz dps yapan olursa çık gruptan basit :)

edit: tank max tpsini yapıosa (elinden geleni) dps sınıfı buna uymak zorunda. bu kadar basit
Sosyal ağlarda paylaş

Cons said:
kalkan al eline.

en guzel cevap budur bence

arada crit immune dan soz edilmis burada benim cahilligim de cıktı bir soru da ben sorayım (druid dedigin healer olur ben helar ım mutluyum :P )

crit ummune olması cok da umrumda degil de shield userlar (turkce dusununce anlamı feci oldu hehe) block yaptıklarında crush dmg yemezler druidler de o yuzden mt olamamıslardır gunumuze kadar (kara mara bisiler tanklayabilirsin de ben cok gordum karada mt olup heroic tanklayamayan hehe ) bu crush dmg ler icin de bi immune durumu var mı yoksa sheild ustunlugu devam ediyor mu ?
Sosyal ağlarda paylaş

Melee bosslarda druidler daha iyi diye biliyorum armor ve dodgeden dolayı evet crushing blw bizi mt yaptırmayan şey :D ama wotlk de kalkıyor herkezi aynı seviyede tank yapıcaz demiş blizz bende hep söyle kaldı en iyi tank warrior ot druid aoe tank paladin diye düşünüyorum
Sosyal ağlarda paylaş

PATA said:

Abi bırak gebersin gitsin. Ayrıca yaptır bir leatherworkere clefhoof seti, o statlarla zaten babalar gibi tanklarsın, heroic sl, mgt ya da ne biliyim durnholde değil sonuçta. Yeter ki adam gibi cc olsun, survival talentim yok trapla oynayamam diyen hunter olmasın, subtetly talentim yok saplamam diyen rogue olmasın, ben imp çıkarıyım succubustan iyidir grimoireım yok zaten diyen warlock olmasın.
Sosyal ağlarda paylaş

Dworgian said:
bende bunu anlamıorum.

adamın türkçesini düzeltmek sevgili yuzırlarımıza mı düşüo?

adam soru sormuş. bilmiosan igilenmiosan kasma yazma.

tdk forumundamıyız?

Hayır bana düşmüyor elbette istediği gib yazsın :). Sadece böyle yazarak, anlaşılmasının ve okunmasının karşı tarafı yoracağını belirtmek istedim.
Sosyal ağlarda paylaş

ozii_x said:
Kendini kurtaramayacak bir şekilde nukeleyen adamlara tam uyuzum bazı sınıflar kurtarır kendini bazılarını bırak ölsün walla

retri pala denedim ordan biliyorum... soc proclayıp crit meleede critlerse mob sende oluyo çok laf yiyosun haliyle hehe hatta beni retri pala ile KZ de ot yapmışlardı cezamıydı yoksa bi iltifatmı o an anlayamadımda repair olunca anladım ne olduğunu :)

bu arada gruul tanklayan tank drood arkadaş var bizim.. mt de olabiliyor yeterince inanmışsa droodlar ki bence güzelde tankliolar hani..

her neyse fazla hoşlanmıyorum pve den zaten.. retri palayken healermısın diye günde 55 tane whisper geliodu.. holy talent oldum healer arayan kalmadı.. warior açtım kastım.. party aradım.. baydı beni pve..

ama ne diyeyim grup olan moblarda keşke drood olsam dediğim olmuştur yapmış olduğum nadir tanklıklarda
Sosyal ağlarda paylaş

Arathor said:
Bir target koy sadece ona dalin dersin en kolayindan. Haa hala rasgele dalan olursa birak ölsün..
Bir de o cins insanlara kilim, cekilir 4 mob, herkes dalar anlamsiz bir sekilde kafasina göre birine. Agro kacinca ne bicim tanksin agro tutamiyorsun vs. derler. Direk cikcaksin abi grupdan. Hicbir serverda zibil gibi tank yok. Cogu serverda tank kitligindan heroic dönmüyor. Agirligini koycak olan sensin, lafini dinletemedigin grupdan cik.

top sahibi tifilin kaleye geçmem demesi gibi bişiymiş oyun lan bu sakin ne ağirliği? oldu olacak adreslerini öğrensin dayansın kapılarına?
Sosyal ağlarda paylaş

pronoit said:
Arathor said:

top sahibi tifilin kaleye geçmem demesi gibi bişiymiş oyun lan bu sakin ne ağirliği? oldu olacak adreslerini öğrensin dayansın kapılarına?

ağırlığını koymak burda şu anlamda;

tank'ım kurukafa - çarpı - üçgen - kare sırasıyla öldürün diorum, algı sorunlu bi dps sınıfı gidip hobara die üçgene fln dalarsa tank olarak ben 1 2 defa daha uyarırım 3. de çıkarım gruptan.

zira zibilyon tane dps oldugundan partilerde belirleyici classlar healer ve tanklardır. gider başka bi parti bulurum

anladın?
Sosyal ağlarda paylaş

bi de akratksiyon yapcam diye farklı targete vuran dpsler olabilir eğer agro çekerlerse birak ölsünler bence =) bunu bir mage olarak soyluyorum. skull dışındaki targetlere de vururum ben ama omen kullansı tum targetlerın agrosu sende oldukca neye vurdugu sorun olmaz mesela soyle dıyelım skulda adamın omendekı barı senın barınla pul agro arasındaysa adamın x e ucgene diamonda vurması-star sheep polydir genelde sakın vurmayın cidden kan cikar- agro çekmeyecek düzeyde oldukça mantıklıdır. buna katılmayanlar da olabilir ama güzel bir taktikdir zaten size başka targete yönelin demiyorum, tankın agrosunu kaldırmayacak kadar dps yapın 2 3 sn belki, sonra main targete geri donun. zaten threatınız tanktan fazla oldugu ıcın bunu yapmazsanız bos bos beklemenız gerekecektır
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...