Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Apple iPhone

MrLevie

Öne çıkan mesajlar

Önceki tartışmalarda "MMS öyle basit bir kodlamayla gelecek bişey değil, ondan koyamıyor Apple demekki herşeyi birden sığdıramadılar telefona" benzeri söylemler yapanlar...

MMS yok ne biçim telefon diyenler

nokia fanboyları..

vs. vs.

hahahahahahaha hepinize...

eksikler artı çok daha fazlası geliyor. yeni iphone geldiğinde de artık ya dudağınız uçuklar, ya da tükürdüklerinizi yalar yalar iphone alırsınız. ah unutmuşum, zaten iphone kullanıyosunuz ki =)
Sosyal ağlarda paylaş

Nerenden dinliyorsun bilmiyorum ki, Konu Dışı'ndaki tatlı su liboşları bile senin kadar çarpıtamıyor meseleleri :) İstersen mesajları tek tek getirir senin yazdığından ne kadar farklı olduğunu gösteririm, sen bilirsin. Şimdilik uğraşmıyorum.

Bir tane koyayım hatta da özet gibi olsun;

"Redogski de gayet güzel bir noktaya değinmiş, yani "ekleseler nolur kesinlikle yavaşlamaz ki hepsi pazarlama" diyecek bir bilgin yok, hiçbirimizin yok. SMS raporunu yorumlayıp ekrana belli bir formatta yazdıracaksın, oraya buraya çeşitli programcıklar-tweakler ekleyeceksin, öbür tarafa videolu kamera koyacaksın diğer parçaların yeri ufalacak falan derken gayet de bu hıza ulaşamayabilir. En ufak parametreler bile bizim bilemeyeceğimiz büyük sorunlar yaşatıyordur muhtemelen, böyle hassas konularda hele."

Ee ne oldu peki, bir sene detaylı detaylı uğraştılar anca geldi işte MMS. Pazarlama mıdır, anca mı implement edebildiler onu hala bilemeyiz, ama durum bu. Demediğim şeyleri demişim gibi gösterip üste çıkmaya çalışma, bu kadar ucuz olma yani.
Sosyal ağlarda paylaş

adamlar mobil pazarin bu kadar abarti karli olabilecegini taahhut bile edememislerdi. pek tabi basarili olacaklarini biliyorlardi, fakat bu kadar yuksek bir kar marji ile bu kadar fazla urun satacaklarini, bunu yaparken de bu kadar fazla insani mac dunyasina baglayabileceklerini dusunmemislerdi. son kullanicilarin direkt etkisini gectim, iphone developerlarinin %60i mac platformuna yeniymis. bu gelecek icin cok onemli bir adim. ozellikle de uygulamalarda port sorunu ceken macos icin

bence bu basari tatli geldi ve o yuzden cok agirlik verdiler..
Sosyal ağlarda paylaş

3rd gen ile ilgili bir ipucu yok (sadece cooook ufak bir ipucu os 2.1'de vardi) ve yil sonundan once gelmesi bence epey dusuk bir ihtimal..

3g'nin ilk iphone'dan bir sene sonra gelmesinin sebebi belliydi, ilk iphone aceleye getirilmisti. zaten ilk iphone o kadar da killer degildi. fakat ozellikle os 3.0 ile iphone satislari yine artacak ve iphone'un piyasadaki zaten avantajli durumunu daha da avantaji hale getirecektir. boyle bir ortamda, zaten satan bir urun varken o satislari kesecek yeni bir urun beklemiyorum ben.

onun yerine cok beklenen apple tablet. onunla ilgili bir haberi http://blogs.computerworld.com/apple_iphone_3_0_event_tomorrow_might_reveal_a_tablet da okuyabilirsiniz.

http://blogs.computerworld.com/sites/default/themes/cw_blogs/cache/files/u121/apple_tablet.jpg
Sosyal ağlarda paylaş

Bence de yenilerler iPhone 3G yi, nasılsa çok satıyor demeyip...

O.S. 3.0 la gelecek nimetlerden çok daha verimli faydalanabilecek donanıma sahip bir iphone daha mantıklı geliyor akla...

Stereo bluetooth üzerinden multiplayer FPS falan tanıttılar toplantıda, bunun gibi yüksek resource isteyecek yazılımlar için yeni bir iphone olur yani...
Sosyal ağlarda paylaş

Bu tablet kötü olmuş be. Ne sağlıycak ki bana bu alet. Bir tek çizim için diyicem ama sanmıyorum onların dokunmatiği cok hassas ve pahalı... Buna koymazlar öyle birşey. Şunun iki katı kalınlıgında olsun Normal Laptop olsun ne olacak. Bi kapağı acıp kapamak mı zor gelicek insanlara.
Sosyal ağlarda paylaş

Masticore said:
Bu tablet kötü olmuş be. Ne sağlıycak ki bana bu alet. Bir tek çizim için diyicem ama sanmıyorum onların dokunmatiği cok hassas ve pahalı... Buna koymazlar öyle birşey. Şunun iki katı kalınlıgında olsun Normal Laptop olsun ne olacak. Bi kapağı acıp kapamak mı zor gelicek insanlara.

o tabletle ulaşmak istedikleri zannedersem microsoftun dokunmatik sistemnlerinin benzeri ama o tabletin camının komple bi iphone'daki gibi olması demek hem kullanım acısından rahatlık demek hemde aşmış birşey demek multi tocuh falan acaib güzel birşey olur cıkarsa
Sosyal ağlarda paylaş

ne kolaylık sağlar ki mesela ? Cep telefonlardında mouse yok , touchpad yok çünkü küçük aletler bunlar ve devrim yarattı ama Bir Laptop'ta ne sağlayabilir çözemedim ben.
Multitouch mousepad'lerde de var birtek 2-3 farklı şeyi aynı anda seçemezsin pad'le okadar . Onunda çok bir yararı oldugunu sanmıyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

apple microsoft gibi kurumsal hedefi olan surface'a girmez bence. tablet yapar, end user'a hitap eder.

tablet'in de besyuzbinmilyon artisi var. cok sayida kullanici bilgisayarlarini sadece sosyallesmek icin surf+im tarzi seylere kullaniyor. yaninda da basit ofis uygulamari olursa ben bile alirim lan.. otururum evde makalemi touchscreenden yazarim. eger pil olayini cozebilirlerse ve 5-6 saat pil omru olursa on numara olur.
Sosyal ağlarda paylaş

Mum_Chamber said:
apple microsoft gibi kurumsal hedefi olan surface'a girmez bence. tablet yapar, end user'a hitap eder.

tablet'in de besyuzbinmilyon artisi var. cok sayida kullanici bilgisayarlarini sadece sosyallesmek icin surf+im tarzi seylere kullaniyor. yaninda da basit ofis uygulamari olursa ben bile alirim lan.. otururum evde makalemi touchscreenden yazarim. eger pil olayini cozebilirlerse ve 5-6 saat pil omru olursa on numara olur.

Touch screen'e yazmanın hızlı olacağını hiç sanmıyorum. Bakmadan yazıyosun. Bunda öyle birşey olacağını sanmıyorum. Elin harflere oturamıyacak bikere. Sonuçta 10 parmağını ekranın üstüne koyamazsın tek tek basıcan. Yani kim nederse desin touch screen'de yazmak cok daha fazla zaman kaybı olacaktır. Hele makale vs.. gibi şeylerde işkence olur.

Tek avantajı multimedya açısından olur....
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...