Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Disciple of Khaine Bilgi Paylaşım Topiği

Dregoth

Öne çıkan mesajlar

Şimdilik rank16yım ve dok classından çok memnunum. Tipi karizması hoşuma gittiği için açtım zaten ayrı konu ama hayatta kalabilirliği oldukça yüksek. Heallerin cast timeı zaten kayda değecek kadar değil. Dmg verirken heal veren bir çok abilitysi de var. Scenariolarda da gaza gelip en önde hücum etmediğim zaman çok can yakıyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

barkindemir said:
ne ölmez şey abi şu Doklar hpsini 3 kere sıfırladım geçen adam gene fulledi Dokları yokluyorum healing de iyiyse azad ediyorum direk kendi hallerine bırakmak en iyisi :)

dok un sadece kendını heal eden 2 spellı var.onlarda hot. genelde party heal atıyorum willpower ıle 130x15snx6ppl ınstant spell. 800 heal x 6ppl 2 sn cast :)
Sosyal ağlarda paylaş

Lastguard said:
varmı tier 3 , tier 4 dok? nedir bu amcaların durumu? ilk levellardaki hali gibi değil diyorlar? öne çıkarsan eziliyorsun diyolar arkada kalıp heal atmak zorunda kalıyosun diyolar?

mantık olarak t3 de bır dok ortalama 30-35k dmg yapıyor (lvl 29) 45 ıde gordum 15 ıde. ama ben lvl 25 den ıtıbaren melee savasa gırmıyorum canım cok sıkılmadıkca :D 25 den beri mın. 40k max 125k heal gordum. ortalamam 100k. ıtemlerım capulcu gıbı nerede yuksek willpowerlı ıtem varsa aldım :D hp ve resistlerim yerlerde surunuyor.bana gore t3 de en effective heal atmak. melee dps de ıyı ama barız fark oluyor. 45k dmg 20k heal desek toplam yarar 65k :D

t4 de nedır bılmem olayı. yavas yavas vurdugum dmg ıle heal gelen tactıcler skıller moraller almaya basladım. t4 de onumuze bakacagız ne olur ne olmaz bılemeyecegım :)

bu arada equipset diye bir addon var tam randımanda calısmasada uzerınızdekı ıtemlerı /setuse "numara" yazıp degısebılıyorsun. aynı sekılde tactıcıde degıstırrebılıyorsun.
Sosyal ağlarda paylaş

bende rank 22 dokum, hatta shaklabanla aynı guilddeyiz :)

t3de güçsüz dok laflarına aldanmayın, çok güçleniyo tam tersine, çok iyi dpsi, mükemmel survivabilityisi, şahane taktikleri ve skilleri olan bi class DoK.

ben şuan mesela solo questing yaparken Divine Fury ve Khaine's Blessing kullanıyorum. gerektiginde de kendime hot basarak 3-4 mob tek seferde rahatça alınabiliyor.

Scenariolar için ise Bloodthirst ile güçlenmiş Covenant of Celerity ve Discipline veya yeterince heal varsa dps arttıran bi taktik daha çok işe yarıyor.

DoK'un en güçlü tarafı group healları, mesela Khaine's Vigor ve Khaine's Embrace bunlara güzel 2 örnek. bunları aldıgınızda grubunuzu çok rahat ayakta tutuyorsunuz.

rank 21 iken keep almaya gittik 20 kişi falan, heroyu keserken sorc'lara HoT attım sürekli backlash dpslerini düşürmesin diye, diger yandan Rend Soul ile tankı healladım, arada da group heal bastım. 2 kez falan contributionda 1. geldim. bi warband için olmazsa olmaz bi class bence.

scenariolarda ise genelde yaptıgım şey geride durup Covenant of Celerity açıkken orderların bol oldugu yere Essence Lash sallamak, en az 2-3 tanesi böylece %60 slow yiyor ve dotlanıyorlar. Bloodthirst sagolsun.

ön safhadaki tanklardan focus yiyeni seçip hemen yakındaki bi ordera rend soul atarak üstüne de 2 de hot sallayarakı eleman rahatça ayakta tutabilirsiniz. ama dok asla bi main healer degil zealotun ve shamanınki gibi müthiş healları yok anca HoT ve group heal var. herşeyden biraz var, çok ilginç ve eglenceli bi class.
Sosyal ağlarda paylaş

do9uz said:
jonywayt sc lerde hangi actionlar taktikler kullaniyorsun ve nasil bir oyun bicimin var biraz bilgilendirebilir misin? henuz R10 Dok u olan bir noob icin yararli olur :)

uzakta duruyorsun :D basıyon healı :) once Soul Shielding atıyorum sonra Khaine's Vigor atıyorum sonra combatın gıdısatına gore degısıyor.
tactıclerdede Discipline ve Bound by Bloodkullanıyorum imba :)
Sosyal ağlarda paylaş

Shaklaban said:
nick shaklaban sslerde. ilk ss de bir tane dok da 140 heallemiş yani her yöne geliyor ama tavsiyem dps olarak kullanılması, sırf heal için oynanacaksa zealot açmak daha mantıklı.

bence 3. hedefsın order tarafında uzakta duruken hıc bana dokunmuyorlar 15 dk savas oluyor max 2 kez oluyorum :D cok ezılmezsek. ne swrdmaster bulasıyor ne wıtch hunter. wh lar hele cok komık arkamda bıtıyor bır vuruyor baktı dmg veremıyor baskasına gecıyor :)
Sosyal ağlarda paylaş

>Bloodthirst ile güçlenmiş Covenant of Celerity<

quel'in dedigi gibi lash ile kullaninca nefis oluyor..ama tek basina bile buff olarak rvr de kesinlikle oyunun dengesini degistiriyor heheh favori kombom :) gruptakilerin ranged/aoe spelllerinde de ise yariyor..(cripple'in yanina dot ta atiyor cabasi hehe)

1-2 tank varsa yanlarindan giriyorum bende..tanklarin daldiklarina degil de, kenardan yanasan witch hunter di, shadow warrior lara falan dadaniyorum..sanki ön cephe ile bizim casterlar arasinda git gel yapiyorum..tanklardan 1i hep defensive targetta duruyor..tanklardan kacan yoksa aynen yardima kosuyorum..falan fiskos

focus fire bana yöneldiginde genelde karsi taraf icin cok gec oluyor..rend soul vb ile de toparlayabiliyorsunuz tanklardan 1 i ayakta ise zaten..

henuz en basta focus fire yemedim sahsen...heal tabi muthis olmuyor torture tree ile..ama willpower yerine STR den gelen dmg bonus ile rend soul gayette iyi heal atiyor fyi.

ama t4 de neler olur bilemiyorum..t3 deneyimi ile yazdim.. :)
Sosyal ağlarda paylaş

evet arkadaslara tamamen katılıyorum 1vs1 yalan gibi 40 oldum heal spec ettim hosuma gitti bi zealot shaman kadar heal edemesemde shield,group heal,hotlarla rahatlıkla milleti ayakta tutabiliyorum demin 145k healladım hayret ettim valla zevkli bir class ama bazı scenariolarda mecburen heal etmek gerekiyo eger ben melee takılırım milleti heallamam diyosanız hic acmayın yuksek lvllarda kufur yemezsiniz kafanız rahat olur(:P)
Sosyal ağlarda paylaş

lvl 31 itibari ile Heal/Torture spec e gectim..üstümdeki gear torture dan kalma halde, willpowere abanamadan denedim...

3 adet grup aoe healiniz 2 adet single target heal, 2 adet grup shield abilty...1 adet defensive target heal. BAYA BAYA heal yapiyorsunuz..scenariolarda lvlim dusuk oldugu icin on saflara gidip blood essence toplayamiyorum, offering ile doldurmama ragmen..aoe heal spam zealotun single heal gücü ile birlestimi o grup inmiyor oyle diyim.. eheh

torture tree de var dedigim..sadece Covenant of Celerity i pvp de pahabicilmez buldugum icin Bloodthirst tactigini almak icin 3 ledim o kadar.

bundan once sacrifice denedim...sacrifice da STR ve su DMG %25 bonus heala -%20 bonus veren tactic ve Empowered transfer tactigi şart...willpowerin bi etkisi olmuyor sacrifice da..-%20 heal penaltisi sizin consume essence i falan etkilemiyor..aksine ne kadar saglam vurursaniz o kadar heal geliyor gibi bir mantik var...

simdilik esas heal specdeyim mutluyum bakalim..lvl 31 halimle 177k heal yaptim scenarioda willpower itemlari olmadan eheh..sans birazda..pve de zaten rahatsiniz heal specde.

tip, Sacrifice ile RVR yapiyorsaniz..biraz gariptir ama kendi grubunuzun disindakileride heal ediyorsunuz cok dibinizdelerse..Esas bomba Keep Savaslarinda Kapıyı parcalarken Tepeden Oil dökmelerine ragmen 2 sacrifice dok kapidaki herkesi ayakta tutabiliyor...kapiya vurdugunuz her hit cevrenizdekilere instant heal olarak geliyor eheheh...millet kaciyor dmg aldim diye, ama sadece kapiya consume essence ile dalıp tek basima 2-3 dk Oil akmasina ragmen ayakta kalabildim t3 de..t4 de spec degisikliginden denemedim..

ama sunu belirtim..single birini ayakta tutmak o kadar rahat olmuyor. Zealot varsa DoK onun bodyguard/cilasi oluyor resmen.
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
son healing nerf sonunda DoKlarda durum ve moral bombok :D

Torture tree, Oyundaki en dengesiz buff'imiz Covenan of Celerity (Tüm gruba %60 speed cripple chance on hit wtfbbq buffi) Bloodthirst tactiginin yedigi nerf sonucu, dengelenmis ve %20 olmustur.Zaten dehşet dps veren bir sınıf degildi..cogu kisi sirf bu buff+tactic nedeniyle torture gidiyordu.....mutsuzluk.

Healing tree de en cok spamledigimiz aoe heal süresi iki katına cıkarılmıs durumda....mutsuzluk

birtek iş yapabilecek Spec Tree olarak Sacrifice tree elde kaldi...oda pvp de muthis bir tree degil..ama pve de baya baya iş yapan bir class..vurdugunuzu tüm ekibe heal olarak yansıtıyor..Eskiden Empowered Transfer tactigi şarttı...ama mini buff yaptiklari icin artık o kadarda şart degil, onun yerine bolbol Str stacklemece....montla sıç.

kısaca hangi tree'ye yogunlassaniz da mutlu hissedemeyebilirsiniz gibi gozukuyor..bakalım neler olacak..
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...