Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Revenant ?

Grudge

Öne çıkan mesajlar

Template
Medium Size undead
SQ:...Regeneration 3/fire...
CR:+1

Regeneration:...Damage dealt to the creature treated as subdual damage the creature automatically heals the subdual damage at a fixed rate per round...

Undead:...Undead are no subject to critical hits, subdual damage, ability damage, ability drain and energy drain...

bu durumda sizce ne yapılması gerekir? ya da siz bu template i oyuncularınızın karşısına çıkardığınızda ne yaparsınız?[hline]The road remains wide open while your dreams are alive.
Only fear can block the way. -"Iron-Tail" Fratley
Sosyal ağlarda paylaş

dm olsanız nasıl çıkarırsınız diye soruyorum

yani subdual damage diil de özel bişi olarak değerlendirip herhangi bir troll falan gibi fire dışındaki damage i regenere mi edersiniz yoksa fire dışında zarar görmez bu mu dersiniz?[hline]The road remains wide open while your dreams are alive.
Sosyal ağlarda paylaş

Holy veya silver derim. Revenantlar benim bildiğim bide hayaletimsi yaratıktır onun için bunlar daha mantıklı[hline]''Eğer o her kimki canavarlarla savaşıyorsa dikkat etmelidir yoksa kendiside bir canavara dönüşebilir. Ve eğer o kişi karanlığın derinliklerine uzun süre bakarsa; karanlık onun kalbinin içine yansır.'' - Friedrich Nietzsche

Sosyal ağlarda paylaş

revenant kendi katilinden intikam almak için geri dönen ghoulumsu bi undead.

holy olmaz kesinlikle çünkü yaratık ölmeden önce evil da olsa neutral kalkıyor. silver ise işlevsiz çünkü zaten DR ı var yaratığın. onu geçtik teknik olarak ateş dışında zarar görmüyor hayvan. orda regen.3/silver yazarsa gümüş bişi dışında zarar görmeyecek. her partide bi şekilde ateş üretebilecek birileri vardır ama her partide gümüş silah yoktur. yani daha da ürkütücü olur yaratık.

sonuçta hala asıl soruya yanıt alamadım.[hline]The road remains wide open while your dreams are alive.
Sosyal ağlarda paylaş

Ben biraz değiştirmekten bahsediyodum :9 Ben genellikle öyle olduğu zaman değiştirirm buarada 2nd editiona göre revenant tamamen hayalet halinde. Bunu yanlışmı biliyorum bilmem ama Holy undead olan her yaratıpa işler. Holy derken tabi turn undead, destroy undead repel undead. Necromency diyelim en iyisi. Bunlar olurmu?[hline]''Eğer o her kimki canavarlarla savaşıyorsa dikkat etmelidir yoksa kendiside bir canavara dönüşebilir. Ve eğer o kişi karanlığın derinliklerine uzun süre bakarsa; karanlık onun kalbinin içine yansır.'' - Friedrich Nietzsche

Sosyal ağlarda paylaş

Grubun level ortalaması kaç?[hline]''Eğer o her kimki canavarlarla savaşıyorsa dikkat etmelidir yoksa kendiside bir canavara dönüşebilir. Ve eğer o kişi karanlığın derinliklerine uzun süre bakarsa; karanlık onun kalbinin içine yansır.'' - Friedrich Nietzsche

Sosyal ağlarda paylaş

3rd. ed. olduğu gayet açık -ki 2nd ed de de -karakteristik olarak- aynı idi bu yaratık

holy bütün undeadleri etkiler evet haklısın ama oyun mekaniği itibariyle kullanımı farklı. holy silahlar evil yaratıklara ekstra damage verirler. ve devilların regen. x/holy si vardır genelde. sonuçta -tamamen- unholly olmayan bir yaratığa holy silahla hasar vermek de oyunun dengesini bozacağı gibi mantıksız kaçar.

grubun leveli farkmaz her grubun karşısına +4 ELe kadar encounter çıkarırım ben. belli bir grup için demiyorum ben zaten sonuçta template. playera bile eklenir yeri gelince.
biraz genel bi soru bu.

bi de modifiye edebilirim ben de ama çok basit bişi sordum. bu yaratığı bu haliyle nasıl değerlendirirsiniz?

şunu da dikkate alın. başka undeadlerde(MM, MM2, MoF) regeneration yok. bi tek curst te var o da ölmüyo zaten.[hline]The road remains wide open while your dreams are alive.
Sosyal ağlarda paylaş

Hmm ozaman şöyle yaparım eğer böyle istiyosan

subdual damage yapan silahlara karşı immunity
normal silahlara karşı yüksek bi regenration ama en sonuna getirilse bile troll gibi fire yemeden ölmez fireada vulnerable fazladan zarar ona sen karar ver. Eğer ghoul gibi yapcaksan yaratığı(gerçi ben hala hayalet gibi olduğundan eminim hatta resmini bile hatırlıyorum :p) mesala slash silahlar karşıda subdual silah gibi resistance verebilirsin.[hline]''Eğer o her kimki canavarlarla savaşıyorsa dikkat etmelidir yoksa kendiside bir canavara dönüşebilir. Ve eğer o kişi karanlığın derinliklerine uzun süre bakarsa; karanlık onun kalbinin içine yansır.'' - Friedrich Nietzsche

Sosyal ağlarda paylaş

regeneration baz alındığında undead değilde yaşayan birşeymiş gibi değerlendirilsin diyosun yani...

ekstra damage falan karıştırma...[hline]The road remains wide open while your dreams are alive.
Sosyal ağlarda paylaş

İyi peki karıştırmam :) Evet öyle diyorum. Gerçi 2nd editonda ghoullarda undead diildi ya neyse gidiyorum .p[hline]''Eğer o her kimki canavarlarla savaşıyorsa dikkat etmelidir yoksa kendiside bir canavara dönüşebilir. Ve eğer o kişi karanlığın derinliklerine uzun süre bakarsa; karanlık onun kalbinin içine yansır.'' - Friedrich Nietzsche

Sosyal ağlarda paylaş

hangi errata?
3.5 mu, yoksa monsters of faeruna errata mı geldi?

3.5 sa spekulasyon yapmayalım lutfen resmi bi açıklama olmadan

bakın insiyatif falan değişecek diyolardı two handed sword ve dagger aynı anda çekilmicekti ama enson çıkan şey bu

gene de fast healing olabilir cidden. zaten bisürü energy type ina immune eleman fire resistant olmadığı için gene fire damage efektif olarak kullanılabilir buna karşı...[hline]The road remains wide open while your dreams are alive.
Sosyal ağlarda paylaş

regeneration budur zaten. listede adı geçen dışındaki damage türlerini subdual damage olarak alır regenerationu olan yaratık.
ama eleman subdual damage a immune :)

bu arada bi tane daha böyle bomba buldum. half-golem(monster manual 2)template i troll ya da başka bi regenerationlu yaratığa eklenirse sonuç aynı oluyo...

bu regeneration olayını düzeltmeleri lazım 3.5 de falan.
MM erratasında Tarrasque'ı düzeltmişler artık -30 a düşürmek demiyo. 870 damage vurmanız gerekiyo diyo. bazı yaratıklardan da regenerationu kaldırmışlar mesela retriever. bazılarına fast healing vermişkler...[hline]The road remains wide open while your dreams are alive.
Sosyal ağlarda paylaş

Benimde dediğim yiyebileceği türden olan damage ı subdual kurallarına göre yesin, afiyet olsun. Yani troll gibi 0 a geldiğinde yakılsın ölsün. Undead bi yaratığın unconsicious olaması saçma ama regenerate olabiliyosa incapasicated da olsun. Kazanın doğurduğuna inanıyosunuz da...[hline]There is a void in my chest where I once had a heart, and from this emptiness springs all the sufferings in the Multiverse . . .
Sosyal ağlarda paylaş

Bi dakka...
Revenant olayini hepimiz biliyoruz revenge minded retrive.
Eleman olmus ve intikam amacli geri donmus bu bir cok sekilde olabilir(tanri,ortak dusmani olan bi cleric/wizard,bilinmeyen bi sekilde,vs)artik DM e kalmis bi durum ama o elemani grup uyeleri oldurmemisse revenant hic bir sekilde gruba saldirmaz (kandirik ta olmaz :) )ama grup oldurmus ve eleman geri gelmisse (ki bir manual da ne oldurulmusse onun niteliklerinde dondurulmesi tavsiye ediliyor mesela wizard oldurulmusse buyu tabanli bir revenant fighter sa oldurulen elemanin skillerinde ama daha direncli)fire,holy tabanli yuksek lvl buyuler,+5 ve yukarisi silahlar ile damage yapilabilir.Holy symbol holy ward benzeri guclu cleric buyuleri etki yapar fire zaten ortak nokta +5 ve yukarisi silahlar benim acimdan olulerde bile kutsal su etkisi yapicaktir oyunumda kullanirim acimam ama bi arkadas hayaletimsi bir yapida oldugunu soyledi DM bunu ayarlar ama manualda gercekte nasil oldugunu bi arastiricam aksam yollarim...

Take care...[hline]A little less conversation a little more action please
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Grudge, 25 Mart 2003 23:35 tarihinde demiş ki:
hangi errata?
3.5 mu, yoksa monsters of faeruna errata mı geldi?

3.5 sa spekulasyon yapmayalım lutfen resmi bi açıklama olmadan

bakın insiyatif falan değişecek diyolardı two handed sword ve dagger aynı anda çekilmicekti ama enson çıkan şey bu

gene de fast healing olabilir cidden. zaten bisürü energy type ina immune eleman fire resistant olmadığı için gene fire damage efektif olarak kullanılabilir buna karşı...[hline]The road remains wide open while your dreams are alive.

Yok officl erreta siteden indirdiğimde olması lazım bir bak sitedeki MM erretasına bulamazsan ben araştırır tam yerini sölerim...
Sosyal ağlarda paylaş

Benim yazılandan anladıgım kadarıyla soyle olacak.
Damageları ıkı sekılde ayır fıre ve dıger verılen damage olarak.Dıger verılen damage damage kısmını da roundta 3 ıyılestır.Trolde ve abıshailerde yaptıgımız gıbı.Yaratıgın toplam damagesı onun Hpsını gecınce duser.Fıre dısında verılen damage da roundta 3 ıyılesır.
Sosyal ağlarda paylaş

konu oyunun oynatılışı ile ilgili olsa haklısın ama problem sistemle ilgili...

ben sisteme uygun bi çözüm arıyorum esasen. dolayısıyla en uygunu regen. 3 ü fast healing 3 e çevirmek olacak.[hline]The road remains wide open while your dreams are alive.
Sosyal ağlarda paylaş

ııh
yanılıyosun
şöyle bişi var sen regeneration/fire lı yaratığı kılıçla ancak 0 a düşürebilirsin. çünkü damage subdual. öldürmek için en azından fire ile coup de grace yapman gerekir. ya da bütün damage i fire ile vermelisin.

ama fast healingle bi kere -10 a düşürdün mü yaratık ölür.[hline]The road remains wide open while your dreams are alive.
Sosyal ağlarda paylaş

O yaratiga nasil kilic sokacan merak ettim great wyrm dragonun yaklasik 4 kati buyukluk ve 10 kat agirliginda oluyorlar derisi de zaten 2 metre kalinligindadir fantazy ama biraz mantik yani haaa belki gozune filan sokarsin ustune cikip ordada bi aglar bogulursun selden.... :)

Take care....[hline]A little less conversation a little more action please
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...