Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Apple iPhone

MrLevie

Öne çıkan mesajlar

Kendercik said:
3g'nin kullanılabilir olmasına az kaldı da herhalde 4g teknolojilerinin geliştirilmeye çalışıldığı dünyada en pahalı 3g servislerinden birini kullanırız ilk çıktığında.

ayrıca dedikodu: skype'a karşı önlem olarak skype portlarını falan kapatıyormuş operatörler

nasil böyle birşey yaparlar ki ya suçtur bu.
Sosyal ağlarda paylaş

Kendercik said:
ayrıca dedikodu: skype'a karşı önlem olarak skype portlarını falan kapatıyormuş operatörler

açıkçası operatörlerin fazlaca sallayacağını sanmıyroum. çünkü Türkiyede çoğu telefonda skype yok ve bu yüzden pazar kaybetme gibi bir şansları yok. ayrıca wireless olmayan yerlerde yine Edge yada 3G kullanılarak erişilecek ve skype kullanılınca fatura kabaracak. destek bile verebilirler bu yüzden.
Sosyal ağlarda paylaş

Telefonum gitgide sapıtmaya başladı artık, muhtemelen JB'den dolayı.

Menüler yavaşladı, Settings ve default SMS'e girmek 5-6 saniye alıyor mesela. Arada programlar açılamıyor veya göçüyor, Turkcell'in IBB Trafik ve Süper Lig programları "internetin yok giremezsin" diyor falan, değişik işler oluyor. Bir haftada ikinci kez pil göstergesi takılı kalıyor, koca gün 100% diyor ne kadar kullanırsam kullanayım, bir reboot ediyorum kırmızı :p

JB'ye de ihtiyacım var ama, nasıl minimal bir JB yaparım, bilgisi olan var mı? Backgrounder, SBSettings falan kurmasam, sadece MI patch kurup Cydia'dan arka planda çalışmayacak birkaç program yüklesem; sistemi kirletmeden, yavaşlatmadan ve fazla pil yemeden idare eder mi? Yoksa illa "yapmak ya da yapmamak" mı olay :p
Sosyal ağlarda paylaş

Restore ettim dün, şimdilik JB de yapmadım da, nereye kadar dayanabiliyorum ona bakıcam :p Olmadı dediğin gibi JB'leyip OS3'ü beklerim mecbur, zaten o çıkana kadar öyle sapıtmadan idare eder sanırım.

Geri dönüşü olsa OS3 betasına geçicem de, sonra beğenmezsem veya JB'ye ihtiyaç duyarsam elimde patlamasın işte.
Sosyal ağlarda paylaş

bisi sorucam.. planlanan bi proje degilde dun tartismistik biriyle..

simdi soyle bir app olsa iphone da. bedava ve turkce..

lokasyon bazli dating sistemi..

taksimdesin actin iphone u dating yapacaksin, sana uzakligina gore gosteriyo, bulusmak istersen rota ciziyo vs vs..

ikinci feature ve agirlikli feature arkadas iliskili.. butun arkadaslarini ekliyosun, o an nerede hangi semtte gorebiliyosun, veya bulusacaksiniz, ikiniz evden ciktiniz arada kac km oldugu yaziyo, taksimdesiniz bi barda, digeri rota ciziyo arkadasinin bulundugu yere falan..

ben dedim ki word of mouth misali herkese yayilir, herkes kullanir. mesela boyle bisi olsaydi, siz kendiniz yayar miydiniz, arakdaslariniza falan. yoksa yuklerdim bakardim, kimse kullanmiyosa olu APP olarka kalirdi sonrada silerdim heralde mi derdiniz..

edit: teknik kismi, olmuyo deteklemiyo vs dusunmeyin oluyo farzedin hepsi.. (ama net baglantisi gerekiyo)
Sosyal ağlarda paylaş

nedanko said:
bisi sorucam.. planlanan bi proje degilde dun tartismistik biriyle..

simdi soyle bir app olsa iphone da. bedava ve turkce..

lokasyon bazli dating sistemi..

taksimdesin actin iphone u dating yapacaksin, sana uzakligina gore gosteriyo, bulusmak istersen rota ciziyo vs vs..

ikinci feature ve agirlikli feature arkadas iliskili.. butun arkadaslarini ekliyosun, o an nerede hangi semtte gorebiliyosun, veya bulusacaksiniz, ikiniz evden ciktiniz arada kac km oldugu yaziyo, taksimdesiniz bi barda, digeri rota ciziyo arkadasinin bulundugu yere falan..

ben dedim ki word of mouth misali herkese yayilir, herkes kullanir. mesela boyle bisi olsaydi, siz kendiniz yayar miydiniz, arakdaslariniza falan. yoksa yuklerdim bakardim, kimse kullanmiyosa olu APP olarka kalirdi sonrada silerdim heralde mi derdiniz..

edit: teknik kismi, olmuyo deteklemiyo vs dusunmeyin oluyo farzedin hepsi.. (ama net baglantisi gerekiyo)

turkcell yaptırdı bunu outsource olarak hatta sabancıdan bir arkadaşım yaptı. dediğin özelliklerin hepsi var mı bilmiyorum ama benzer bir olay
tam nerede
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...